Вести

September 5, 2023

Златна ѕвезда ги поканува лојалните играчи да побараат 50% бонус за повторно вчитување неделно

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Основана во 2012 година, Golden Star е реномирана онлајн казино управувана од Dama NV. Во ова казино лиценцирано од Курасао, ќе уживате во обемна листа на казино игри од водечки провајдери на софтвер како Yggdrasil Gaming, Betsoft, Playson итн.

Златна ѕвезда ги поканува лојалните играчи да побараат 50% бонус за повторно вчитување неделно

Значи, оваа објава го отстранува бонусот за повторно вчитување од 50% во Golden Star за да одреди дали е добра опција за вас. Ќе дознаете за кодот за бонус, условот за обложување, придонесот за играта и многу повеќе.

Кој е бонусот за повторно вчитување од 50% во Golden Star?

Овој директен бонус е награда за вашите последователни депозити во казиното. На регулирано онлајн казино ги поканува играчите кои имаат завршено најмалку три депозити откако се регистрирале да побараат бонус од 50% до 1.000 долари неделно од петок 00:00 до недела 23:59 UTC.

На пример, можете да депонирате 1.000 долари во сабота наутро за да уживате во вашиот викенд. Во тој случај, Казино Golden Star веднаш ќе го активира a бонус за повторно вчитување во вредност од половина од износот на вашиот депозит. Сега тоа се одлични 500 долари за да го започнете вашиот викенд!

Исто така, од витално значење е да се забележи дека гејмерите мора да влезат во СРЕЌА 50 бонус код додека депонирате средства за да ја побарате наградата. Минималниот квалификуван депозит е 40 УСД, а казиното ќе активира 60 бесплатни вртења три дена почнувајќи од датумот на активирање на бонусот.

Бонус Услови и правила

При користење бонуси за онлајн казино, од клучно значење е читањето на T&C за да се избегнат компликации кога се бара да се повлечат добивките. Една од најсуштинските бонус клаузули е условот за обложување, кој го одредува износот што ќе го обложите пред да го наплатите. Така, тактички, повисокото барање за обложување го прави речиси невозможно повлекувањето на добивките.

За среќа, казиното Golden Star има стандарден услов за обложување 40x. На пример, ако вашиот бонус за повторно вчитување е 500 долари, мора да обложите 2.000 долари пред да го исплатите бонусот и сите добивки од него. Тоа е разумно ако прашате CasinoRank!

Други услови за ова бонус за депозит вклучуваат:

  • Играчите можат да ја бараат наградата само еднаш неделно.
  • Казиното може да го поништи бонусот ако имате бонус за повторно вчитување на чекање.
  • На бонус за бесплатни вртења има услов за обложување 40 пати.
About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести