Вести

October 31, 2022

Најдобри онлајн слотови на тема Ноќта на вештерките во 2022 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Ноќта на вештерките е прослава која се одржува на 31 октомври секоја година. За време на овој празник, луѓето им оддаваат почит на сите починати души со присуство на забави со костими за Ноќта на вештерките, палење огнови и резба на тикви. Некои луѓе дури присуствуваат на црковните служби и палат свеќи покрај гробиштата за да се сетат на своите најблиски. 

Најдобри онлајн слотови на тема Ноќта на вештерките во 2022 година

Но, иако овој празник е повеќе активност на отворено, останувањето внатре, далеку од вревата и метежот е друга опција. Освен што ги гледате тие филмови за Ноќта на вештерките, можете да играте и автомати со тема Ноќта на вештерките. И погоди што? Се чека сума што ќе го промени животот ако Лејди Лак удри. Затоа, прочитајте за да ги откриете најплашливите слотови за играње за време на овој празник на Ноќта на вештерките.

Ноќта на вештерките - Microgaming

Ноќта на вештерките на Microgaming е слот машина 5x4 базирана на филмот од 1978 година во кој се појавуваат Доналд Плезнс и Џејми Ли Кертис. Откако ќе го вклучите овој автомат, веднаш ќе ја добиете застрашувачката атмосфера, благодарение на застрашувачките визуелни слики и страшната саундтрак. 

Дејството се случува во стара колиба, каде што Лори е најнаградувачкиот лик, кој плаќа 10 пати од влогот за пет од еден вид. Овој слот со 50 линии за плаќање има и неколку додатоци како што се бесплатни вртења и Boogeyman бонус, кој ви овозможува да освоите награда од 290 пати. Тоа е слот за средна нестабилност со просечен RTP од 96,01%. 

Ноќта на вештерките Fortune - Playtech

Halloween Fortune е слот 5x3 со 20 начини за победа. Оваа игра има три прекрасни вештерки кои летаат надвор од мрежата секогаш кога ќе слетаат. Вештерките можат да ги наградат играчите со 1.000x, 500x и 400x исплати за слетување на вештерката во сини, црвени и зелени фустани, соодветно. 

Покрај вештерките, ќе најдете и застрашувачки симболи како црната мачка, черепот, гавранот, талисманот и дивината Џек-О-Лентерн. Слетувањето на пет диви симболи каде било на макалата го активира џекпотот од 10.000. RTP овде е 97,06%.

Џек за Ноќта на вештерките - NetEnt

Објавен во 2018 година, Halloween Jack е многу испарлив слот со 20 линии за плаќање и 96,28% RTP. Како што се очекуваше од NetEnt, играта има уредно изработени визуелни елементи и морничав саундтрак што веднаш создава страшна атмосфера. 

Во ова хорор шоу со темна тема, ќе сретнете жена вампир која плаќа 50 пати за да види пет од нив на мрежата 5x3. Ќе најдете и коњ, лилјак, потковица, гавран и кралски карти. Jack-O-Lantern е дивината, доаѓа со множител 3x секогаш кога симболот се појавува на победничката комбинација. Максималната победа е 3.000x.

Партали за вештерки - Betsoft

Rags to Witches е нешто што мора да се игра на најдобрите онлајн казино сајтови оваа сезона на Ноќта на вештерките. Овој видео слот 5x3 ве однесе во страшната ноќ на Ноќта на вештерките каде владеат вештерките. Покрај вештерките, ќе наидете и на опасни мачки, лилјаци и скелети. 

Betsoft Gaming вклучува прогресивен џекпот со четири наградни потенцијали - мега, мајор, минор и мини за да ја направи авантурата за Ноќта на вештерките понаградлива. Интересно е што не треба да ставате специфични симболи за да ја активирате играта на џекпот. Оваа функција се активира по случаен избор по центрифугирање. 

Бесмртна романса: Mega Moolah – Microgaming

Mega Moolah може да се пофали со една од највисоките исплати во областа на онлајн казиното. Овој Ноќ на вештерките претставува одлична можност да ја испробате играта со џекпот со четири нивоа, со награда од 12.000 пати, без џекпотовите. Тоа е слот машина 5x3 со вампирска тема со 243 начини на победа. 

Приказната е за љубовен триаголник помеѓу двајца машки вампири и две женки (човек и вештерка). Запознавањето со некој од застрашувачките ликови може да предизвика бесплатни вртења и мултипликатори. Но, примени малку претпазливост бидејќи тоа е многу испарлив слот со потпросечен RTP од 93,40%.

Крвопијци 2 – NetEnt

Bloodsuckers 2 е слот машина 5x3 со 25 линии за обложување. Ова ремек-дело од NetEnt се одликува со исклучителни визуелни елементи и застрашувачка саундтрак што веднаш предизвикува готска атмосфера. Ги телепортира играчите во морничав, напуштен вампирски замок каде Амилија, вампирка, се обидува да собере античко богатство чувано од демон. 

Настрана, пронаоѓањето на дивиот симбол на играта во замокот на вампирите предизвикува множител до 400x. Дивиот исто така ги заменува сите стандардни симболи, зголемувајќи ги вашите шанси за победа. И погоди што? Натпросечниот RTP доаѓа со фреквенција на удари од 40%. Онлајн слотови не доаѓаат ништо подобро, нели?

Вештерки и волшебници - Игри во реално време

Волшебниците обично не се голема работа во прославите на Ноќта на вештерките. Но, сепак, можете да сретнете неколку од нив во морничавиот свет на вештерки и волшебници. Тоа е слот 5x3 со 20 линии за плаќање. Овде, волшебниците и вештерките можат да ви направат магија без да размислите двапати. 

Играта содржи диви диви кои се прошируваат, што може да ги покрие ролните за да ги удвои сите победи. Функцијата Metamorpha Wild исто така може да трансформира 15 стандардни симболи во диви вести, што ви дава шанса да освоите џекпот од 4.000 пати. И што е најважно, 97% RTP ќе ве фаворизира на почетокот на играта. 

Завршни зборови

Ова се некои од онлајн-слотови на тема Ноќта на вештерките за да се игра оваа страшна сезона. Други значајни наслови вклучуваат Frankenstein од NetEnt, Blood Eternal од Betsoft и Day of Dead од Pragmatic Play. Но, секогаш не заборавајте да играте слот игри за Ноќта на вештерките од најдобрите развивачи на слотови и онлајн казина. Среќен ден на Вештерките!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести