Вести

October 6, 2020

Урнебесни факти за онлајн казина што ќе ве отворат

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Консензусот е дека коцкањето не е за малолетни лица, обично за секој помлад од 18 години или според прописите на вашата јурисдикција. Ова кажува една работа, дека коцкањето преку онлајн казино или кој било друг вид на коцкање е сериозен ангажман што може да направи или да го наруши играчот. Па, јас исто така можам да ви кажам точно дека некои евентуалности ќе ве натераат да се откажете од љубопитноста и сериозноста на кратко и да се насмеете. Овие појави се урнебесните сценарија што се случија во услови на сериозни игри. Сигурно ќе останете восхитени, забавени, шокирани и понекогаш може да замрзнете неколку секунди. Во ред! Сега да отвориме неколку неверојатни факти. 

Урнебесни факти за онлајн казина што ќе ве отворат

1. Замислете колку 25p може да ви заработи во игра:

Па, сето тоа беше екстаза кога еден пензиониран војник се обложи на игра со слот со очекување да го добие она што е пропорционално на толку скудниот влог само за да постигне џекпот. Тој скрши џекпот од 13.200.000 фунти играјќи на слотот Мега Мула. Со истата вредност, некој друг го собори тој рекорд во 2013 година кога урна џекпот од 17.860.000 фунти. Престанете да се лигавите! 

2. Совет до врв

Дали знаевте дека во традиционалната казино сала играчот може да го бакшиш крупието (дилерот)? Тоа не е мамење! Ако не е такт за измама во традиционално казино, тогаш тоа не е исто така такт за измама во онлајн казино, така што можете да бакшиш и во онлајн казино во живо. Ова може да ви донесе добар бакшиш од дилерот. 

3. Како просечните 8 часа станаа 8 години - покер!

Вообичаено, најдолгото што ќе трае една покер игра е просечно 8 часа со оглед на бројот на играчи во сесијата. Меѓутоа, во 1881 година, една покер сесија го направи незамисливото со тоа што играта се протегаше во 8 години, 5 месеци и 3 дена. Тоа е најдолго до сега. 

4. Кој губи 650.000 фунти поради дефекти на компјутерот?

Па, на еден Италијанец му беше одземена добивката поради дефект на компјутер додека играше. 41-годишниот Бруно Вентури вложил 18 фунти на слот-игра со EuroBet UK и освоил 650.000 фунти само за да му биде кажано дека неговите добивки се зголемени поради некои софтверски грешки. Тој го загуби случајот на суд бидејќи во условите на ангажманот беше јасно наведено дека во случај на дефект на компјутерот, добивката ќе биде задржана. 

5. Тој го продаде целиот свој имот за Црвениот

Да, тој направи! Но, дали можете да го направите тоа? Добро, да ти кажам! Професионален британски коцкар, Ешли Ревел во 2004 година ги продаде сите свои работи за да собере сума од 135.600 фунти. Остана со единственото носење што го носеше, лудо нели? Телевизиско шоу за коцкање, двојно или ништо, беше домаќин на овој мистериозен човек додека Ешли се упати кон казино во Лас Вегас за да ја стави целата сума на рулет. Тој отиде на ЦРВЕНО со срцето во уста. За среќа на Ешли, по спинот, 7 Ред слета. Така освои дубл; 270.600 фунти. Изладете ги! 

6. „Се забранив себеси!"

Дали знаевте дека можете да си забраните да се занимавате со коцкање во казино, било во физичко казино или во онлајн казино? Па, можеш! Овој механизам се нарекува „Доброволно исклучување“ како што е измислен од државата Охајо, САД. Тоа беше програма создадена специјално за да се спречи зависноста од коцкање. Кампањата требаше да си забраниш да стапнеш во казино, вклучително и да играш онлајн ако дознаеш дека си станал зависник или се бориш со некаков финансиски хаос. Всушност, можете да се откажете од забраната секогаш кога ќе почувствувате дека главата ви е чиста или во подобра финансиска состојба.

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести