Вести

June 29, 2023

Започнете епска авантура со Relax Gaming's Cluster Tumble Dream Drop

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Relax Gaming, водечки развивач на врвни онлајн слотови, ја објави својата најнова игра, Cluster Tumble Dream Drop. Тоа е продолжение на серијата Tumble, која содржи игри со врвни перформанси како Temple Tumble и Templar Tumble.

Започнете епска авантура со Relax Gaming's Cluster Tumble Dream Drop

Тоа е мрежен слот 8x8 каде што гејмерите мора да поклопат најмалку четири симболи на која било од четирите линии за обложување за да добијат исплата. Но, ова онлајн казино игра нуди многу повеќе од стандардните исплати. Тоа го вклучува добро познатиот Dream Drop Jackpot на инвеститорот.

Cluster Tumble Dream Drop содржи специјални камени блокови што играчите можат да ги активираат кога ќе се појави соседна добитна комбинација. Lightning Wins ќе го види блокот заменет со случаен симбол и сите слични икони (вклучувајќи диви) ќе создадат победа.

Исто така, симболите Fire Transform ќе ги трансформираат блоковите во случајни икони. Каскадата може да конвертира една или две икони во симболи од ист тип. Последниот специјален камен блок е класичниот див симбол на играта.

Како што продолжува, играчите можат да го активираат бонус за бесплатни вртења со добивање на три симболи за расејување или отстранување на сите камени блокови на таблата за време на основната игра. Ова ќе им даде на играчите пет бесплатни вртења со траен мултипликатор на добивки, зголемувајќи се за 3 пати секогаш кога играчите ќе ја исчистат таблата.

Доколку играчите на најдобрите онлајн казина исчистете ја таблата за време на режимот на бесплатно центрифугирање, тие ќе добијат три вртења. Понатаму, играта ќе ве награди со дополнително вртење секогаш кога ќе слетате расфрлање каде било на ролните. Нестрпливите коцкари можат да купат и пет бесплатни вртења преку функцијата Купи бонус со плаќање 100 пати од нивниот облог.

И на крај, играчите можат да отклучат спин на џекпот во кој било момент од играта. Можете да го активирате Dream Drop бонусот откако ќе ги спуштите иконите на Dream Drop на секоја ролна, што ќе ви овозможи да освоите еден од следниве џекпот:

  • РАПИД
  • MIDI
  • МАКСИ
  • ГОЛЕМИ
  • МЕГА

Во првата година од објавувањето, прогресивниот џекпот на Relax Gaming's Dream Drop веќе осум луѓе стана милионери. Дополнително, оваа мрежа на џекпот им додели на повеќе од 100 луѓе по 50.000 евра награда.

Шели Хана, директор на казино производи во Опуштете се играње, изјави:

„Ова е петтиот дел од расказната серија Temple Tumble. Возбудени сме што ќе се упатиме длабоко во дивината на Хималаите за некоја акција за плаќање на кластери со висока нестабилност! Сите во Relax се уверени дека оваа титула ќе биде добро прифатена од операторите и играчите, особено поради епскиот џекпот на Dream Drop!"

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести