Вести

August 20, 2022

Најдобри нови игри со слот: возбудливи додатоци на универзумот на слот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Интересот за висококвалитетни онлајн слотови постојано се зголемува и се чини дека е невозможно да се запре, со стотици провајдери на игри кои најавуваат илјадници нови слот игри секоја година. Неодамнешните видео слотови со прекрасно дизајнирана графика, револуционерни прогресивни џекпот, бесплатни вртења, интерактивни бонус кругови и авторизирана брендирана содржина го доведоа искуството на онлајн слотови на следното ниво. 

Најдобри нови игри со слот: возбудливи додатоци на универзумот на слот

Сега, давателите на слотови треба да се потрудат повеќе за да генерираат игри што ќе ги забавуваат и ангажираат играчите на онлајн слотови со незаситен апетит за нова содржина. Тие работат дење и ноќе за да ја задоволат побарувачката за уникатни и свежи слот игри бидејќи тоа е единствениот начин да се остане пред жестоката конкуренција.

На CasinoRank, имаме за цел да им помогнеме на нашите читатели да останат запознаени со најновите вести за онлајн казино индустријатаy. Во ова упатство, ви даваме список на новонајавени и наскоро објавени слот игри и нивните карактеристики. Оваа листа е направена веднаш штом слушнавме за нив преку соопштенија за печатот и медиумските канали iGaming. 

Ова слот игри списокот ви обезбедува технички податоци и сеопфатни прегледи за 5-те нови слотови кои се рангирани според квалитетот и очекуваното признание во општеството за онлајн слотови. 

1. Трага на мртвите јавачи

Оваа игра има позадина исполнета со груби моторџии и маскирани разбојници, што не потсетува на плакат од акционен филм од 80-тите. Dead Riders Trail е секвенца на исклучително ангажираниот пиратски слот Dead Man's Trail, но би рекле дека е поавантуристички од првата игра. Има некои сличности со друга игра наречена Temple Tumble 2, како што е акцијата за отстранување плочки.

Во овој слот за висока нестабилност, опциите за обложување варираат од минимум 0,1 фунти до максимум 20 фунти по спин. Ако играте на стандардниот начин, на RTP е 96,20% и се зголемува на 96,50% за сите три опции за купување на функции. 

Карактеристики на слотот за патека на мртвите јавачи

Иако вредностите на симболите се релативно ниски, можете да успеете да го зголемите бројот на добивки до 46.656 со отстранување на блокаторските плочки. Ако ги отстраните сите блокаторски плочки со експлозија на победнички симболи, добивате спин на тркалото за карактеристики како награда. 

Можете да освоите 4 бесплатни вртења, 7 бесплатни вртења, Бонус патека или Супер бонус патека од тркалото. Ако освоите 4 бесплатни вртења и одлучите да ги коцкате, добивате 33% шанса да ја освоите Бонус патеката. Има 52% шанси да го сторите тоа ако освоите 7 бесплатни вртења. 

Во бесплатните вртења, ќе сфатите дека има некои камени блокови на кои се прикачени бомби. Победите покрај овие блокови ја активираат бомбата, која ги претвора сите симболи во нејзината ролна во ист тип. Дополнително, добивате +3 бесплатни вртења кога ќе чистите камени блокови. 

Во функцијата Bonus Trail, ви се дава токен кој поместува 1-6 празни места околу патеката по кривина. Почнувате со 3 животи на лименки со гориво, а една лименка се губи по вртење. Ако слетате на лименка за гориво, бројот на гориво се враќа на 3 додека ја отстранувате конзервата за гориво од патеката. Функцијата завршува кога ќе ги изгубите сите ваши канти за гориво или ќе го притиснете капачето за победа. 

Резиме на преглед

Оваа игра преполна со акција и брза игра редовно ви обезбедува продолжени каскади, иако редовните победи не плаќаат премногу поради ниските вредности на симболите. Дури и ако тоа значи дека треба да активирате функции за да добиете големи победи во оваа игра, многу е веројатно дека тоа ќе го сторите со најмногу 46.656 начини за победа. 

2. Bar-X Triple Play Megaways

Има примеси на ретро дизајнот на новото дополнување на Storm Gaming, имено Bar-X Triple Play Megaways, во нивната брзорастечка линија на слотови напојувани од Megaways. Bar-X Triple Play Megaways им обезбедува на играчите поголем распоред на мрежа во споредба со редовните слотови за Bar-X. Вклучува и неколку новододадени функции кои го зголемуваат победничкиот потенцијал од 10.000x на 76.000x, но со истото ограничување од 250.000 фунти.  

Дизајнирана да функционира на кој било уред, играта има облози од минимум 0,2 фунти до максимум 100 фунти по вртење. RTP на слотот е на пристојна бројка од 96,03%. Играта се одвива на распоред од 6 главни макари и дополнителни 4 симболи хоризонтални ролни што се појавуваат на врвот. Главните ролни даваат по 2-7 симболи, што значи дека играта нуди до 117.649 начини за победа со полна пареа.

Карактеристики на слотот на Bar-X Triple Play Megaways

Како слот за висока нестабилност, користењето на каскадниот механичар Bar-X Triple Play Megaways не не изненадува кога станува збор за играта. Каскадниот систем ги отстранува победничките комбинации за да им овозможи на другите симболи да паднат во празнините. Ќе продолжите да имате повторени каскади и победи сè додека комбинациите продолжуваат да се редат. 

Ако некогаш сте играле еден од слотовите на Megaways обезбедени од Игри со бура, ќе ги препознаете следните три карактеристики: Super Pay, Pick Me и бесплатни вртења. 

Функцијата Super Pay се активира по случаен избор за време на играњето и бесплатните вртења. Кога е во употреба, оваа функција ги брише сите кралски симболи со ниска плата од ролните. Премиум каскадите ја пополнуваат празнината што ја прават отсутните членови на кралското семејство. Ова може да предизвика голем број на каскади каде што се појавуваат само премии. 

Од друга страна, бонусот Pick Me се активира кога ќе се наредат 3 или повеќе мини-слотови расфрлани. Треба да изберете еден од автоматите што се појавуваат на екранот за да бидете наградени со множител на облози. Колку повеќе расфрлања се користат за активирање на функцијата, толку повеќе опции за автомати од кои можете да изберете.  

Последно, но не и најмалку важно, ги имате бесплатните вртења. 4 симболи за растурање ќе ви овозможат пристап до 10 бесплатни вртења, а секое дополнително расејување ќе ви донесе +5 дополнителни вртења. Бесплатните вртења се придружени со множител на добивки кој започнува од 1x и се зголемува за една наредна каскада без одредена горна граница.  

Резиме на преглед

Веруваме дека ќе уживате во ова продолжение доколку сте љубител на класичниот концепт Bar-X, иако нема големи промени направени во карактеристиките на основната игра на Storm Gaming. Додека редовните Bar-X Megaways вклучуваат само прогресивен множител бонус круг, ова следење доаѓа со неколку дополнителни функции. 

3. Пирамида што се крева x33

Pyramid Rising x33 е најновата слот игра што Win Fast ја произведе и веќе е објавена. Иако набљудуваме неколку уникатни карактеристики, темата Антички Египет апсолутно не е една од нив. Играта погодна за мобилни телефони вклучува неконвенционално поле за играње кое има поставено 2-3-2 со 6 линии за плаќање. 

Pyramid Rising x33 има средно ниво на нестабилност и 3.000x горниот џекпот изгледа добро кога е придружен со извонредни 96,46% RTP. Ќе бидете задоволни и со широк опсег на обложување, почнувајќи од 0,20 фунти па се до 100 фунти.

Карактеристики на слот за пирамида расте x35

Во Pyramid Rising x33, има 7 симболи за плаќање кои се категоризираат во 4 ниска плата и 3 висока плата. Добивате 0,5 пати на вашиот облог за ниска плата за добитна комбинација. Високата плата е тематски симбол, вклучувајќи божји маски кои плаќаат x3 од вашиот облог. 

Pyramid Rising x33 има специјални симболи како Scarab Wilds и Pyramid Scatters. Scarab Wilds плаќа 0,2 пати на вашиот облог, а Pyramid Scatter го зголемува вашиот глобален множител на добивки за +1x. 

Кога имате 3 последователни победи, вие активирајте ја функцијата Бесплатни вртења. Светилките лоцирани на врвот на екранот го покажуваат вашиот напредок и добивате 3 бесплатни вртења за почеток. Истите светилки покажуваат и колку бесплатни вртења остануваат и можете да ги ресетирате со приземјување на која било победа. 

Резиме на преглед

Иако не можеме да кажеме дека Pyramid Rising x33 е уникатен, мислиме дека вреди да се проба поради неговите забавни идеи за игра и неконвенционалното поле за играње. Доаѓа со бесплатни вртења во комплет со зголемен множител на победи што ќе ви помогне да ја напуштите сесијата како победник.

4. Брз штрајк

NetGame успеа да произведе уште една иновативна игра која веднаш ќе го привлече вниманието на љубителите на слотовите. Rapid Strike е борбена игра со особено голема мрежа 5x4 и 1024 фиксни режими на плаќање. 

Rapid Strike носи различни ММА шампиони на ролните, иако не постои легитимна лиценца. Значи, импресивно е како графичките дизајнери обезбедија толку висок квалитет во производствените вредности работејќи околу различни ограничувања. 

Слот има ветувачко ниско-средно ниво на нестабилност и може да победите само до 2200x на вашиот облог. Сепак, тоа доаѓа заедно со ужасен RTP од само 92% што мислиме дека ќе оттурне многу играчи. Можете да го ставите вашиот облог во опсег од 0,50 фунти и 50 фунти. 

Карактеристики на слот за брз удар

Симболите на Rapid Strike се претставени со класични кралски симболи од десетици до асови. Исто така, ќе најдете шампиони во ММА, а симболот со највисока плата не потсетува на Конор Мек Грегор. За жал, нема симболи Wild во овој слот, но ќе ви биде драго да имате Scatters за бесплатни вртења и некои симболи Sphere кои изгледаат како ММА појаси.

Функцијата Mighty Gold е главната предност што играта им ја дава на своите играчи. Треба да имате најмалку 5 симболи на сфера за да ја активирате оваа функција. Во зависност од бројот на Сфери што ќе ги постигнете, ќе добиете 5,6,7,8,9,10 бесплатни вртења. Оваа рунда ја играте само со Сфери што се држат до екранот до крајот на рундата. Кругот е завршен кога или ќе ги искористите сите вртења или ќе ја покриете целата мрежа со Сфери. 

Ако ја пополните целата мрежа со 20 симболи на сфера, можете да ја активирате функцијата Супер тркала, која ќе ве награди со дополнителни џекпот и ќе добиете мултипликатори. Најголемата награда е Големиот Џек Пот, кој вреди 2.000 пати вашиот облог. 

Можете исто така да ја активирате функцијата Бесплатни вртења со слетување на Free Spins Scatters. На пример, 

  • 3 Scatters ќе ви дадат 8 бесплатни вртења,
  • 4 Scatters ќе активираат 16 бесплатни вртења, 
  • 5 Scatters ќе ви донесат 24 бесплатни вртења.

Резиме на преглед

Ако сте љубител на борбени игри, веруваме дека ќе ви се допадне овој слот со цврста борбена тема. Има импресивни производствени вредности и две волшебни карактеристики на игра. Наша единствена грижа е што нуди разочарувачки низок RTP од 92%, па можеби е одлично одговара за пообични играчи. 

5) Оган Ворлок Megaways Преглед

Fire Warlock Megaways е новото издание на MGA Games, кој е воспоставен и реномиран софтверски провајдер во бизнисот Megaways. Многу играчи донекаде уживаа во нивните слотови, како што е Боксерскиот шампион Мегавејс, иако тие не беа беспрекорни. Всушност, Fire Warlock Megaways изгледа доста слично на нивните претходни изданија на многу начини. Се разбира, тоа не е точна копија на горенаведената игра, но има доста заедничкости помеѓу двете игри. 

Ајде да се нурнеме во деталите, почнувајќи од полето за играње на играта. Играта вклучува 6 ролни, а полето за игра постојано се менува со секое вртење. Во оптимален случај, може да добиете до 117.649 шанси за победа. 

Fire Warlock Megaways е фантастична игра. Темата на играта е следна – мистичен воин кој се бори и излегува победник од бојното поле. Навистина ќе најдете воин кој цело време стои веднаш до полето за играње. Сметаме дека е добра игра кога станува збор за визуелните изгледи, но дизајните на симболите сепак може да се подобрат. 

Слот Fire Warlock Megaways спојува средно ниво на нестабилност со умерена максимална победа од 1,525x. Се одликува со опсег на обложување од минимум 0,20 фунти до максимум 10 фунти, што покажува дека е главно дизајниран за обични играчи. Ова е всушност добро, но она што не прави загрижени за оваа игра е нејзиниот теоретски RTP. Сегашниот просек на индустријата е 96%, но теоретскиот RTP на Fire Warlock Megaways е само 83,27%. 

Карактеристики на слотот Fire Warlock Megaways

Во Fire Warlock Megaways, има 10 стандардни симболи за плаќање. Симболите со ниска плата вклучуваат рангови на картички, кои се движат од деветки до асови. Има 6 од нив, а кецовите вредат до 1x вашиот облог. Симболите со висока плата се прстени, томи, ампули и магични топчиња. Најпрофитабилните симболи се магичните топчиња и тие плаќаат до 50 пати од вашиот облог. 

Постојат и Character Wilds и Shield Scatters. Ако спуштите најмалку 3 Shield Scatters во едно вртење, ќе ја поттикнете функцијата Бесплатни вртења, што ќе ви овозможи да се коцкате или да ги соберете вашите бесплатни вртења. Овие бесплатни вртења доаѓаат со прогресивен мултипликатор на добивки што расте со секоја Каскада. 

Резиме на преглед

Fire Warlock Megaways е добар, ако не и конкретно возбудлив, слот за Megaways. Сепак, оваа игра ја ставивме на последното место на нашата листа поради нејзиниот низок RTP.

Заклучок

Се надеваме дека овие информации ќе ви бидат корисни и секогаш можете да го посетите CasinoRank ако сте во потрага по нови слотови со најдобри карактеристики. Секое ново издание што го наведовме нуди уникатни и привлечни бонус карактеристики и можности за освојување одлични награди.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести