Вести

October 24, 2023

Betchan им обезбедува на играчите 11% поврат на готовина од вистински пари секоја среда

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Лансиран во 2015 година, Betchan е казино со врвна оцена управувано од N1 Interactive Limited и лиценцирано од Органот за игри на среќа на Малта. Иако ова онлајн казино нема многу бонуси, понудата за бонус за враќање на готовина од 11% секоја среда се издвојува на многу начини. Дали сакате да знаете повеќе? Продолжете да читате!

Betchan им обезбедува на играчите 11% поврат на готовина од вистински пари секоја среда

Како да ја побарате понудата за враќање на готовина од 11% од вистински пари

Betchan ги поканува сите регистрирани играчи да депонираат средства и да ги играат своите омилени игри секоја среда. Потоа, ова казино ќе обезбеди 11% поврат на готовина на вашата нето загуба во текот на референтниот период. Накратко, мора да играте само со вистински пари и да изгубите за да ги исполнувате условите за овој неделен бонус. 

На пример, ако играте со 100 долари и изгубите 70 долари, казиното Betchan ќе ви врати 11% од вашата нето загуба, што е 7,70 долари. Но, ако сте играч од Германија, бонусот за враќање на готовина се пресметува по 5,3% даночно одбивање од секој направен облог. 

Прочитајте ги бонусните T&C

Секогаш бидете внимателни кога барате бонуси за казино бидејќи некои промоции имаат нефер услови и услови. За среќа, Бетчан има еден од најправедните бонус T&C во просторот на iGaming. 

Прво, оваа страница за казино вели дека играчите можат да добијат бонус за враќање на готовина само на нивната нето загуба на слотови. Ова значи дека нема да го добиете бонусот за загубите на игри на маса, игри со дилери во живо, покер и други игри. 

Изненадувачки, играчите не мора да исполнат никаков услов за обложување за да го повлечат ова неделен бонус. Ова значи дека можете да го исплатите или да го користите за да ги играте вашите омилени игри во ова казино. Бонусите не доаѓаат ништо подобро од ова!

Други услови што треба да се исполнат во оваа награда за казино вклучуваат:

  • Не постои максимален лимит за бонусот за враќање на готовина. 
  • Бонусот нема максимална или минимална граница за обложување.
  • Облози направени со користење бонуси за казино не придонесувајте за враќање на готовина. 
  • Минималната нето загуба за добивање на оваа награда е 1 €.

Ова е еден од најдобрите бонуси за враќање на готовина можете да барате на онлајн казина. Тешко е да се најде бонус со нула барања за обложување овие денови. Повелете и побарајте го тоа!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести