Golden Star Преглед на казино

Golden StarResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусБонус за добредојде до 500 € + 100 бесплатни вртења
Различни методи за повлекување
Разговор во живо отворен 24/7
Временска рамка за повлекување од 24 часа
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Различни методи за повлекување
Разговор во живо отворен 24/7
Временска рамка за повлекување од 24 часа
Golden Star is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Како релативно ново казино, Голден Ѕвезда продолжува да ја надминува својата тежина кога станува збор за наградните облози на интернет. Има бонус за добредојде за нови играчи. Освен тоа, како нов коцкар, вие сте наградени и со бесплатни вртења. Играчите можат да уживаат и во низа бонуси за депозит, а исто така да собираат и откупливи поени.

Бонус кодовиБонус кодови
+2
+0
Затвори
Games

Games

Од игри на маса до гребење карти до BTC игри до џекпот до слотови, има по нешто за секого. Коцкарите можат да уживаат во возбудливите игри како Baccarat, Roulette, Blackjack, Poker, Slots, Pontoon, Pixie Wings, Pharaohs Gems, Mega Money Rush, меѓу другите одлични игри. Овие казино игри може да се уживаат или за забава или за вистински пари.

Software

Огромниот каталог на казино игри на Golden Star доаѓа од висококвалитетни развивачи. Некои од виталните даватели на премиум софтвер со кои работат вклучуваат Microgaming, Net Ent, Amatic, Bet Soft, Pragmatic Play и Endorphina. Затоа, онлајн играчите можат да очекуваат беспрекорни игри, најнови игри и неограничени режими на игра од таквите провајдери на казино софтвер.

Payments

Payments

Golden Star е едно од најдобрите онлајн казина, па затоа нуди сигурни и лесни начини за депонирање и повлекување. Можете да ја финансирате вашата сметка Golden Star користејќи еден од методите 4 и да вршите повлекувања брзо и сигурно. Со лесните процеси за депонирање и повлекување, можете да се фокусирате на играње на вашите омилени игри наместо да се грижите за финансиските трансакции.

Deposits

Оваа страница за казино нуди многу методи за депонирање на коцкарите. Коцкарите можат да ги банкротираат своите сметки користејќи кредитни картички, криптовалути, па дури и трансакции со мобилни пари. Некои од стандардните режими на депозит вклучуваат Mastercard, Visa, Neteller, Skrill, Qiwi и Cubits, паричник Биткоин. Освен опцијата Биткоин, минималниот дозволен депозит е 10 евра, додека максималниот е 4.000 евра.

Withdrawals

Играчите исто така можат беспрекорно да ги повлечат своите добивки. Периодот на повлекување се движи од инстант до три дена, во зависност од методот што го користат облозите за повлекување. Golden Star има доверливи опции за повлекување како што се Visa, Mastercard, Skrill, Qiwi, Neteller, Cubits и Comepay. Минималниот износ за повлекување е ограничен на 20 €. Повлекувањата на биткоинот треба да се движат помеѓу 0,02 и 2 БТК.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+159
+157
Затвори

Валути

BitcoinBitcoin
+11
+9
Затвори

Languages

Бидејќи е меѓународна страница, Златна Ѕвезда привлекува огромна база на фанови. Не е изненадувачки што го следи најновиот тренд на поддршка на многу странски јазици. Нивната веб-страница содржи јазици како англиски, шпански, фински, германски, норвешки и шведски. Во зависност од локацијата на која се наоѓате, одреден јазик автоматски ќе се појави. Golden Star ги поддржува сите вообичаени валути. За криптовалутите, играчите се ограничени само на трансакции преку Биткоин. И покрај претпочитањето на компанијата за биткоин, повеќето од коцкарите користат фиат валути. Затоа, ги вклучува главните валути како канадскиот долар, американскиот долар, австралискиот долар, казахстанскиот тенге, јужноафриканскиот ранд, јапонскиот јен, чешката коруна и норвешката круна.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Вашата доверба и безбедност се клучни за Golden Star . Тие преземаат мерки на претпазливост за да ја гарантираат доверливоста на вашите податоци во секое време. За безбедност и задоволство на своите клиенти, казиното се придржува до најстрогите правила што ги спроведуваат регулаторните органи. Безбедноста за сите игри и податоци е загарантирана со строгите политики на Golden Star спречување измами и најсовремените безбедносни протоколи. Благодарение на посветеноста на Golden Star на безбедноста на играчите, можете да ги играте вашите омилени игри без грижа.

Лиценци

Security

Заштитата на идентитетот и средствата на своите клиенти е главен приоритет за Golden Star , така што тие се погрижија да ја опремат својата платформа со најдобрите безбедносни карактеристики. Golden Star ги шифрира вашите податоци користејќи SSL протокол. Згора на тоа, страницата е подложена на чести безбедносни проценки за да се осигура дека секогаш ги користи најновите безбедносни стандарди.

Responsible Gaming

Кога станува збор за игрите, Golden Star се залага за поттикнување етичко однесување. Golden Star се обврзува да се погрижи неговите корисници да имаат позитивно и безбедно искуство со игри. Благодарение на посветеноста на казиното за заштита на играчите и етичкото обложување, тоа е популарно место за оние кои бараат токму такви услови.

About

About

Од своите скромни почетоци во 2012 година, казиното Golden Star направи значителен напредок во индустријата за онлајн казино. Продолжува да биде управувана од нејзината мајка компанија Jubise International NV, легитимна фирма регистрирана и инкорпорирана во Курасао. Оваа страница доаѓа во елегантна, модерна веб-локација и поддржува многу меѓународни јазици и над 500 игри.

Без оглед на мобилната верзија што ја имаат коцкарите (iOS, Android), тие можат да пристапат до повеќето од 500-те игри што ги нуди Golden Star. Веб-страницата е добро оптимизирана за мобилни телефони и исто така обезбедува посебна апликација. Обложувачите можат да уживаат и во живо казино играјќи игри со дилер во живо, како што се кено во живо и рулет во живо.

Golden Star

Кратки факти

Година на основање: 2012

Account

Создавањето сметка е првата фаза од вашата авантура со играње Онлајн Казино . Кај Golden Star , процесот на создавање сметка е едноставен и може да се заврши со само неколку едноставни чекори. Откако ќе се регистрирате за сметка, можете да уживате во сè што нуди оваа врвна страница за коцкање преку Интернет. Поминете низ голем избор на игри, земете тони интересни понуди и потпирајте се на професионална поддршка.

Support

Ова казино обезбедува поддршка во живо на лице место која е достапна 24 часа секој ден. Во случај на какви било проблеми, играчите може да добијат помош и од помошниот персонал со пополнување на контакт формата достапна на веб-страницата на Golden Star. Друга одлична опција е со директно испраќање е-пошта до support@goldenstar-casino.com

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Golden Star специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Golden Star . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Кога ќе се регистрирате со Golden Star , ќе имате пристап до широк опсег на ексклузивни бонуси, промоции и зделки. Кога играте во ова водечко казино, можете директно да отидете на еден куп многу возбудливи промоции. Ако сакате да се уверите дека можете да ја исплатите вашата заработка и да ги исполните барањата за обложување на промоцијата, темелно научете ги условите и условите пред да прифатите каква било зделка. За повеќе можности да победите и навистина да уживате во вашите омилени игри, ве советуваме да ги погледнете промоциите што ги нуди Golden Star .

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy
Најпријателските бонуси за добредојде на онлајн казино за депозити на ecoPayz
2023-09-06

Најпријателските бонуси за добредојде на онлајн казино за депозити на ecoPayz

Веќе е септември, а потрагата по најдобрите понуди за добредојде на OnlineCasinoRank продолжува. Откако внимателно ќе ги прочитате фините отпечатоци на бонус, овој пост ќе ве запознае со најнекомплицираните бонуси за прв депозит што треба да ги добиете овој месец со депозит на ecoPayz.

Златна ѕвезда ги поканува лојалните играчи да побараат 50% бонус за повторно вчитување неделно
2023-09-05

Златна ѕвезда ги поканува лојалните играчи да побараат 50% бонус за повторно вчитување неделно

Основана во 2012 година, Golden Star е реномирана онлајн казино управувана од Dama NV. Во ова казино лиценцирано од Курасао, ќе уживате во обемна листа на казино игри од водечки провајдери на софтвер како Yggdrasil Gaming, Betsoft, Playson итн.