Топ онлајн казина со High Roller бонус : наведени и споредени

Добре дојдовте во CasinoRank, вашиот извор за сите бонуси на онлајн казино. Како експерти во областа, ние се гордееме што даваме детални информации за најдобрите достапни бонуси. Денес, ние сме возбудени што можеме да ве запознаеме со бонусот за високи ролери. Овој бонус е дизајниран за играчи кои сакаат да се обложуваат големи и да победуваат. Тоа е одличен начин да заработите повеќе пари и да ги зголемите шансите да постигнете џекпот. Во CasinoRank, вредно баравме да ви ги донесеме најдобрите достапни бонуси со високи ролери. Значи, ако сте подготвени да го подигнете вашето искуство со онлајн казино на следното ниво, проверете ги нашите препорачани казина од нашата топ листа и побарајте го вашиот бонус со високи ролери денес!

Топ онлајн казина со High Roller бонус : наведени и споредени
Keisha Bailey
ExpertKeisha BaileyExpert
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Како ги оценуваме и рангираме казината со бонуси со високи ролери

Во CasinoRank, нашиот тим од експерти има долгогодишно искуство во оценување на онлајн казина со бонуси со високи ролери. Земаме предвид различни фактори за да се осигураме дека на нашите читатели им препорачуваме само сигурни и сигурни казина.

Безбедност

Безбедноста на нашите читатели е наш главен приоритет. Ние темелно ги проверуваме лиценцирањето и регулацијата на секое казино за да се осигураме дека тие работат законски и етички.

Процес на регистрација

Ние го оценуваме процесот на регистрација на секое казино за да се осигуриме дека е лесен и едноставен за корисниците. Ние, исто така, ги проверуваме безбедносните мерки за да ги заштитиме личните и финансиските информации на нашите читатели.

Депозити и методи за повлекување

Ние ги оценуваме начини на депозит и повлекување достапни во секое казино за да се осигура дека тие се удобни и безбедни. Ги проверуваме и времињата на обработка и надоместоците поврзани со секој метод.

Бонусите

Ги проценуваме бонусите со високи ролери што ги нуди секое казино за да се осигураме дека тие се дарежливи и фер. Ги проверуваме и условите за да се осигураме дека тие се транспарентни и лесно разбирливи.

Репутација меѓу играчите

Ги земаме предвид повратните информации и прегледите на другите играчи за да се осигураме дека казината што ги препорачуваме имаат добра репутација во индустријата.

Image

Знај

Високиот ролерски бонус за казино е специјален бонус развиен за коцкари кои ставаат многу на коцка. Тоа е во основа а бонус за депозит, но се заснова на многу повисоки износи од вообичаеното и со помал процент на бонус за натпревар. Одредбите и условите за бонус со високи ролери честопати се подарежливи од бонус за обичен депозит, бидејќи онлајн казиното знае дека нема да биде цел на ловците на бонуси.

И кога станува збор за значењето на високи ролери, тоа во основа повлекува коцкар кој едноставно се обложува повеќе пари или депонира поголеми суми. Вистинската дефиниција за висок ролери може да се разликува во зависност од казиното, бидејќи некои онлајн казина може да имаат различни правила за тоа кој го сметаат за висок ролери.

Како да добиете бонуси со високи ролери

За да добијат бонус со висок ролери, играчите треба да депонираат голема сума пари на нивната сметка во казино. Точната потребна сума варира од казино до казино, но обично е во опсег од 1.000 до 10.000 долари или повеќе.

За да го побараат бонусот, играчите треба да внесат посебен код или да го изберат бонусот од списокот со достапни промоции. Бонусот обично се кредитира на сметката на играчот веднаш по уплатата. Најдобриот бонус со висок ролери е секогаш оној со најфер услови и најниски барања за обложување, но во секој случај, Онлајн CasinoRank ги наведува најдобрите понуди достапни за високи ролери.

Високи ролери бонуси наспроти стандардни казино бонуси

Видови понуди за бонус со високи ролери

Постојат неколку видови на бонуси со високи ролери што ги нудат онлајн казина. Еве некои од најчестите типови:

Бонус за повторно вчитување

Бонус за повторно вчитување е вид на бонус со висок ролери што им се нуди на играчите кои прават втор или последователен депозит во казиното. Овој бонус обично е процент од износот на депозитот и може да се бара повеќе пати.

Бонус за враќање на готовина

Бонус за враќање на готовина е еден вид бонус со високи ролери што им се нуди на играчите кои изгубиле пари во казиното. Бонусот е обично процент од загубите на играчот, и тоа се кредитираат назад на нивната сметка како бонус средства.

Бонус за бесплатни вртења

Бонус за бесплатни вртења е еден вид бонус со високи ролери што се нуди на играчите кои депонираат голема сума пари. Бонусот се состои од одреден број бесплатни вртења на избрани слот игри.

Бонус за лојалност

Бонус за лојалност е еден вид бонус со висок ролери што е понудени на играчи кои долго време играат во казиното. Бонусот обично е процент од вкупните депозити на играчот и може да се бара на редовна основа.

бонус со висок ролери

Пред да побарате бонус за онлајн казино, важно е да ги прочитате и разберете условите и условите. Ова се правилата кои го регулираат бонусот и одредуваат како може да се користи. Еве некои од клучните услови и услови што важат за бонусот со висок ролери:

Барања за обложување

Условите за обложување се бројот на пати кога играчот мора да го обложи износот на бонусот пред да може да повлече какви било добивки. На пример, типична понуда за добредојде за бонус со висок ролери може да биде 100% совпаѓање до $1000 со услов за обложување 30 пати. Ова значи дека ако играчот депонира 1000 УСД и добие бонус од 1000 УСД, тој мора да обложи 60 000 УСД (30 x 2000 УСД) пред да може да повлече какви било добивки.

Потребен е минимален депозит

За да го побараат бонусот за „High-roller“, играчите мора да направат минимален депозит. Оваа сума варира во зависност од казиното, но обично е повисока од минималниот депозит потребен за други бонуси. На пример, казиното може да бара минимален депозит од 1000 УСД за да го побара бонусот со висок ролери.

Ограничувања за тип на игри или наслови

Некои онлајн казина ги ограничуваат видовите на игри или наслови што може да се играат со бонус со висок ролери. На пример, бонусот може да важи само за слот игри или игри на маса. Важно е внимателно да ги прочитате одредбите и условите за да разберете кои игри се подобни за бонусот.

Ограничувања на минималната и максималната големина на облогот

Високиот бонус може да дојде со ограничувања на минималната и максималната големина на облогот. На пример, казиното може да бара минимален облог од $10 и максимален облог од $100 по спин. Овие ограничувања се поставени за да ги спречат играчите да го користат бонусот за да ставаат големи облози и да добијат големи облози.

Капа за максимална победа

Бонусот може да дојде со ограничување на максималниот износ што може да се освои. На пример, казиното може да ја ограничи максималната добивка на 10.000 долари. Ова значи дека дури и ако некој играч освои повеќе од 10.000 долари, тој ќе може да повлече само 10.000 долари.

Временско ограничување

Бонусот со висок ролери може да дојде со временско ограничување. Ова значи дека играчите мора да го искористат бонусот во одредено време, обично 30 дена. Доколку не го искористат бонусот во овој рок, тој ќе истече и ќе го изгубат.

Дали вреди да се бараат бонусите со високи ролери?
Image

висок ролер Бонус?

Да, можно е да се добие голема победа со бонус со висок ролери. Сепак, важно е да се запамети дека бонусот доаѓа со услови и услови што мора да се почитуваат. Играчите исто така мора да бидат свесни за ризиците вклучени во коцкањето и никогаш не треба да се обложуваат повеќе отколку што можат да си дозволат да загубат. Со внимателно планирање и малку среќа, играчите можат да го искористат бонусот со висок ролери за да добијат големи победи во онлајн казина.

Како да станете високо ролери?

High-Roller Bonus Добрите и лошите страни

Бонусот со високи ролери е популарен тип на бонус за казино што им нуди на играчите со високи влогови шанса да заработат големи награди. Сепак, како и секој друг бонус, тој има свои добрите и лошите страни.

Добрите страни со бонус со висок ролери

 • Бонусите со високи ролери нудат големи награди за играчите кои депонираат големи суми пари.
 • Овие бонуси често доаѓаат со пониски барања за обложување, што им олеснува на играчите да ги повлечат своите добивки.
 • Бонусите со високи ролери може да им обезбедат на играчите ексклузивен пристап до ВИП програми и други специјални промоции.
 • Играчите кои добиваат бонуси со високи ролери можат да уживаат во полуксузно искуство со игри, со пристап до игри со повисоки влогови и подобра услуга за клиентите.

High Roller казино бонус Конс

 • Бонусите со високи ролери бараат од играчите да депонираат големи суми пари, што може да биде ризично.
 • Барањата за обложување за бонуси со високи ролери сè уште можат да бидат високи, што им отежнува на играчите да ги повлечат своите добивки.
 • Бонусите со високи ролери може да доаѓаат со ограничувања на игрите што може да се играат, ограничувајќи ги опциите на играчот.
 • Играчите кои добиваат бонуси со високи ролери може да бидат предмет на зголемена контрола од казиното, што може да биде непријатно.

Други видови бонуси во кои можете да уживате

Настрана од бонусот со висок ролери, постојат многу други видови бонуси во казиното во кои играчите можат да уживаат. Тие вклучуваат:

 • Бонуси за добредојде - им се нуди на новите играчи кога ќе се регистрираат за сметка.
 • Без бонуси за депозит - се нуди на играчите без да се бара депозит.
 • Бесплатни вртења - им се нуди на играчите да ги користат на одредени слот игри.
 • Повторно вчитајте бонуси - се нуди на играчи кои прават дополнителни депозити по нивниот првичен депозит.
 • Бонуси за враќање на готовина - се нуди на играчи кои изгубиле пари додека играат.

Секој од овие бонуси има свој сет на добрите и лошите страни, и играчите треба внимателно да размислат кој бонус е соодветен за нив.

Бонус за враќање на готовина

Заклучок

На CasinoRank, ние сме посветени да им обезбедиме на играчите точни и корисни информации за бонусите за онлајн казино. Откако зедовме предвид многу фактори, ги рангиравме и ги оценивме најдобрите онлајн казина кои нудат бонус со високи ролери. Сепак, разбираме дека казино индустријата постојано се менува и ќе продолжиме да ги прегледуваме нашите рангирања за да се осигураме дека им ги препорачуваме вистинските брендови на нашите читатели.

About the author
Keisha Bailey
Keisha BaileyAreas of Expertise:
Бонуси
About

Кејша Бејли, сопствениот скапоцен камен на Јамајка, стана дефинитивен авторитет за бонусите на онлајн казиното. Со ласерски фокус на максимизирање на добивката на играчите, анализите на Кеиша станаа неопходни за морето гејмери.

Send email
More posts by Keisha Bailey
Високи ролери бонуси наспроти стандардни казино бонуси

Високи ролери бонуси наспроти стандардни казино бонуси

Онлајн казина обезбедуваат бројни опции за бонуси за да привлечат нови клиенти и да продолжат да се враќаат редовните. Високите бонуси и стандардните онлајн казино бонуси не се исти и имаат неколку забележителни разлики. За целосно да ги разберете овие разлики и да одредите кој бонус најдобро одговара за вашиот стил на коцкање, ајде да истражуваме подлабоко во спецификите.

Дали вреди да се бараат бонусите со високи ролери?

Дали вреди да се бараат бонусите со високи ролери?

Високите ролерски бонуси се привлечни за коцкарите на онлајн казино бидејќи нудат огромни суми на готовина, ветуваат импресивни победи и подолги сесии за коцкање. Сепак, не секој може да се справи со високи понуди за бонус за казино - затоа тие се насочени само кон одреден тип на казино играчи.

Како да станете високо ролери?

Како да станете високо ролери?

Потребно е време и посветеност за да се искачите на врвот на планината iGaming. Потребни се време, енергија и значителна сума на пари. Како и да е, да станете врвен ролери може да биде најдобрата одлука ако уживате во коцкањето и сакате да ја засилите својата игра.

Најнови вести

Што треба да знаете за ВИП и програмите за високо ролери
2019-11-07

Што треба да знаете за ВИП и програмите за високо ролери

Ако сакате да станете ВИП играч во казино, тогаш овие совети ќе ви дадат одреден увид за тоа што е ова и како да го направите тоа ако ова е за вас.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е бонус со висок ролери?

Високиот бонус за казино е специјална понуда резервирана само за специјални играчи - коцкари кои потрошиле значителни суми или кои станале редовни коцкари во онлајн казиното. Ова може да бара депонирање 1000-2000 долари одеднаш, во зависност од локацијата на казиното.

Каде да ги најдете најдобрите шифри за бонус без депозит?

Поради природата на високиот статус на ролери, обично нема достапни бонуси без депозит за високи ролери. Да се стане висок ролери бара повисоки облози и трошење повеќе пари, така што ова не е точно територијата за бонус без депозит.

Кои игри се типични за висок бонус?

Високите ролери бонуси обично се наменети за попрофитабилни казино игри, како класични игри со карти и игри на маса рулет, блек џек, покер и бакара. Овие игри имаат тенденција да се претпочитаат меѓу високите ролки.

Дали треба да се приклучам на ВИП програмата како висок ролер?

Понудите за бонуси на казино со високи ролери се разликуваат и не се сите неопходни како дел од ВИП програмата - некои казина може да имаат самостојни бонуси со високи ролери. Меѓутоа, во многу случаи, вие, навистина, мора да бидете дел од ВИП програмата.

Дали сите бонуси со високи ролери се исти?

Не, секој бонус со висок ролери е различен и наградите зависат од секој уникатен бонус. Многу казина со високи ролери бонус имаат тенденција да имаат слични услови, но честопати од вас се бара да постигнете одредено ниво на лојалност пред да можете да го откупите високиот бонус.

Како го барате вашиот онлајн бонус со висок ролери?

Бонусот за висок ролери на казиното се применува автоматски на вашата сметка, со оглед на тоа дека сте ги исполниле условите за бонусот и правилата за активирање. Меѓутоа, понекогаш, високите бонуси се кредитираат само ако сте играле во онлајн казиното редовно и за поголеми износи.

Можете ли да заработите пари од бонуси на онлајн казино со високи ролери?

Бидејќи секој бонус со висок ролери има уникатни услови кои може да го ограничат повлекувањето до одреден степен, прво треба да ги исполните тие услови пред да можете да го исплатите бонусот. Запомнете, понудите за високи ролерски бонус за казино не се наменети да бидат средства за заработка - ова се само дополнителни поволности.

Кои се условите за мојот висок бонус?

Сите бонуси со високи ролери имаат уникатен сет на услови и услови, иако условите може да бидат доста слични. Најверојатно, треба да ги исполните барањата за играње и може да имате ограничување на максималната големина на облогот. Секогаш читајте ги условите што се применуваат на понудите за бонус со високи ролери.