Вести

Дали онлајн казина може да ги суспендира играчите за преголема добивка?
2023-10-01

Дали онлајн казина може да ги суспендира играчите за преголема добивка?

Индустријата за онлајн коцкање е индустрија од повеќе милијарди долари. Но, како што се шири iGaming индустријата, така се зголемуваат и митовите околу неа. Многу форуми за онлајн казино се полни со играчи кои тврдат дека казината не ги сакаат сериските победници и можат да ги суспендираат без претходна најава. Значи, дали е ова легална жалба или е само уште една заблуда што ја шират болните губитници? Ова брзо читање ја решава дебатата со дискусија за некои причини што може да доведат до суспензија на сметката. Уживајте во читањето!

Подгответе се за забавен настан на Hot Chilli Fest чиј домаќин е Stakelogic
2023-09-28

Подгответе се за забавен настан на Hot Chilli Fest чиј домаќин е Stakelogic

Stakelogic, снабдувач на иновативни онлајн казино слотови со седиште во Малта, го објави својот најнов наслов, Hot Chilli Fest. Во оваа игра, инвеститорот ги поканува играчите да се подготват за експлозија и да ги извадат своите мараки за ноќна забава.

Push Gaming очекува континуиран раст по преземањето на MGMRI/LeoVegas
2023-09-25

Push Gaming очекува континуиран раст по преземањето на MGMRI/LeoVegas

Push Gaming, снабдувач на онлајн слотови со највисоко рангирање, е уверен во своите идни изгледи и покрај неодамна завршеното купување од LeoVentures. Ова е инвестициска група на LeoVegas Group и филијала на MGM Resort International.

Red Rake Gaming склучува договор за дистрибуција на содржина со LuckyStreak
2023-09-22

Red Rake Gaming склучува договор за дистрибуција на содржина со LuckyStreak

Red Rake Gaming, снабдувач на иновативни онлајн казино игри, најави соработка со LuckyStreak за да им обезбеди на клиентите на компанијата својата единствена содржина за игри. Гигантите за игри се обединија за да понудат широк спектар на опции за игри на ентузијастите за онлајн игри. Двете компании се возбудени поради договорот и се радуваат на иднината.

Истражете го тропскиот рај во бикини островот Делукс на Хабанеро
2023-09-21

Истражете го тропскиот рај во бикини островот Делукс на Хабанеро

Habanero, врвен снабдувач на слотови и игри на маса, ги одржува летните вибрации со лансирањето на Bikini Island Deluxe. Компанијата вели дека играта се игра на стандардна табла 5x3 и е модернизирана верзија на островот бикини со врвни перформанси. Играчите ги земаат на луксузно патување каде што можат да се здружат со некои познати ликови за да добијат исплата.

BGaming го додава NetBet на својата глобална мрежа на онлајн казино во најновата зделка
2023-09-18

BGaming го додава NetBet на својата глобална мрежа на онлајн казино во најновата зделка

BGaming, врвен снабдувач на содржини во казино, го објави својот најнов договор за дистрибуција на содржина. Овој пат, компанијата влезе во партнерство со NetBet, водечки онлајн казино бренд во Европа и во светот.

Рајд на бродот за огромни награди во Relax Gaming's Dead Man's Trail Drop
2023-09-14

Рајд на бродот за огромни награди во Relax Gaming's Dead Man's Trail Drop

Relax Gaming, водечки агрегатор на содржини и развивач на онлајн казино игри, ги поканува играчите да се придружат на поморска авантура во неговиот најнов спектакуларен џекпот, Dead Man's Trail Dream Drop. Овој слот со пет ролни со нестабилност на високо ниво вклучува 40 линии за плаќање, нудејќи потенцијал за голема победа со неговата функција за монети, возбудливиот бонус на патеката и, се разбира, Дрим Дроп Џекпот.

Yggdrasil ги поканува играчите во античка Кина за да ги зграпчат националните богатства во GigaGong GigaBlox
2023-09-07

Yggdrasil ги поканува играчите во античка Кина за да ги зграпчат националните богатства во GigaGong GigaBlox

Yggdrasil Gaming, снабдувач на наградувани онлајн слотови и водечки агрегатор на содржина, го објави својот најнов наслов GigaGong GigaBlox. Во оваа игра, инвеститорот ги поканува играчите во прекрасниот свет на античка Кина, преполн со богатства и специјални симболи.

Најпријателските бонуси за добредојде на онлајн казино за депозити на ecoPayz
2023-09-06

Најпријателските бонуси за добредојде на онлајн казино за депозити на ecoPayz

Веќе е септември, а потрагата по најдобрите понуди за добредојде на OnlineCasinoRank продолжува. Откако внимателно ќе ги прочитате фините отпечатоци на бонус, овој пост ќе ве запознае со најнекомплицираните бонуси за прв депозит што треба да ги добиете овој месец со депозит на ecoPayz.

Златна ѕвезда ги поканува лојалните играчи да побараат 50% бонус за повторно вчитување неделно
2023-09-05

Златна ѕвезда ги поканува лојалните играчи да побараат 50% бонус за повторно вчитување неделно

Основана во 2012 година, Golden Star е реномирана онлајн казино управувана од Dama NV. Во ова казино лиценцирано од Курасао, ќе уживате во обемна листа на казино игри од водечки провајдери на софтвер како Yggdrasil Gaming, Betsoft, Playson итн.

Relax Gaming Signs Договор со AvatarUX за зајакнување на портфолиото на сребрени куршуми
2023-09-04

Relax Gaming Signs Договор со AvatarUX за зајакнување на портфолиото на сребрени куршуми

Relax Gaming, добро познат агрегатор на содржина на iGaming и уникатен давател на содржини на онлајн казино, објави договор со AvatarUX. Договорот ќе ја зајакне платформата Silver Bullet со нови возбудливи наслови и иновативна механика.

Направете го понеделникот ваш омилен ден на островот Џекпот со 20% Cashback
2023-08-29

Направете го понеделникот ваш омилен ден на островот Џекпот со 20% Cashback

Островот Џекпот е онлајн казино со врвна оцена лиценцирано од Органот за игри на среќа на Малта да прифаќа гејмери ​​од бројни земји. Започнато во 2022 година, ова казино на играчите им нуди повеќе бонуси и промоции, вклучувајќи возбудлив неделен поврат на готовина од 20%. Значи, оваа рецензија ќе ја отпакува промоцијата од 20% Неделен Cashback.

Yggdrasil назначува нов извршен директор бидејќи има за цел глобален развој
2023-08-28

Yggdrasil назначува нов извршен директор бидејќи има за цел глобален развој

Yggdrasil, водечка платформа за собирање содржини и снабдувач на премиер онлајн казино игри, најави промена во раководството. Ова беше откако компанијата го именуваше Џејмс Курвен за главен извршен директор, почнувајќи од 1 октомври 2023 година.

Освојте шармантни награди во играта на Habanero's Witches of Tome
2023-08-24

Освојте шармантни награди во играта на Habanero's Witches of Tome

Хабанеро, познат снабдувач на врвни онлајн слотови и игри на маса, донесе волшебно искуство преку своето последно издание, Witches Tome. Во оваа игра, инвеститорот ги поканува играчите да ги истражат мистериозните длабочини на шумата надвор од границите, каде што чека собир на вештерки со нивните магични напивки. Слот може да се пофали со различни карактеристики што ќе ги ангажираат играчите во текот на наградната авантура.

Казиното Локи ги советува играчите да учествуваат во промоцијата на Денот на откривање
2023-08-22

Казиното Локи ги советува играчите да учествуваат во промоцијата на Денот на откривање

Казиното Локи е онлајн казино лиценцирано од Курасао од 2017 година управувано од Дама НВ. Ова казино има мазен и модерен интерфејс, без разлика дали се игра на десктоп или самостојна апликација за казино. Казиното е познато и по одличниот опсег на бонуси и промоции за нови и лојални членови.

Wazdan го лансира шестото издание на серијата во тренд 9 монети
2023-08-17

Wazdan го лансира шестото издание на серијата во тренд 9 монети

Wazdan го објави шестиот дел од својата позната серија 9 монети, 16 монети. Компанијата вели дека оваа игра е надградена со посложен математички модел, зголемувајќи го бројот на ролни од девет на шеснаесет. За возврат, ова создава поизвонредно и попривлечно искуство за играње.

Prev1 / 29Next