Вести

October 16, 2020

Онлајн рулет: Стратегија на црвено-црниот рулет

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Црвено-црниот рулет е стратегија што се чини дека е најдобрата ловечка стратегија за повеќето нови коцкари кои сакаат да ја разберат играта. Тоа е вообичаена стратегија во Рулет. Уште поважно, оваа стратегија има способност да се прилагоди на други стратегии за рулет, што ја прави популарен избор. Во денешниот пост, се фокусираме на тоа што е оваа стратегија и како да ја искористиме. Затоа, без дополнително одложување, ајде да се нурнеме!

Онлајн рулет: Стратегија на црвено-црниот рулет

Што ќе научите

Ќе можете да одредите како најдобро да ги искористите техниките во ваша корист од сите методи поврзани со оваа шема за обложување црвено и црно. Иако некои од овие тактики се по случаен карактер, и покрај тоа што секогаш постои рамнотежа, секогаш имајте на ум дека во светот на онлајн казино игрите ништо не е сигурно.

Што е стратегијата на црвено-црниот рулет?

За вистински да разберете, прво мора да ги разберете сложеноста пред да се впуштите во користењето на црвено-црниот рулет. На пример, одлично е да се има добро разбирање на масата за рулет. Треба да знаете дека рулетот има 18 црвени џебови, 18 црни џебови и, се разбира, зелената дупка, која е резервирана за куќата позната како раб на куќата. Дозволете ми да го истакнам страшното зелено! 

Не сакате топката да слета таму по вртење. Ако го имате облогот на црвено пред спин, ќе ви бидат претставени шансите за победа од 18 над 37. Аритметички, ако топката треба да слета на црвено, оваа пресметка, 18÷37 x 100 = 48,64%, ви го дава можен процент на победа. Истата равенка важи и за црната боја ако тоа е бојата на која се обложувате. Во основа, двете бои ќе имаат слично влијание. 

Само кога топката ќе слета на зелениот терен ќе стане страшна, без никаква добивка.

Како што се сеќавате, оваа стратегија најчесто ја користат почетници. 

Водич за следење

Гејмерите идентификуваа повеќе алтернативи за шемата за победа на црвено-црниот рулет, но од многуте, најчестото решение е да се посветите на одредена боја и да продолжите да играте додека не стигнете до клинчер. Принципот зад ова е дека црвено-црните што го покриваат целото тркало се добро зашеметени, со што се минимизира ризикот од губење време.

Гејмерите кои беа специјализирани за облози Павле повеќе сакаа црвено и црно од другите аспекти на облозите Дури. Цврстата логика е дека победничката серија исто така може да биде долга како и низата на порази.

Играње со црвено-црно со ефикасност

Може да се земат предвид и други типови на облози, но кога добро ги истражувате тркалата, начинот на кој броевите се групирани може да го отежне успехот на другите типови облози. Високите и ниските броеви на облози не се правилно распределени, а коефициентот и парните броеви исто така не се правилно распределени, но црвено-црните немаат голема грижа за позиционирање на табелата.

Трикот на оваа стратегија е да продолжите да се обложувате на една боја додека не стигнете до победник, а потоа мора повторно да се обложите на истата боја пред да размислите да се префрлите на спротивното.
Откако го научивме овој фундаментален аспект на црвено-црното, сега е време да ве известиме дека оваа стратегија за освојување рулет најдобро се користи кога се комбинира со други познати и стари стратегии за рулет за да се постигне оптимално победничко влијание. 

Значи, продолжете да дознаете за стратегиите за рулет и јас ќе ги наведам подолу, а потоа ќе ги применам црвено-црните на нив соодветно:

На крајот на краиштата, овој пристап има многу врска со претчувствата. Повеќето луѓе имаат капацитет да бидат аналитички по природа. Значи, треба да знаете кога да се свртите кон Црното кога ќе се обложите на црвено и нешто на што не се чувствувате како што треба, но на крајот да можете да живеете според вашата проценка и да обезбедите да ја избалансирате алчноста.

Заклучок

Црвено-црната стратегија овозможува да се добие готовина во рулет, иако во ограничени количини. Тоа може да одземе повеќе од вашето време, но на крајот, ќе вреди. Високи ролери не ви се допаѓа оваа стратегија поради таа причина, но ако ја погодите долгата спротивна боја на вашата претпочитана боја поради голема среќа, ќе бидете заштитени некое време, но тоа не ја отстранува можноста за огромна загуба.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести