Вести

September 26, 2023

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Четврток е и сите чувствуваат дека викендот можеше да дојде порано. Но, во Bizzo Casino, четврток е најдобриот ден во неделата за да го започнете викендот со барање на бонус за повторно вчитување четврток. Во овој краток и прецизен преглед на бонус, ќе откриете сè за овој бонус, вклучувајќи го процентот, условот за обложување, периодот на важност и многу повеќе.

Викендот започнува рано во Bizzo Casino со четврток бонус за повторно вчитување

Кој е бонусот за повторно вчитување четврток во Bizzo?

Не би требало да имате никаков проблем со користење на оваа понуда ако знаете што е бонус за повторно вчитување. Казиното лиценцирано од Курасао ќе ве награди со оваа понуда откако ќе депонирате најмалку 20 долари секој четврток. Забележете дека играчите мора да направат депозит за квалификации во четврток во 00:00 и 23:59 UTC.

Откако ќе направите успешен депозит во текот на референтниот период, казиното ќе ви даде 50% бонус за повторно вчитување, достигнувајќи 200 долари. Значи, ако депонирате 100 долари во четврток, Bizzo ќе додаде 50% од тој износ на вашата сметка како бонус што не може да се повлече.

Но, тоа не е се. На регулирано онлајн казино ќе ви даде 100 бесплатни вртења на The Magic Cauldron – The Enchanted Brew by Прагматична игра. Ќе добиете 50 бесплатни вртења веднаш по депонирањето средства и уште половина по 24 часа.

Бонус Услови и правила за исполнување

Овој неделен бонус ги нема оние комплицирани T&C на кои ќе ги најдете други казино бонуси. Прво, онлајн казиното вели дека играчите од Шведска, Финска, Грузија и Јапонија не можат да бараат ништо бонус за депозит, вклучувајќи го и бонусот за повторно вчитување од 50%.

Исто така, Бицо казино тврди дека играчите мора да го исполнат условот за превртување од 40 пати за да ги повлечат добивките од бонус. Оваа стапка важи и за добивки добиени со помош на бонус за бесплатни вртења. На пример, ако добиете 50 долари користејќи го бонусот за бесплатни вртења, мора да играте со најмалку 2.000 долари пред да ја побарате наградата.

Други услови што играчите треба да ги исполнат со овој неделен бонус вклучуваат:

  • Максималниот облог при користење на бонусот за повторно вчитување е 5 долари.
  • Облозите направени на слотови придонесуваат 100% за исполнување на стапката на превртување.
  • Облозите направени на игри со џекпот не ја исполнуваат стапката на обложување.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести