Вести

October 15, 2020

Онлајн рулет: Стратегија за победа на рулет Фибоначи

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Пристапот Фибоначи се заснова на филозофијата на Леонардо Фибоначи (1170 – 1250) кој бил познат по својата финансиска сигурност казино игри стратегија, особено во Рулет, каде што си создаде репутација за себе. Стратегијата Фибоначи има низа од броеви кои се систематски правилно структурирани и мора правилно да се следат, поради што беше наречена низа Фибоначи.
Стратегијата Фибоначи, до овој датум, се смета за најуспешен пристап кон онлајн рулетот. Тоа е така затоа што многу гејмери го сметаат за најздрава стратегија за рулет - особено кога ја ставате заедно со сите други вообичаени прогресивни методи како што е Martingale.

Онлајн рулет: Стратегија за победа на рулет Фибоначи

Стратегијата на Фибоначи

Техниката зад победничката стратегија на Фибоначи е подобра кога е посветена на надворешниот облог (непарен или парен, црно и црвено) и ниски 1–18 или високи 19–36, што и двете се победи од 50 проценти. 

Ве молиме имајте предвид дека секој обид да се обиде оваа техника со Внатрешните облози е формула за катастрофа.

Фибоначи стратегија идеологија

Ако започнете со собирање голема загуба, методот Фибоначи ќе ве држи подолго од нормалното, но можеби нема да биде толку драматично како што би било ако оперирате во стилот Мартингејл. Во реалноста, кога играте со Фибоначи, вашите загуби никогаш не би биле толку големи како Мартингејл дури и со еквивалентни вртења.

Оваа серија се состои од основен концепт кој ја дефинира суштината на оваа стратегија. Тоа експлицитно вели дека секогаш ќе додадете две претходни обложени суми на вашиот следен облог, но треба да започнете со 1. 

Сепак, почнувајќи од 1 не е потребно, бидејќи можете да бидете флексибилни за тоа кој ќе биде вашиот основен број, само препорачливо е да започнете од 1.

Еве серија за тоа како можете да управувате со вашите облози додека се движите низ играта:
1 – 1 – 2 – 3 – 5 – 8 – 13 – 21 – 34 – 55 – 89 – 144 – 233 – 377 – 610 – 987

Забележете дека серијата е изградена со додавање на два претходни броја.

Како да се изврши стратегијата на Фибоначи

Ќе продолжите да играте со зацртаната низа од врвот и ќе продолжите стабилно да одите по патеката, а ако забележите загуби, продолжете додека не победите. Никогаш не паничи!

Серијата губитници е серија што е еквивалентно на победничка серија ако играте на Even Market Bets. Имајте верба во движењето, долгата серија на загуби може да се совпадне со еднаква, па дури и подолга серија на победи. Предност за играње на пазарот 50/50.

Може да се префрлите на следната брзина за да ја следите загубата и да победите. Ако сфатите дека имате рентабилност и имате профит, направете ги овие потези. Тие можат да се остварат на два начина: 

  1. Едноставно започнете ја низата повторно од почеток, тоа е 1. Треба да ја започнете низата од основата. 
  2. Втората работа што треба да направите е да одброите назад од низата два броја и да ја обложите сумата ако знаете дека сте отишле предалеку по низата и не сакате да се вратите.

Ако повторно победите во оваа рунда, веднаш избројте два броја од претходната серија и потоа обложувајте се на бројот. Така, до почетокот на серијата, ќе продолжите. Нема шанси да не бидете профитабилни. Победничката техника на Фибоначи се покажа како многу поедноставна и полесна за извршување.

Силно размислување за користење на стратегијата Фибоначи - Воведен говор

Од низата ќе откриете дека 1 се појавува двапати кога ќе почнете да победувате. Погрижете се да се обложите на двата броја „1 и 1“. Облог 1 ако победи, обложи 1 повторно. Тоа е само за кршење дури и на крајот од тоа. Знајте, исто така, дека можете да доживеете ситуација напред-назад откако ќе го следите на почетокот. Ова е обично резултат на постојани промени во победата и загубата.

Погрижете се да се придржувате до распоредот. Додадете ги последните два облози и обложете се на следното вртење кога ќе изгубите. Ако победите, повлечете се и обложувајте се на две секвенци. Ако пропуштите некој потег, математичкиот алгоритам ќе се расипе. Така, може да се бара хартија и пенкало за да се одржува соодветна евиденција.

Заклучок

Ако овој метод се покажа како безбеден, сепак мора да внимавате на нешто. Секогаш обрнувајте внимание на максималниот облог наведен на табелата на кој ќе играте. Тоа е безбедна стратегија, но во игра на рулет, ништо не е загарантирано.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД
2024-05-31

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД

Вести