Вести

June 14, 2022

Онлајн покер за варијации на вистински пари

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Значи, кои онлајн покер за вистински пари варијација знаеш? Texas Hold'em или Caribbean Stud? Овие се навистина најпопуларната онлајн покер игра. Но, покрај овие опции, постојат многу други варијации кои не треба да се занемарат најдобрите онлајн покер сајтови. Може да играте Omaha Hi, Omaha Hi-Lo, Spanish 21; ги именувате. Така, во овој пост, ќе ги научите најчестите варијации на онлајн покер и зошто треба да ги играте.

Онлајн покер за варијации на вистински пари

Тексас Холдем покер онлајн

Ова е навистина најиграната покер варијанта на најдобрите онлајн казина. Релативно е едноставно да се игра и има бројни избор на табели и влогови за играчите. Но, не дозволувајте едноставноста да ве измами. Тоа е затоа што некои комбинации и ситуации можат да го направат Texas Hold'em малку сложен на повисоко ниво.

Во Тексас Холдем, секој играч добива две карти свртени надолу наречени дупчиња. Потоа, дејството започнува со гејмерот налево и продолжува во насока на стрелките на часовникот. Играчите можат да креваат, преклопуваат или повикуваат. По првиот круг, се делат уште три карти, наречени флоп. Потоа следат четвртата (сврт) и петтата (река) карти. Целта е да се направи покер рака со 5 карти со помош на пет поделени карти од седум. 

Омаха Здраво

Omaha Hi е уште една забавна варијанта на онлајн покер која ги запознава играчите со фантастични можности за победа. Омаха покер онлајн ја има истата игра како Texas Hold'em. Меѓутоа, во Тексас Холдем се делат четири дупки наместо две. Но, како Texas Hold'em, ќе треба да креирате покер рака со пет карти со две дупнати карти и само три заеднички карти од петте поделени.

Еве зошто секогаш треба да го фаворизирате Омаха Здраво во онлајн казино. Бидејќи ќе добиете повеќе карти на почетокот на секоја рака, правењето комбинација од 5 карти е многу полесно. Но, од друга страна, наоѓањето на онлајн покер маси на Omaha Hi не е толку лесно како наоѓањето на табелите на Texas Hold'em. Сепак, тоа е одличен избор за почетници.

Омаха Хи-Ло

Оваа варијанта на онлајн покер е слична на Omaha Hi во повеќето аспекти, само што тенџерето е подеднакво поделено помеѓу највисоко и најниско рангирани раце за покер со 5 карти. Но, немојте да се стремите само кон најниско рангираната рака бидејќи важат одредени услови пред да ви се додели тенџерето. На пример, сите пет карти во „ниската“ рака мора да се рангираат на осум или пониско, па оттука и името Omaha 8 или Better. 

Бидејќи гејмерите мора да размислуваат подалеку од само создавање покер рака со 5 карти, Omaha Hi-Lo е малку сложена за почетници. Но, штом ќе ги научите јажињата околу оваа покер игра, Omaha Hi-Lo е една од најдобрите варијации за играње. Запомнете, највисоката „ниска“ квалификациска комбинација на покер е 4-5-6-7-8. А-2-3-4-5 е најнизок.

Џек или подобро

Доказите покажуваат дека Jacks of Better ја започна индустријата за видео покер. Но, и покрај другите нови варијации во индустријата, Jacks or Better успеа да остане во срцата на многу покер играчи. Тоа е затоа што нејзината врвна стапка на враќање на играчите од 99,5% е една од највисоките. Сепак, ќе уживате во оваа исплата само додека користите оптимална стратегија и играте на одредени маси.

За да играте, ќе ви бидат поделени пет карти, по што ќе одлучите кои ќе ги задржите или отфрлите пред да извлечете нови карти. Само помислете на тоа како извлекување со пет карти, како што беше дискутирано во други варијанти погоре. Но, како што беше споменато, освојувањето на раката Jacks or Better во голема мера се потпира на вашата стратегија и малку среќа. На пример, можете да нацртате три карти ако вашата рака има пар и четири ако имате една висока карта. 

Deuces Wild

Мислите дека сте го виделе сето тоа со Џек или подобро? Deuces Wild им нуди на играчите уште пониско RTP на 99,75%. Оваа варијација на покер користи шпил со 52 карти со двојки (2) кои играат како диви. Во автоматите, дивините ги заменуваат сите останати стандардни симболи на тркалата, што се случува во оваа варијација на покер. Ако тоа се случи, создавањето победничка рака е полесно отколку во другите варијации на покер. 

Играњето Deuces Wild е исто така многу лесно. Започнете со ставање облог, а потоа ќе ви бидат поделени пет карти. Можете да ги држите или да ги отстраните сите пет карти и да добивате нови додека се обидувате да создадете победничка рака. Но, секогаш не заборавајте да ја играте оваа покер игра на целосни табели за плаќање за да уживате во подобри исплати. Сè на сè, тоа е една од највозбудливите и најинтерактивни покер варијанти наоколу. 

Заклучок

Се надевам дека веќе сте избрале онлајн покер за вистински пари варијанта за играње. Ако не сте, не грижете се бидејќи овие игри не се сосема различни. Само знајте ги основните правила за покер и научете да играте користејќи ја демо верзијата или бонусот за казино. Запомнете, има многу други варијации како кинески покер, Razz, Seven Card Stud и многу други.

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести