Најдобра Рулет Online Casino во 2023

Рулет е позната казино игра со безброј фанови ширум светот. Обезбедувајќи некои од најплатените онлајн казина за коцкари, CasinoRank™ е наменет за играчите на онлајн рулет кои сакаат да ги играат најдобрите онлајн игри со рулет и да носат големи добивки дома.

Играчите треба да забележат дека овие онлајн казина за рулет имаат различни карактеристики. Затоа, тие треба да инвестираат време во проверка на повеќето од нив пред да одлучат за оние со кои ќе се пријават.

Како и со сите казино игри, играчите кои размислуваат за овие рулет казина на интернет треба да се запознаат со правилата и како да ја играат играта. Совладувањето како да се игра рулет е првиот чекор до победата.

Подолу ги наведовме најдобрите онлајн казина за рулет и совети за тоа како да победите во кое било онлајн казино.

Најдобра Рулет Online Casino во 2023
Играј онлајн рулет

Играј онлајн рулет

Играњето онлајн рулет е одличен начин да го поминете времето. Обезбедува часови забава и може да се направи од удобноста на вашиот дом.

Онлајн рулет нуди многу предности во однос на играњето лично: нема гужви, не мора да носите фенси облека и не сте ограничени со она што се нуди во казиното во ваша близина.

Згора на тоа, онлајн казина нудат многу видови на игри со рулет на своите играчи. Можете да најдете американски, европски, француски, па дури и верзии на играта со повеќе тркала. Сè додека се регистрирате во реномирана онлајн казино, можете да бидете сигурни дека уживате во фер и безбедна игра. Па што чекаш?

Играј онлајн рулет
Што е онлајн рулет?

Што е онлајн рулет?

Рулетот е еден од најпопуларните типови на игри во онлајн казина. Рулет доаѓа од француски и значи „мало тркало“.

Постојат 3 главни типа на рулет:

  • француски
  • европски
  • американски

Играчите на рулет се обложуваат на број, неколку броеви, група броеви и на црно и црвено. Потоа, крупието го врти тркалото во една насока, а потоа ја врти топката во спротивна насока.

Што е онлајн рулет?
Како да се игра онлајн Рулет?

Како да се игра онлајн Рулет?

Рулетот се игра на тркало означено со црно/црвено и бројки. Играчите треба да погодат каде ќе слета чипот и да ги стават своите облози. Штом ќе заврши времето за ставање облози, крупието од софтверот го врти тркалото, а победникот е изборот каде чипот ќе застане.

За рулет онлајн, играчите исто така ќе треба да ја разберат таблата за рулет. Погрижете се темелно да ја прегледате таблата бидејќи е претстава на тркалото. Во онлајн рулетот, битовите се ставаат на таблата, а не на тркалото како во копно казино.

Постојат две категории на онлајн казино рулет; Европски и американски рулет, кои се класифицирани врз основа на бројот на џебови кои ги има секое тркало и системот за нумерирање. Европскиот рулет има 36 броеви и една нула (0).

RTP за европски рулет е околу 97,3%. Од друга страна, американскиот рулет има 36 броеви и дополнителен (00) џеб. Овде, куќата е фаворизирана бидејќи RTP е малку помал на 94,74%.

Разбирањето на варијациите на тркалото е од клучно значење, бидејќи директно ги одредува видовите облози што обожавателите на рулетот можат да ги стават. На учениците им препорачуваме бесплатен онлајн рулет за да се навикнат на двете тркала и да го изберат најдоброто.

Како да се игра онлајн Рулет?
Најдобри бонуси за рулет

Најдобри бонуси за рулет

Онлајн рулетот е популарна онлајн игра на коцкање во која луѓето уживаат поради неговата едноставност. Но, има повеќе за тоа; бонусите. Бонусите го прават онлајн рулетот позабавен и тие се една од причините зошто луѓето постојано се враќаат на оваа игра.

Сепак, овие бонуси може да се разликуваат од едно онлајн казино до друго. Во оваа објава на блог, ќе разгледаме наоѓање на најдобрите бонуси за рулет преку Интернет и различните видови бонуси што ги нуди играта.

Како да ги најдете најдобрите онлајн бонуси за рулет

Пронаоѓањето на најдобриот бонус за рулет преку Интернет вклучува истражување. Првото нешто, сакате да скенирате низ разни онлајн казина за да знаете која платформа ги има најдобрите понуди. Некои работи што треба да се земат предвид при ловење на бонусот вклучуваат:

Барања за обложување: Колку пари треба да обложите пред да го повлечете бонусот?

Износ на бонус: Сакате да најдете бонус кој има атрактивен износ за вас.

Ограничувања на играта: Дали бонусите на онлајн рулет ги ограничуваат верзиите на рулет што можете да ги играте?

Максимален облог: Колку може да се обложите користејќи ги бонусните средства

Најдобри бонуси за рулет
Најпопуларните онлајн бонуси за рулет

Најпопуларните онлајн бонуси за рулет

Следниве бонуси на рулет преку Интернет се најпопуларните понуди за онлајн казина:

Бонус за добредојде: Ова е обично процентуално совпаѓање на вашиот прв депозит. Сепак, онлајн казината имаат различни начини за доделување на овој бонус. Некои казина го даваат бонусот за добредојде во фази, додека други го даваат сето тоа одеднаш.

Бонус без депозит: Бонус без депозит преку рулет преку Интернет е одличен начин да го започнете вашето искуство со коцкање без да ризикувате какви било сопствени пари. Сè што треба да направите е да се регистрирате, а казиното ќе ја кредитира вашата сметка со бесплатни готовина или вртења што можете да ги користите на игрите по ваш избор, вклучително и онлајн рулетот.

Бесплатни вртења: Бесплатните вртења на рулет се онлајн бонус за рулет кој обично се доделува преку специјални промоции. Овие се одлични затоа што не бараат од вас да депонирате пари. Овде, го вртите тркалото ограничен број пати поставени од казиното.

Најпопуларните онлајн бонуси за рулет
Шансите за онлајн рулет

Шансите за онлајн рулет

Дали некогаш сте се запрашале какви се шансите за онлајн рулет? Можеби сте слушнале дека рулетот онлајн е коцкање, и тоа е вистина, но има и некои фактори кои треба да се земат предвид кога одлучувате дали да играте.

И додека играта е многу едноставна за играње, разбирањето на шансите може да биде малку незгодно. Ајде да ги разложиме шансите за онлајн рулет за да знаете со што се соочувате кога го вртите тркалото.

Шансите зависат од типот на облогот

Шансите за онлајн рулет се одредуваат според различните видови облози што можете да ги направите. Постојат внатрешни и надворешни облози и секој има различен сет на коефициенти. Најчестиот тип на облог е директно обложување, што е кога ги ставате вашите чипови на еден број. Шансите за овој облог се 35 спрема еден, што значи дека ќе победите 35 пати повеќе од износот на вашиот облог ако се појави тој број.

Како и во секоја игра во казино, постои она што е познато како раб на куќата. Ова е процентот од секој облог што казиното го задржува за да оствари профит. Во рулет со 36 слотови, на пример, играчот има само една шанса од 36-те; ако се обложуваат на еден слот.

Шансите за онлајн рулет
Облози и правила на рулет

Облози и правила на рулет

Рулетот има два главни типа на облози; внатре и надвор облози.

Со внатрешни облози, играчите можат да се обложуваат на одреден број директно или да изберат комбинација. Внатрешните облози вклучуваат; директно нагоре, сплит, улица, агол, линија, пет-броен, кош и облог со змија.

Кога станува збор за надворешни облози, тоа се облози поставени на група броеви или група бои. Постојат неколку надворешни облози, вклучувајќи црвено или црно, непарно или парно, високо или ниско, колони и десетици. Погрижете се да ги анализирате сите овие облози и да дознаете што најдобро функционира во однос на повратот и износот на влоговите.

Постојат и некои посебни правила во рулетот. Меѓу најпопуларните вклучуваат „En Prison“ ова е правило кое важи само за облози со парни пари. За почеток, дури и паричните облози се оние што го удвојуваат влогот; за секои 10 обложувани и освоени долари, играчите добиваат вкупно 20 долари.

Кога ќе се појави нула, играчот може или да побара половина од облогот или да игра повторно за да го добие сето тоа или да изгуби се. Друго специјално правило е правилото „La Partage“, кое е слично на „En Prison“, но овој пат, кога ќе се појави нула, играчите губат половина од влогот.

Нема опција да го оставите облогот за следното вртење.

Облози и правила на рулет
Стратегија за рулет

Стратегија за рулет

Рулетот е широко прифатен како игра на среќа. Сепак, постојат тврдења дека некои експерти го победиле системот на рулет користејќи математика и логика.

Иако ова може да звучи како измама, земете го во предвид случајот со Чарлс Де Вил Велс кој ја скрши банката на сите маси на кои играше во казиното Монте Карло во 1891 година.

Потоа дојде д-р Ричард Јарецки кој освои над 1,2 милиони долари во европските казина. Тој тврдеше дека користел математичка формула.

Неодамна, во 2004 година, англискиот коцкар Ешли Ревел продаде сè што имаше и го стави целото свое нето вредност (135.300 УСД) на црвено во казиното на хотелот Плаза и си замина со кул 270.600.

Најпопуларната стратегија за рулет е Мартингал. Трикот е да поставите една единица од две крајности, тоа е непарно/ева или црно/црвено. Ако облогот е изгубен, удвои го влогот и оди на истата опција што ја изгубила.

Продолжете да го удвојувате влогот додека не победи облогот. Но, верувајте ми, не постои гаранција дека непарниот број нема да се појави пет пати по ред.

Да, тоа е ретко, но постои можност. Проблемот со системот за обложување рулет Martingale е дека удвојувањето на влогот може да го исцеди играчот за само три круга. Ако влогот е 100 долари и е изгубен, влоговите 200 долари. Повторно изгубете, а потоа вложете 400 долари.

Стратегија за рулет
Онлајн рулет вистински пари

Онлајн рулет вистински пари

Уморни од бесплатна игра? Играјте со вистински пари, а добивките се во вистински пари. Со бесплатен онлајн рулет, добивките не се во вистински пари. Рулетот може да предизвика зависност исто како и секоја друга форма на коцкање, затоа играјте одговорно и имајте строг буџет за рулет.

Методите на депозит се огромни. Користете е-паричници како PayPal, MasterCard, VISA, POLi, Payza, Paysafecard, Trustly, Neteller, па дури и банкарски трансфер.

Исто така, може да се направат повлекувања на истите платформи. Трансакциите се безбедни доколку е лиценцирано казино. Депозитите се побрзи, но повлекувањата варираат во зависност од платформата за плаќање.

Онлајн рулет вистински пари
Бесплатни онлајн рулет

Бесплатни онлајн рулет

Во копнените казина тоа е сериозна работа. Никој нема време да им помогне на аматерските играчи на рулет онлајн како се игра играта. Но, предноста на онлајн казината за рулет е тоа што тие нудат игри во бесплатна игра. Овие игри ја обезбедуваат истата возбуда, а уловот е што играчите нема да изгубат пари.

Некои одбрани казина дури ги примамат коцкарите со бесплатни облози за да започнат, но барањата за обложување се само луди. Да, тие може да понудат бесплатни облози во вредност од 20 долари, но потоа, за да ги повлечат добивките, играчите мора да играат до 35 пати и сепак да имаат салдо за повлекување - невозможна забава.

Бесплатни онлајн рулет
Најдобрите рулет казино сајтови

Најдобрите рулет казино сајтови

Онлајн рулетот е популарен благодарение на експоненцијалниот раст на онлајн коцкањето. Денес е меѓу омилените казино игри, заедно со бакара и блек џек. Неговата едноставност ја прави одлична игра за почетници.

Онлајн рулетот е исто така поевтин во споредба со играњето во казино од тули и малтер.

Технологијата одигра значајна улога во развојот на рулет онлајн. Вештите веб-локации и провајдери на софтвер за онлајн рулет ги нудат најдобрите интерактивни игри со рулет.

Од друга страна, технологиите како виртуелна реалност и зголемена реалност прават револуција на интернет игри со рулет во живо. Новите платежни системи како криптовалутите, исто така, ја трансформираа индустријата на подобро.

Најдобрите рулет казино сајтови

Најнови вести

Избегнувајте ги овие вообичаени грешки во онлајн рулетот што ги прават почетниците
2022-11-29

Избегнувајте ги овие вообичаени грешки во онлајн рулетот што ги прават почетниците

Рулет е класична игра на маса која е една од наједноставните за играње. Во оваа игра, играчите треба само да предвидат број, боја или комбинација од броеви каде што топката ќе застане. Но, не дозволувајте таа едноставност да ве измами, бидејќи многу почетници грешат токму пред својот нос. Значи, овој водич за почетници ќе ви помогне да избегнете некои од овие замки со тоа што ќе разговарате за типични грешки на онлајн рулет што ги прават играчите. Продолжете да читате!

Како да играте рулет - целосен водич
2022-09-01

Како да играте рулет - целосен водич

Постојат повеќе казино игри за избор и играње во најдобрите онлајн казина. Повеќето почетници се во потрага по нешто едноставно, забавно и наградувачко. Тоа е она што привлекува нови играчи и ги одржува да се враќаат. 

Најдобрите казино игри за лесна победа
2022-08-18

Најдобрите казино игри за лесна победа

Играњето онлајн казино игри за забава е најдобриот совет што некогаш можете да го добиете. Зошто? Затоа што куќата (т.е. казиното) секогаш има математичка предност пред играчите, без оглед на тоа која игра ја играте или каква стратегија користите. Но, тоа не значи дека треба целосно да се држите подалеку од казино игрите. 

Стратегија за рулет: Која е најдобрата стратегија за рулет?
2022-07-30

Стратегија за рулет: Која е најдобрата стратегија за рулет?

Дали постои стратегија за рулет што сè уште функционира во 2022 година? Тоа е она што штотуку ќе го дознаете. Рулетот е класична игра на маса која е омилена на фановите повеќе од 300 години. Тоа е игра заснована на среќа каде играчите треба само да го предвидат точниот број, боја или комбинација на тркалото.

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Што е рулет онлајн?

Онлајн рулет е втората најпопуларна онлајн казино игра. Достапни и во онлајн и во живи верзии, играчите ги ставаат своите облози на исходот или комбинации на исходи што ќе ги донесе топката што се врти. Стратегијата може значително да ги зголеми шансите на играчите за победа во оваа игра.

Добар пример за доверливо казино што нуди рулет е Казино Екстра.

Дали рулетот е игра на среќа?

Иако Рулетот е игра на среќа, без внесување на играч кој влијае на исходот на топката што се врти, постојат начини играчите да ги подобрат своите шанси со обложување на своите пари на паметни облози. Различните облози имаат многу различни шанси и добро е да ги разберете пред да започнете.

Каде е најпопуларниот рулет?

Рулетот е еден од најпопуларните казино игри. Потекнува од Америка, но оттогаш се шири низ целиот свет. Тој е особено популарен во кинеските и американските казина.

Дали рулетот онлајн е наместен?

Рулетот е популарна онлајн казино игри и редовно се појавуваат нелегитимни страници. Секогаш користете страница што е лиценцирана од Комисијата за коцкање на ОК и е популарна меѓу другите играчи.

Кој е најпопуларниот рулет на интернет?

Најпопуларната верзија на рулетот е европски рулет бидејќи има многу подобри шанси од американската верзија. Дополнителната двојна нула на американската верзија и дава на куќата уште поголема предност.

Зошто има толку многу различни верзии на рулет понудени онлајн?

Постојат две главни верзии на рулет, европски и американски. Секогаш треба да се стремите да играте Европски рулет бидејќи има значително подобри шанси од американската верзија со дополнителна двојна нула.

Што значи Сосед во рулет?

„Сосед“ во рулет значи дека се обложувате на 5 броеви кои се сите еден до друг.

Која е најголемата победа во рулет?

Една од најголемите победи досега ја постигна Педро Гренден Бартел во 2017 година, кој освои 3,5 милиони долари во Рио де Жанеиро.

Како се нарекува облог во рулет?

Видот на облогот што го правите во Рулет се нарекуваат „Облози за повик“. Ова значи дека играчите викаат какви сакаат да бидат нивните облози наместо да ставаат монети или чипови на маса.

Кој број најмногу погодува во рулет?

7 Црвениот е познат по тоа што е најпогодениот број во рулет. Колку е ова точно, сепак, не е познато.