Вести

July 29, 2021

Скалирај ја кулата за огромни победи со Игдрасил Крази Климбер

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Во 1933 година, џиновска горила се искачи на ѕидовите на највисокиот облакодер на Менхетен. Звучи како филмот на Кинг Конг, нели? Па, Игдрасил ви овозможува да се искачувате повисоко и повисоко како познатиот мајмун во потрага по богатство со онлајн слотот Krazy Klimber. Овде, ќе завртите три икони за расфрлање и ќе ја започнете авантурата на искачување на кулата. Значи, дали сè уште сте подготвени да се искачите и покрај опасностите?

Скалирај ја кулата за огромни победи со Игдрасил Крази Климбер

Слот Преглед

Krazy Klimber е сосема нов видео слот од Yggdrasil. Како и повеќето онлајн слотови од овој развивач, акцијата на играта се одвива на мрежа 5x3 со 20 фиксни линии за плаќање. Играчите можат да создадат победничка комбинација со слетување на три или повеќе соодветни икони на соседните макари, од лево кон десно. Максималната добивка што можете да ја добиете е 1128 пати почетен влог.

Што се однесува до симболите за плаќање, A, K, Q, K и 10 се симболите со помала вредност. Од друга страна, логото на играта, черепите, авионите, камерите и русокосата женка се премиум симболи. Логото Krazy Klimber плаќа најмногу, доделувајќи им на играчите до 50 пати почетен влог за слетување пет на ролните.

Покрај тоа, симболот на горилата е Дивиот. Овој симбол ги заменува сите други стандардни икони кога ќе слета. Играчите потоа можат да формираат сосема нова сметка за плаќање. И, се разбира, играта е поддржана од HTML5, што значи дека можете играјте го на онлајн казино или мобилни казино.

Карактеристики на игра:

Онлајн казино играта Krazy Klimber може да се пофали со две бонус карактеристики. Тие вклучуваат:

Функција за искачување

Вклучувањето на функцијата Climb не е изненадување, имајќи предвид дека оваа игра е за качување горила. Играчите можат да ја активираат функцијата Climb со приземјување на три бонус икони на ролни еден, три и пет.

Потоа, горилата ќе почне да се искачува по кулата за да ви ги зграпчи прекрасните награди. Наградите вклучуваат мултипликаторни вредности од 10x до 1000x од почетниот влог или од 10 до 20 бесплатни вртења.

Оваа функција завршува откако ќе освоите парична награда. Но, ако добиете бонус вртења, играта продолжува директно во круговите на бонус на основната игра.

Бесплатни вртења

Како што се очекуваше, Yggdrasil се собира во еден куп бесплатни вртења за да ви помогне да се искачите по скалата. Функцијата Бесплатни вртења започнува откако горилата ќе престане да се движи на ниво на бонус спин.

Играчите можат да соберат 10 до 20 бонус кругови или три Super Wild симболи. Овие симболи ќе ја покриваат секоја позиција на ролна и ќе ги заменат сите други обични симболи што се достапни.

Од друга страна, функцијата Бесплатни вртења не се активира повторно. Но, фактот дека има до 20 рунди на располагање е голем бонус. Исто така, бесплатните игри доаѓаат со множителни вредности од 2x до 10x. Значи, тука нема апсолутно ништо да се грижите.

Krazy Klimber Variance, RTP и Maximum Bet

Онлајн слотот Krazy Klimber е игра со средна нестабилност со ударна фреквенција која се движи помеѓу 24,51% и 25,01%. Сега ова значи дека победите не се далеку, имајќи ја предвид стапката на RTP погодна за играчите од 96,10%.

Во меѓувреме, играчите можат да освојат до 1.128 пати почетен влог. Значи, ако одите со максималниот облог од 100 долари по вртење, можете да си одите дома со кул 112.800 долари. Минималниот облог што гејмерите можат да го стават по спин е 0,20 долари. Ако имате среќа, тоа не е лош ден за исплата.

Крази Климбер – Конечна пресуда

Повторно, студиото YG Master соработува со Reflex Gaming за да зготви нешто посебно за играчите со слот. 96,10% RTP заедно со максимален множител од 1,128x треба да ги импресионира сите почетници во оваа возбудлива комбинација.

Од друга страна, искусните играчи на видео слот ќе сметаат дека максималната исплата е премногу ниска. Сепак, играта е уште еден доказ за конзистентноста на Yggdrasil на донекаде конкурентниот пазар.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04