Вести

October 12, 2020

Онлајн рулет: Мартингал стратегија

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Мартингејл стратегија

Стратегијата Мартингејл не е модерен пристап во сферата на коцкањето во казино, како што е во сила неколку стотици години, онлајн казиното ја усвои оваа стратегија и нејзината моќ. Мартингејл стратегијата е стара колку и онаа Рулет самото казино кое е уште во XVIII век во Франција. Стратегијата Мартингејл беше тактика што широко се користеше во играта „Глава или опашка“ 50/50. Тоа е стратегија која бара одредено математичко владеење, но не се сведува целосно на тоа. Стратегијата Martingale е прогресивен систем за коцкање што го користат гејмерите за да ги удвојат своите влогови по загуба. Оваа техника е засилена со чувството дека губитничката серија не може да трае бесконечно, а сите порази се регенерираат со претстојната победа. Концептот зад него е јасен накратко. По секоја загуба, треба едноставно да го зголемите вашиот облог на двојно повеќе од претходната загуба. Ефективно, во моментот кога ќе победите, вашите изгубени средства ќе бидат повратени, тогаш можете да се вратите на минималната почетна сума.

Онлајн рулет: Мартингал стратегија

Примена на Мартингејл стратегија

Веднаш, треба да се обложувате на надворешни облози, ова се типови на облози кои даваат 50 проценти шанси за победа, затоа, треба да ја примените техниката Мартингејл, тоа е наркотик! Единствениот начин да се изврши стратегијата Martingale во проверена и најпрофитабилна ситуација е да се обложите на парен пазар инаку познат како надворешни облози. Овде, зборуваме за The Low1-18, високи19-36, црвено или црно, и парно или непарно. Имате шанса за победа од 1:1 со надворешните облози.

Мартингејл Стратегија – Акт на безбедно играње

Гејмерот мора да биде доволно темелен за да ги задржи истите облози во сите рунди наменети за примена на Мартингејл стратегијата. Дополнителен едноставен пример е ако се обложувате на „Непарен број“, погрижете се да го удвоите последниот пораз на облогот, бидејќи секој круг продолжува додека не се појави победник додека напредувате. За да започнете со игра , погрижете се да се обложите со минималниот износ за да може да имате големо ширење за да се приспособите на продолжената низа на губитници, обично, одете со минималниот износ на облогот на табелата. Треба да го удвоите следниот круг ако првичниот облог е изгубен. Ќе мора да продолжите со удвојување на вашата загуба додека конечно не победите во круг кој би ги вратил сите ваши загуби доколку останете со пиштолот.

Илустрација

Ако табелата за минимален облог е поставена на 2 $ за овој пример. Сега дозволете да користите полошо сценарио каде што ќе претрпите губиток. Ако сте го изгубиле првиот облог од $2, двојно го удвоите вашиот следен влог до $4 (второ обложување). ако го изгубите, двојно го удвоите предниот влог 8$ (3-ти облог. Потоа да речеме дека е повторно изгубен, двојно го удвоите на 16 $ (4-ти облог), ако после ова ја заработите вашата прва победа, ќе ги надополни вашите загуби целосно под услов да не испакнати на притисокот на менување на протокот.Потоа, вратете се на првиот облог од $2 (почетен облог).

Верзија на Мартингејл стратегија

 • Стратегија за обложување Grand Martingale

 • Стратегија за обложување обратна Мартингал

  1. Стратегија за обложување Grand Martingale:

  Ова е нормален пример на она што досега е утврдено. Ги воспоставува едноставните правила каде играчот треба постојано да го удвојува својот облог додека не се регистрира победнички исход по секоја загуба. Така, играчот при секоја победа се враќа на основната почетна сума за обложување, така и понатаму.

  2. Стратегија за обложување обратна Мартингал:

  Тоа е само обратна страна од Стратегијата Гранд Мартингал. Овој обратен Мартингал гарантира дека играчот ќе го удвојува својот облог постојано со секоја победа додека не се регистрира само загуба, а потоа гејмерот ќе се врати во базата со минималниот облог уште еднаш.

  Во заклучок

  Како и неколку други техники таму, пристапот Martingale во системот за обложување е математички и примамлив, па внимателно додека ја прифаќате стратегијата. Секогаш треба да забележите дека ниту еден играч нема неограничени ресурси за коцкање онлајн Рулет игра. Стратегијата опфаќа дека на секој свиок ја удвојувате загубата, пробивајќи дупка во вашиот џеб и ако тоа трае подолго пред да дојде победа, може да биде смртоносно.

  Ова е огромна стратегија, но ништо не е загарантирано како секоја тактика на коцкање. Затоа, имајте внимателен ум и размислете внимателно за мозокот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести