Вести

August 22, 2023

Казиното Локи ги советува играчите да учествуваат во промоцијата на Денот на откривање

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Казиното Локи е онлајн казино лиценцирано од Курасао од 2017 година управувано од Дама НВ. Ова казино има мазен и модерен интерфејс, без разлика дали се игра на десктоп или самостојна апликација за казино. Казиното е познато и по одличниот опсег на бонуси и промоции за нови и лојални членови.

Казиното Локи ги советува играчите да учествуваат во промоцијата на Денот на откривање

Значи, овој бонус преглед на CasinoRank ќе се фокусира на ексклузивната промоција на Денот на откривање од 55%. Дознајте за минималниот депозит, условот за обложување, максималниот бонус и многу повеќе.

Што е промоција на Денот на откривање во казиното Локи?

Денот на откривање е а бонус за депозит, што значи дека играчите мора да депонираат средства користејќи кој било начин на плаќање за да ја отклучат промоцијата. Минималниот депозит за ова бонус за повторно вчитување на казино е 20 евра, а играчите мора да влезат во DIS55 промотивен код додека го правите депозитот.

На пример, можете да депонирате 200 евра во кој било ден од неделата во регулирано онлајн казино. Ако го користите кодот за бонус, казиното ќе ве награди со 55% од износот во бонус што не може да се повлече. Ова значи дека ќе добиете бонус за повторно вчитување од 110 евра.

Услови за промоција на денот на откривањето

Бонуси за онлајн казино имаат термини и услови кои им кажуваат на играчите како да ги користат за да избегнат злоупотреба. Казино Локи јасно наведува неколку барања што треба да ги исполнат квалификуваните обложувачи пред да добијат нешто од бонусот.

Прво, бонусот има услов за обложување од 40 пати, што е во рамките на прифатливите стапки на iGaming. Одејќи според примерот погоре, ќе треба да обложите 4.400 евра пред да го побарате бонусот и сите добивки од него. Ова значи дека повисок бонус доаѓа со поголемо исполнување на обложувањата.

Казиното, исто така, вели дека максималниот износ што играчите можат да го освојат од бонусот за повторно вчитување е 200 евра. Така, дури и ако депонирате 1.000 евра користејќи го наведениот код, максималната сума за добивка нема да надмине 200 евра.

Други услови за оваа промоција вклучуваат:

  • Играчите мора да го исполнат условот за обложување во рок од 5 дена.
  • Облозите направени на слотови придонесуваат 100% во бонус обложување.
  • Гејмерите не можат да користат активен бонус за да играат слотови за џекпот или игри од Euro Games Technology (EGT).
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести