Вести

September 28, 2023

Подгответе се за забавен настан на Hot Chilli Fest чиј домаќин е Stakelogic

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Stakelogic, снабдувач на иновативни онлајн казино слотови со седиште во Малта, го објави својот најнов наслов, Hot Chilli Fest. Во оваа игра, инвеститорот ги поканува играчите да се подготват за експлозија и да ги извадат своите мараки за ноќна забава.

Подгответе се за забавен настан на Hot Chilli Fest чиј домаќин е Stakelogic

Но, ова не е само кој било друг ноќен собир. Играчите ќе ги видат Wilds како слободно шетаат на таблата за игра, на која се сместени огромни награди. Оваа игра има потенцијал за некој да освои дури 5.000 пати поголем удел.

Додека забавата продолжува кај вашиот омилен онлајн казино, внимавајте на симболот за бонус чили. Слетувањето на три од нив каде било на ролните ќе ве награди со осум бесплатни вртења за навистина да ја загреете оваа забава.

Пред играчите да започнат со Бонус за бесплатни вртења, тие можат да се коцкаат и да ги зголемат своите вртења до четири пати. Оваа карактеристика на тркалото на Gamble им овозможува да вртат до четири тркала за да достигнат максимум 24 вртења.

Возбудата се зголемува кога Roaming Wilds се појавуваат на макари за време на вртењата. Секој Wild што ќе се појави ќе открие множител од 2x до 5x, применет на сите победнички комбинации со Wild. Вилдс не остануваат ниту на едно место, се префрлаат околу ролните при секое вртење до крајот на рундите за бесплатни вртења.

Покрај тоа, на развивач на софтвер вели дека прославата продолжува кога играчите ќе соберат три или повеќе икони за бонуси во кругот за бесплатни вртења. Ако тоа се случи, играта ќе ве награди со пет дополнителни вртења додека ги надградувате множителите за еден до максимум 5x.

На Hot Chilli Fest, Стакелошки го вклучи и неговиот Spin to Win Progressive Jackpot со врвни перформанси. Кога ќе се активира за време на основната игра, ќе ги пренесе гејмерите во студио во живо. Таму, тие ќе вртат едно од двете парични тркала за да добијат неверојатни награди, при што Гранд Џекпот е крајната награда.

Hot Chilli Fest е значаен додаток на брзорастечкиот избор на компанијата казино игри. Пред ова издание, Stakelogic го најави ексклузивното лансирање на Super8Wild во Unibet. Претходно во месецот, компанијата ги покани играчите на боксерскиот ринг за да се натпреваруваат Кралот на кенгур.

Хозе Симон Кадала, главен менаџер на сметки во Stakelogic, коментира:

„Се надеваме дека ќе ви се допаднат вашите слотови со малку зачин бидејќи Hot Chilli Fest сигурно ја зголемува топлината со неговите возбудливи бонус карактеристики и потенцијалот за победа. Hot Chilli Fest е одличен додаток на нашето портфолио, со својот шарен дизајн, чудните бонуси и Енергичната презентација навистина помага да се истакне и да привлече внимание. Едвај чекаме играчите да се расположат за забава и да почнат да играат“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести