Melbet Преглед 2024

MelbetResponsible Gambling
CASINORANK
8.97/10
БонусБонус $1750 + 290 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Melbet is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Има многу различни бонуси достапни во казиното Мелбет и за новите играчи и за постоечките. Најдоброто нешто што ги привлекува повеќето играчи е бонусот за добредојде што може да донесе до 1750 долари на вашето салдо.

На бонус за добредојде во Мелбет казиното е распространето на вашите први пет депозити и додава до__ $1.750 __на вашата рамнотежа. Бонусот за добредојде се шири на вашите први пет депозити и секој пат кога ќе направите депозит, можете да го зголемите вашето салдо до 350 долари. Ќе добиете и 290 бесплатни вртења вкупно, што мора да признаете дека е навистина добар додаток на бонусот за добредојде.

Пред да можете да направите повлекување, ќе мора да ги исполните условите за обложување кои се 40 пати за секој бонус. Имајте на ум дека не сите игри ќе придонесат за барањата за обложување на ист начин. Повеќето од слот игрите ќе придонесат 100% за исполнување на барањата за обложување, но во исто време, некои слотови се исклучени од понудата за добредојде. Ви препорачуваме да ја погледнете страницата за бонус на казиното и да ги поминете Условите и правилата пред воопшто да го прифатите бонусот. Сумирајќи, ова се условите и барањата за бонусот за добредојде во казиното Melbet:

 • Бонусот за добредојде е достапен за новите играчи кои креираат сметка за вистински пари во Melbet.
 • Бонусот за добредојде може да го барате само еднаш.
 • Достапен е само еден бонус за добредојде по домаќинство или IP адреса.
 • За да се квалификувате за бонусот, треба да направите депозит од најмалку $1.
 • Условите за обложување за понудата за добредојде се 40 пати и мора да ги исполните пред да побарате повлекување.
 • Доколку не ги почитувате правилата на бонусот, казиното го задржува правото да го откаже бонусот.
 • Ако не ги исполните условите за обложување во рок од 30 дена, бонусот ќе биде откажан.
 • Казиното треба да ја потврди вашата сметка пред да биде одобрено повлекувањето.

Откако ќе ја изберете понудата што ја сакате, ќе има поле со барање за промотивен код. Ако казиното не обезбедило, тогаш оставете го празно и кликнете на сметката „регистрирај се“. Упатете се до благајната и направете го вашиот прв депозит, и можете да одите.

Правила за повлекување бонус

Пред да можете да направите повлекување на вашите добивки, треба да ги исполните условите за обложување. Откако ќе ги исполните условите за обложување, на вашата главна сметка ќе се кредитира првичниот износ на бонус, доколку има нешто што останало.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Казиното Melbet може да се пофали со различни игри за да се грижи за секој играчпотребите на. Откако ќе ја креирате вашата сметка и ќе се придружите на казиното, можете да видите што има да ви понуди. Уште повеќе, можете да ги играте игрите во забавен режим за да видите за што е играта. Згора на тоа, ќе ви биде доделен многу дарежлив бонус за добредојде што ќе ја подобри вашата рамнотежа и ќе ви овозможи да пробате повеќе игри од вообичаеното.

Игри со вистински пари

Ако сакате да ги видите вистинските бои на казиното Melbet, треба да играте игри со вистински пари. Казиното соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесе најдобрите игри на вашиот пат. Сите игри на Melbet се подредени во неколку категории, така што ќе ви биде полесно да го најдете тоа што го барате. Уште повеќе, можете да ги играте игрите во забавен режим каде казиното ќе ве награди со виртуелни пари за да можете да играте која било игра што ја сакате. Ова е одлична можност, да испробате нова игра и да видите какви карактеристики и посебни симболи има да понуди или да играте игра со посложени правила за да ја практикувате истата.

+4
+2
Затвори

Software

Melbet Casino соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ви ги донесе најдобрите можни игри. Можете да играте слотови или игри на маса, без оглед на вашите преференции. Сигурни сме дека можете да го најдете откако ќе се приклучите на казиното Melbet. Ако кликнете подолу, можете да прочитате повеќе за некои од провајдерите на софтвер понудени од Melbet Casino

Payments

Payments

Melbet е едно од најдобрите онлајн казина, па затоа нуди сигурни и лесни начини за депонирање и повлекување. Можете да ја финансирате вашата сметка Melbet користејќи еден од методите 10 и да вршите повлекувања брзо и сигурно. Со лесните процеси за депонирање и повлекување, можете да се фокусирате на играње на вашите омилени игри наместо да се грижите за финансиските трансакции.

Deposits

Откако ќе ја отворите вашата сметка во казиното Melbet, следниот чекор треба да биде да направите депозит. Ова е единствениот начин на кој можете да ги играте игрите за вистински пари и да ги повлечете вашите добивки

Withdrawals

Повлекувањето во казиното Мелбет е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се упатите до благајната и да го изберете начинот на плаќање што сакате да го користите, да ја внесете сумата и да го потврдите повлекувањето. Имајте на ум дека кога правите повлекување, треба да го користите истиот начин на плаќање што сте го користеле за депонирање.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

На жителите од одредени земји не им е дозволено да креираат сметка во казиното Melbet и да играат една од многуте игри што ги нудат. Причините за ова може да бидат многу, а во повеќето случаи тоа е затоа што коцкањето се смета за нелегално во вашата јурисдикција или казиното ги нема сите потребни лиценци за работа.

+168
+166
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+20
+18
Затвори

Languages

Melbet Casino поддржува многу различни јазици за играчите да уживаат во непречено и пријатно искуство. Можете да го вчитате казиното на следниве јазици, азербејџански , арапски , белоруски, бугарски , дански , германски , грчки , Англиски, шпански , естонски , персиски, фински , француски , унгарски , индонезиски , италијански , јапонски , корејски , латвиски, норвешки, португалски , романски , руски , шведски, тајландски , турски , украински , кинески , виетнамски и Узбекистански.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Курасао, Генерален Директор на Јуегос и Сортеос Мексико: Орган за коцкање

Курасао, Генерален Директор на Јуегос и Сортеос Мексико служи како орган за коцкање кој го надгледува лиценцирањето и регулирањето на споменатото казино. Ова осигурува дека казиното работи во законски граници и обезбедува безбедна и фер средина за игри за играчите.

Мерки за шифрирање и сајбер безбедност

Казиното користи робусни протоколи за шифрирање за да ги заштити податоците на играчите и финансиските трансакции од неовластен пристап. Напредната SSL технологија ги штити чувствителните информации, обезбедувајќи тие да останат доверливи и безбедни од љубопитните очи.

Ревизии и сертификати од трета страна

За да се потврди правичноста во нивните игри и да се обезбеди безбедност на платформата, казиното е подложено на редовни ревизии и сертификати од трета страна. Овие независни проценки потврдуваат дека сите игри се непристрасни, случајни и се придржуваат до индустриските стандарди. Дополнително, тие потврдуваат дека безбедносните мерки на платформата се ажурирани.

Политики за податоци за играчот

Казиното има транспарентни политики во врска со собирањето, складирањето и користењето податоци на играчите. Тие ги собираат потребните информации за време на регистрацијата, но строго се придржуваат до прописите за приватност. Податоците на играчот се безбедно складирани со користење на напредни методи за шифрирање за да се спречи неовластен пристап или прекршување.

Соработка со реномирани организации

Споменатото казино ја покажува својата посветеност на интегритет преку соработка со реномирани организации во индустријата за игри. Овие партнерства ја нагласуваат нивната посветеност на обезбедување на доверливо искуство за игри за играчите.

Повратни информации од Реал играчи

Реалните играчи постојано ја фалат доверливоста на ова казино. Позитивните сведоштва ја истакнуваат неговата веродостојност во однос на фер игра, навремени исплати, одлична услуга за клиентите и севкупна транспарентност.

Процес за решавање спорови

Во случај на загриженост или прашања покренати од играчите, споменатото казино има ефикасен процес за решавање спорови. Посветените тимови за поддршка веднаш се справуваат со жалбите додека одржуваат отворени канали за комуникација со засегнатите поединци додека не се постигне задоволително решение.

Пристапност за поддршка на клиентите

Играчите можат лесно да се обратат до поддршката на клиентите во секое време во врска со загриженоста за доверба или безбедност. Тимот за поддршка е многу одговорен на повеќе канали за комуникација, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта и телефон. Нивната посветеност на брзо решавање на грижите на играчите дополнително ја подобрува доверливоста на казиното.

Како заклучок, надзорот на Курасао гарантира дека споменатото казино работи легално и нуди безбедна средина за игри. Со силни мерки за шифрирање, ревизии од трета страна, транспарентни политики за податоци, реномирани соработки, позитивни повратни информации од играчите, ефикасни процеси за решавање спорови и пристапна поддршка за клиентите; ова казино се етаблира како доверливо име во онлајн игрите.

Security

Melbet Casino ги користи најновите огнени ѕидови и 128-битни технологии за шифрирање SSL за да се увери дека сите податоци пренесени до и од веб-локацијата се безбедни. Melbet е казино на кое можете да му верувате и можете да вршите депозити и повлекувања од вашата сметка без проблеми.

Responsible Gaming

Коцкањето е форма на забава на која треба да пристапите со некое претходно знаење. Ако добро знаете дека коцкањето може да ви наштети на вашиот живот, би му пристапиле повнимателно.

About

About

Мелбет е казино кое беше лансирано во 2012 година и веднаш постигна успех. Казиното нуди широк спектар на спортски настани и пазари, а нивните неверојатни шанси ги мамат ентузијастите за обложување од целиот свет секој ден. Уште повеќе, Melbet нуди различни начини на плаќање кои ги олеснуваат работите за играчите.

Account

Кога сакате да играте игри за вистински пари во казиното Melbet, прво ќе треба да креирате сметка. Од таа причина, казиното нуди три опции за тоа. Можете да ја изберете опцијата со еден клик, по телефонски број, по е-пошта и преку социјалните мрежи.

Support

Казиното Melbet е секогаш достапно за нивните играчи секогаш кога имаат проблем. Постојат неколку начини на кои можете да контактирате со казиното. Можете да ја користите функцијата за разговор во живо, да им се јавите или да им испратите е-пошта, без разлика што сакате.

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Melbet специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Melbet . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Melbet е многу дарежлив кон своите нови клиенти и тие исто така ги наградуваат своите лојални играчи со различни промоции и бонуси. Кога ќе се регистрирате во казиното, ќе добиете бонус за добредојде до 1,750 УСД. Кога ќе се регистрирате во казиното, треба да користите промотивен код за да го побарате бонусот за добредојде. Имајте на ум дека ќе треба да го користите промотивниот код само еднаш.

FAQ

Прочитајте ја збирката на собрани често поставувани прашања.

Како да ставате облози и дали има туторијал за Melbet како да го направите тоа?

Да, можете да ги најдете сите информации што ви се потребни на веб-страницата. Има дел достапен за нови играчи со инструкции кои ќе им помогнат да научат како да ставаат облози во казиното Melbet.

Што е „истовремена завршница“?

Истовремената завршница е термин кој се користи за исход каде што има двајца или повеќе победници во еден настан.

Кој е минималниот влог што можам да го ставам на еден настан?

Сето тоа зависи од играта што ја играте, но минималниот влог во Melbet започнува од 0,2 долари.

Која е максималната добивка по сингл настан во казиното Melbet?

Максималниот износ што можете да го освоите од еден настан во казиното Melbet е 60.000 УСД.

Може ли да ставам облози преку мојот мобилен телефон?

Да, можете да ставате облози користејќи ја мобилната верзија на казиното.

Дали е безбедно казиното Melbet?

Да, Мелбет ги има сите потребни лиценци за работа. Игрите се ревидирани и казиното користи генератор на случаен број.

Ја заборавив лозинката, има ли начин да ја повратам?

Да, можете да ги вратите вашите податоци за најавување во секое време. Можете да ја следите врската на екранот за најавување на Melbet или ако имате проблеми, можете да ја контактирате поддршката за корисници.

Дали Melbet има поддршка за корисници?

Да, Melbet нуди 24/7 корисничка поддршка за нивните играчи. Секогаш кога имате проблем, можете да стапите во контакт со агент за клиенти и тој ќе ви помогне што е можно поскоро.

Дали Мелбет прифаќа играчи од ОК?

Melbet е казино што има лиценца од Владата на Курасао, што значи дека казиното е легитимно и ги нуди своите услуги на играчите во ОК.

Може ли да играм во Melbet на мојот мобилен?

Melbet Casino има мобилна верзија на веб-страницата и тие исто така нудат мобилни апликации и за корисниците на Android и iOS. Благодарение на мобилната верзија на страницата, сега можете да ставате облози во движење.

Дали казиното нуди функција за враќање на готовина?

Да, има функција за враќање на готовина во казиното Melbet, но овде таа се нарекува функција за продажба на уплатници. Благодарение на оваа функција, можете да го продадете целиот удел или дел од него.

Може ли да користам криптовалути за депонирање?

Melbet ги следи сите најнови трендови и поради таа причина, тие додадоа криптовалути на многу други начини на плаќање што ги прифаќаат. Сега, можете да депонирате користејќи биткоин, лајткоин и догекоин.

Колку е минималното повлекување?

Минималниот износ што можете да го повлечете од вашата сметка на Melbet Casino е навистина низок. Минималниот износ за повлекување главно зависи од начинот на плаќање што ќе го изберете да го користите. На пример, можете да повлечете 1,50 УСД во време кога користите кредитна или дебитна картичка.

Како да го користите казиното Melbet?

Ако сакате да играте некои игри во казиното Melbet и да ја испробате вашата среќа, тогаш треба да се регистрирате за сметка. Добрата вест е што кога ќе се приклучите на казиното и ќе го направите вашиот прв депозит, ќе добиете дарежлив бонус за добредојде што ќе ви овозможи да играте повеќе игри од вообичаеното и да ја продолжите сесијата на играта.

Дали се наплаќаат такси при депонирање?

Melbet не наплаќа никакви такси кога правите трансакција.

Може ли да играм игри во живо бесплатно?

Повеќето игри можете да ги играте во Melbet Casino бесплатно освен игрите во живо. Овие игри ги води дилер во живо, така што ќе мора да имате сметка со вистински пари и да направите депозит пред да можете да играте.

Дали играчите од САД можат да играат во казиното Мелбет?

Исто како и повеќето онлајн казина кои се лиценцирани во Курасао, Мелбет исто така не прифаќа играчи од Соединетите Американски Држави.

Може ли да користам биткоини или други криптовалути за депонирање во казиното Melbet?

Во овој момент, Melbet Casino ги прифаќа следните криптовалути, Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Dash, Ethereum, Monero, ZCash, GameCredits, NEM, Bytecoin, DigiByte, Bitcoin Gold, Verge, QTUM, Stratis, TRON, Ripple, USD Coin, TrueUSD , Paxos Standard Token, Tether, Bitcoin Cash, Chainlink, OmiseGO, Basic Attention Token, Ethereum Classic и BitShares.

Кои се барањата за обложување на бонус за добредојде ?

Казиното Мелбет е многу дарежливо кон своите нови играчи. Тие нудат бонус за добредојде што може да го подобри вашето салдо со дополнителни 1.750 долари, а згора на тоа ќе добиете и 290 бесплатни вртења. Бонусот за добредојде доаѓа со барања за обложување што треба да ги исполните во рок од 7 дена. Барањата за обложување се само 30x.

Дали казиното има програма „Покажи пријател“?

За жал, казиното Melbet не нуди програма за Препорачај пријател во овој момент.

Колку време е потребно за да се обработи повлекувањето?

Казиното ги обработува сите повлекувања што е можно поскоро. Ако сте ја поминале процедурата за верификација, тогаш може да бидат потребни помалку од 15 минути за казиното да го обработи вашето барање за повлекување. Потоа, ќе зависи од вашиот начин на плаќање кога ќе ги добиете средствата, на пример, ако користите е-паричници, може да ги добиете средствата речиси веднаш, додека за други начини на плаќање тоа може да потрае дури 7 дена.

Како можам да ја активирам мојата сметка?

Во моментот кога ќе се регистрирате во казиното, ќе добиете е-пошта со врска за потврда, кликнете на неа и вашата сметка е добра и подготвена. Погрижете се повторно да ги проверите информациите што ги споделувате со казиното, сите тие треба да бидат ваши и точни.

Дали има достапни бонус кодови без депозит?

Во овој момент, нема достапни бонус кодови без депозит во казиното Melbet.

Дали има специјална понуда за мобилни корисници?

Melbet Casino го нуди истиот третман за десктоп и мобилни корисници. Значи, бонусите што се достапни во казиното се достапни за секого, без разлика кој уред го користите.

Live Casino

Live Casino

Казиното во живо е врвната форма на коцкање. Можете да играте игри со вистински дилери во живо од удобноста на вашиот дом или каде и да сте во моментот. Еве список на видови игри што можете да ги најдете во казиното Melbet за да играте во живо:

 • Рулет
 • Блек Џек
 • Baccarat & Sic Bo
 • Покер
 • Игра покажува
 • Казино ХолдЕм
 • Игри со бинго
 • ТОТО
Mobile

Mobile

Казиното Melbet направи огромна работа за да се погрижи да се обложите кога и да посакате. Не ви треба повеќе вашиот лаптоп за да играте во казино, бидејќи можете да стигнете до платформата користејќи различни рачни уреди.

Affiliate Program

Affiliate Program

Филијалата на програмата во казиното Мелбет им овозможува на играчите да заработат дополнителни пари додека прават нешто во кое уживаат. Сè што треба да направите е да се приклучите на програмата и да го рекламирате казиното користејќи ги вашите социјални медиуми или вашата веб-страница.

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy