Високи ролери бонуси наспроти стандардни казино бонуси

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Онлајн казина обезбедуваат бројни опции за бонуси за да привлечат нови клиенти и да продолжат да се враќаат редовните. Високите бонуси и стандардните онлајн казино бонуси не се исти и имаат неколку забележителни разлики. За целосно да ги разберете овие разлики и да одредите кој бонус најдобро одговара за вашиот стил на коцкање, ајде да истражуваме подлабоко во спецификите.

Високи ролери бонуси наспроти стандардни казино бонуси

Кои се бонусите со високи ролери?

Бонуси за казино со високи ролери наградете ги играчите кои прават големи депозити во онлајн казина. Овие промоции се наменети да ги одржат играчите со високи влогови среќни и да се вратат во онлајн казиното. Високите бонуси може да бидат добредојдени бонуси со поголеми лимити и подарежливи услови од редовните.

Кои се стандардните казино бонуси?

Кога зборуваме за стандардни бонуси за онлајн казино, зборуваме за класиците, како што е типичниот бонус за добредојде, бонуси без депозит, враќање на готовина, бесплатни вртења, или повторно вчитајте ги промоциите. Овие имаат тенденција да бидат за секого, особено за играчите кои сакаат да направат квалификациски депозит и да се држат до T&C.

Различните типови на бонуси со високи ролери

Кога играчите ќе направат голем депозит, казиното може да ги награди со висок бонус за казино. Бонусите може да се движат од 100% до 200% и имаат различни максимални повлекувања и услови. Следниве се некои од најдобрите казино бонуси со високи ролери:

 • Бонус за добредојде: Една форма на бонус со висок ролери е „Бонус за добредојде на високо ролери“, кој се дава на новите „китови“ кои го прават првиот голем депозит. Ако играчот депонира 2.000 долари или повеќе, онлајн казиното може да даде 100% исти бонус до 2.000 долари.
 • Повторно вчитај бонус со високи ролери:Овој бонус им се дава на клиентите кои се враќаат кои пак депонираат. Играчот добива, на пример, бонус од 50% до 500 долари ако играчот депонира 1.000 долари или повеќе на сметката на играчот во онлајн казиното.
 • ВИП висок ролери бонуси: Овој мега бонус е достапен само за најпосветените играчи на казиното. Највисоките членови на ан програма за награда онлајн казино може да се квалификува за 200% realod бонус во вредност до $5.000.
 • Високи ролери Cashback бонуси: Со овој бонус, високите ролери добиваат процент од нивните загуби назад, познати како бонуси за „поврат на готовина“. Ако играчот губи 5.000 долари или повеќе неделно, казиното може да даде 20% поврат на готовина до 1.000 долари.
 • Бонуси за бесплатни вртења со високи ролери: Некои онлајн казина обезбедуваат високи ролери со бесплатни вртења како дел од нивниот висок бонус. На пример, ако играчот депонира 1.000 долари или повеќе, казиното може да му даде 1.000 бесплатни вртења како бонус за добредојде.

Клучно е да се запамети тоа секое врвно онлајн казино има свој сет на правила за својот висок бонус. Пред да прифатат каков било висок бонус, играчите секогаш треба да ги проучат условите и условите за да се осигураат дека се задоволни со посветеноста.

Колку бонусите со високи ролери се разликуваат од другите бонуси во казиното

Бонусите на High Roller се единствени поради вклучените големи суми пари. Додека некои бонуси за онлајн казино се ексклузивни за одредени суми за депозит, други се отворени за сите играчи кои се регистрираат или играат во казино.

Еквивалентот на депозитот е исто така единствен. Поголем депозит подразбира поголем бонус за играчите кои имаат тенденција да се одлучат за високи бонуси. Дополнителни барања за обложување или други ограничувања може да се приложат на оваа % совпаѓање.

Предностите на бонусите со високи ролери

Еве подетален поглед на главните предности на бонусот за казино за хајролер:

 • Масивната граница на високи бонуси е една од нивните главни предности бидејќи овозможува поголем опсег на обложување.
 • Големата количина овозможува и помал ризик при играње.
 • Високите ролки имаат тенденција да добиваат и поширок избор на опции, вклучувајќи готовина и големи парчиња бесплатни вртења.
 • Шансите на играчот за победа и времето поминато во играње може да се подобрат при користење на овие видови бонуси на онлајн казино.

Недостатоци на бонусите со високи ролери

И покрај тоа што високите бонуси за ролери се привлечни, тие исто така имаат свој дел од недостатоците:

 • Високите бонуси често имаат построги услови и услови, како што се поголеми барања за обложување. Ова подразбира барање за играње прикачено на дополнителните средства пред да може да се наплатат.
 • За жал, високите бонуси на ролери се ограничени само на одреден тип на играчи. Ова може да ги спречи играчите со помал буџет да ги користат.

Заклучок

Високите бонуси се ексклузивни за играчи со големи буџети и виртуелни џебови во онлајн казината. Највисоката исплата за овие бонуси е поголема од стандардните бонуси, а процентуалниот еквивалент може да биде и поголем.

Меѓутоа, во онлајн казино со високи ролери може да има и поостри барања за обложување и други ограничувања. Вашиот стил на игра, парите и личните вкусови ќе одредат дали високиот бонус е добар за вас или не.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Може ли да побарам и висок бонус и стандарден бонус за казино?

Политиките на казиното ќе го одредат ова. Некои сајтови ќе дадат само една форма на бонус, додека други ќе ги дадат и двете.

Колку треба да вложам за да побарам висок бонус?

Секое казино има минимални барања за депозит за да се квалификува за високиот бонус. Вообичаено, минималниот депозит за висок бонус е повисок од оној на стандардниот бонус, често почнувајќи од околу 500 долари или повеќе. Проверете ги специфичните услови и услови на понудата за бонус за минималниот услов за депозит.

Дали вредат високите бонуси?

Вредноста на високиот бонус ќе варира во зависност од буџетот, стратегијата и личните вкусови на играчот. Добивањето висок ролерски бонус може да биде корисно ако сте коцкар со високи влогови кој редовно прави значителни плаќања.

Кои се барањата за обложување за високи бонуси?

Високите ролери бонуси имаат различни услови за трошење во секое казино. Општо земено, тие се повисоки од стандардните бонуси и може да се движат од 30x до 50x или повеќе. Важно е внимателно да ги прочитате одредбите и условите пред да побарате висок бонус за целосно да ги разберете барањата за обложување.

Може ли веднаш да ги повлечам добивките од бонус?

Не, бонусните средства не можат да се повлечат додека корисникот не ги исполни условите за обложување во временскиот рок, а притоа се држи до квалификациските игри и максималниот бонус облози.

Дали вреди да се бараат бонусите со високи ролери?

Дали вреди да се бараат бонусите со високи ролери?

Високите ролерски бонуси се привлечни за коцкарите на онлајн казино бидејќи нудат огромни суми на готовина, ветуваат импресивни победи и подолги сесии за коцкање. Сепак, не секој може да се справи со високи понуди за бонус за казино - затоа тие се насочени само кон одреден тип на казино играчи.

Како да станете високо ролери?

Како да станете високо ролери?

Потребно е време и посветеност за да се искачите на врвот на планината iGaming. Потребни се време, енергија и значителна сума на пари. Како и да е, да станете врвен ролери може да биде најдобрата одлука ако уживате во коцкањето и сакате да ја засилите својата игра.