Вести

October 14, 2020

Онлајн рулет: Стратегија за победа на Labouchere

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Позадина:

Оваа стратегија беше воспоставена од внимателен политичар со новинар од 19 век, кој, меѓу другото, имаше и своја етикета за списание. Еден богат британски аристократ, Хенри Лабоучер имаше упориште во Рулет и е добро познат играч. Тој беше познат по измислување и широко користење на револуционерна стратегија за обложување сега именувана по него - Стратегија за победа на рулет Labouchere. Оваа Стратегија не е без својата сложеност што може да ве оддалечи, но може да стане ваш потпора кога целосно ќе ја запознаете.

Онлајн рулет: Стратегија за победа на Labouchere

Основно знаење

Можеби нема да го земете предвид ова ако барате едноставна и директна прогресивна рамка за победа на облог, освен што сте љубопитни да се прилагодите. Овој модел е комплексен што ја спојува стратегијата Мартингејл и Фибоначи. Ова е стратегија за негативна прогресија што значи дека откако ќе ги изгубите вашите облози, треба да ги зголемите вашите влогови, но во шаблон изграден од почеток по ваша дискреција. Стратегијата за победа на Labouchere Roulette е инаку позната како Систем за откажување или американска прогресија и е совршена за онлајн казина. Целта зад оваа техника е да ги вратите вашите загуби на крајот од денот со помалку потези за победи од бројот на потези направени во времето кога сте претрпеле загуби. Откако ќе можете да ги усовршите потезите, тоа ќе биде буоооооооум!

Како најдобро да се примени стратегијата за рулет Labouchere?

Оваа стратегија најдобро се користи кога играте на Even Bet Market како и повеќето други Рулет победнички стратегии. Ваквите облози нудат 50/50 шанси за победа и сите тие се нарекуваат Надворешни облози во јасни термини. Со овој тип на пазар, Labouchere Рулет Стратегијата е најефикасна.

Еве ги спецификите на Outside облогот:

 • Високо и ниско,

 • Црвено-црно,

 • Пар или непарен. Забелешка: Ако топката слета на нула по вртење, ќе се смета против вас и тоа ќе ја уништи целата цел.

  Стратегијата за рулет Labouchere - Работи на кои треба да се држите:

  Еден од најважните концепти на оваа стратегија Labouchere е, прво, да одлучите колку сакате да освоите на крајот од сесијата. Кога ќе се одреди вашата планирана конечна победа, продолжувате да ја скршите на помали позитивни бројки кои мора да ги следите религиозно. Ви треба серија од 100 броеви кои ќе бидат поделени на помали делови ако сакате да освоите 100 долари по целата ваша потрага, видете подолу: 10 – 10 – 10 – 20 – 20 – 20 – 10 Нема конкретна инструкција за тоа како да организирајте ги сериите на броеви што сакате да ги следите, што значи дека само ќе утврдите како да го поставите расчленувањето. Едноставно одреди ја сумата што сакаш да ја освоиш и подели како што сакаш! Сега, изберете го бројот од најлевиот крај, додадете го на најдесниот крај, тоа ќе биде вашиот прв облог. Од горната низа, ќе имате 10 + 10 = 20 долари што ќе биде вашата прва сума за обложување.

  Ако победите, ќе останете со оваа низа, погрижете се секогаш да го отфрлите избраниот број ако облогот е добиен: 10 – 10 – 20 – 20 – 20

  За да го поставите следниот облог, следете го истиот метод на бирање, најлевиот + најдесниот број од серијата лево. Така, сега ќе имате: 10 + 20 = 30 долари како следен облог.

Меѓутоа, ако сте го изгубиле првиот облог, едноставно задржете ја оригиналната серија, потоа додајте го влогот на најдесниот крај, а потоа практикувајте го вообичаениот метод на берење за да го одредите износот на вашиот облог, видете подолу: 10 – 10 – 10 – 20 – 20 – 20 – 10 – 20 Вашиот облог за следниот облог ќе биде 10 + 20 = $30 Ако продолжите да победувате, серијата ќе биде помала до завршување. ако изгубите, само вратете се на најновата серија и додајте го изгубениот облог на најдесниот крај, па пукајте повторно. Мајсторскиот удар е во тоа што штом ќе стигнете до износот што сте планирале да го освоите од почеток, да ја завршите играта и да ја ресетирате. Конечно, совладајте ја стратегијата и ќе бидете игра!

Заклучок

Накратко, ако акумулирате долг број загуби, Labouchere може да се покаже како лош уред. Иако е утврдено дека не ви треба толку многу како победа за да добиете од поразите, поразот е исто толку страшен. Сепак, тоа е забавен заговор за големите ризици. На крајот на краиштата, тоа ви ја дава целата способност да ја одредите вашата судбина, најдоброто нешто во оваа стратегија.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести