Вести

September 14, 2023

Рајд на бродот за огромни награди во Relax Gaming's Dead Man's Trail Drop

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Relax Gaming, водечки агрегатор на содржини и развивач на онлајн казино игри, ги поканува играчите да се придружат на поморска авантура во неговиот најнов спектакуларен џекпот, Dead Man's Trail Dream Drop. Овој слот со пет ролни со нестабилност на високо ниво вклучува 40 линии за плаќање, нудејќи потенцијал за голема победа со неговата функција за монети, возбудливиот бонус на патеката и, се разбира, Дрим Дроп Џекпот.

Рајд на бродот за огромни награди во Relax Gaming's Dead Man's Trail Drop

Кога ќе се појават три или повеќе симболи за бонуси, играта ќе открие пиратска карта, а морнарите ќе се впуштат во извонредна авантура во непознати земји за бонусот на патеката. Бонусот за патека ќе ги одведе гејмерите околу мапата за да соберат плен, правејќи дури 1-9 чекори на секое вртење.

Кога садот конечно ќе ја допре плочката, тој активира една од петнаесетте различни реакции, кои се движат од множители до колекционерски симболи, па дури и неочекувани победи на монети!

Насловите би можеле да бидат прилично профитабилни, како што е Scout, кој може да ја зголеми вредноста на стандардната плочка до 1.000x. Еднооко ја множи вредноста на стандардната плочка помеѓу 2x и 5x, додека Commander ја зголемува вредноста на обичните плочки од 3x на 5x. На крајот, колекторот го акумулира збирот на сите обични плочки.

Во еден момент за време на сесијата за играње, играчите ќе забележат дека екранот на играта е исполнет со монети. Потоа, пиратите ќе бидат наградени со значителна сума пари бидејќи вредноста на сите видливи монети ќе биде дадена одеднаш.

Relax Gaming го додаде и џекпотот Dream Drop, кој неодамна го создаде десетти милионер на еден од водечките онлајн казино сајтови во Европа. Како и во другите онлајн слотови на Dream Drop, играчите можат да го активираат бонусот откако ќе ја пополнат мрежата на играта со симболи на Dream Drop. Како што играчот се движи низ таблата, тој ќе додава на мерачот на џекпот секогаш кога ќе наиде на одредена икона за џекпот. Џекпотот ќе се активира кога ќе соберат соодветна количина на соодветните плочки.

Ова онлајн слот се додава во збирката од 4.000+ наслови на развивачот на софтвер. Неодамна, компанијата објави Џокер Сплит, со палави и наградувачки ликови.

Шели Хана, главен директор за производи во Relax Gaming, зборуваше за лансирањето, коментирајќи:

„Патеката на мртовецот е една од најиграните Relax игри, да можеш да ја зајакнеш оваа легендарна титула со додавањето на Дрим Дроп Џекпот е фантастично. Едвај чекаме да видиме играчи како се качуваат на бродот и отпловуваат во потрага по награди“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести