Вести

April 22, 2020

GameArt: Вдишување на свежина во игри со неверојатни слотови

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Слотовите го сочинуваат најголемиот дел од казино игрите и онлајн и офлајн. Луѓето ги сакаат поради нивната леснотија на игра, брзината на круговите и огромните потенцијални добивки. Има некои слот игри и провајдери кои доминираа на сцената, а потоа има нови провајдери како GameArt. GameArt е неодамнешен учесник на пазарот за обезбедување на софтвер за игри, но брзо прави силен случај за себе. Се гордее со производство на некои високо испарливи класични теми. Давателот има око и за естетиката, буквално ставајќи ја уметноста во играта. Еве неколку слотови за GameArt што секој играч треба да ги провери:

GameArt: Вдишување на свежина во игри со неверојатни слотови

Слот за книга за алхемија

Ова е најновата игра во линијата на GameArt и веројатно најмногу уредувачка. Играта има пет ролни и 25 линии за плаќање. Темата е на волшебникот Ремлин додека работи во својата лабораторија барајќи да ги пронајде одамна изгубените тајни на алхемијата. Предметите од приказната за Ремлин делуваат како симболи во играта. Највидливи се лабораториските ампули и свеќите на магионичарот. Додека ролните се вртат во хоризонтално движење, совпаѓањето на овие симболи предизвикува посебни (магични) карактеристики.

Од оваа магија, играчите можат да заработат бесплатни вртења, дивини и множители кои одат до 50x. Функцијата за купување бонус е прекрасна дополнителна понуда која обезбедува посебен пристап до бонус.

Змеј Whisperer Слот

Овој слот исто така игра на пет ролни и 25 линии за плаќање. Змејот е тематскиот лик во играта, а GameArt совршено го покажа визуелниот изглед. Змејовите летаат наоколу и преку макари собирајќи дивини додека се вртат, со прекрасна позадина на бои за естетика. Симболот Wilds се јајца од змеј, од кои летечкиот змеј се обидува да собере три. Ако тоа се постигне, тие случајно се фрлаат на ролните во текот на следниот круг. Има огнен змеј кој ги согорува јајцата за да ги помести повисоко за последователниот круг и леден змеј кој ги ослободува на место.

Слот за желби Azrabah

Оваа класична тема, исто така, има пет ролни, но потоа ги подигнува работите за степен повисоко со неверојатни 50 линии за плаќање. Темата е мегаполис направен од злато каде мајмуните возат, а тигрите скејтборд, а има и џини во магична светилка! Овие ликови создаваат универзум на фантазија за уредување. Желбите на Azrabah е врвна комбинација од забава и игри со пари. Вклучува прекрасни додатоци како бесплатни вртења, бонус тркало, прекрасни множители (вклучувајќи мега и супер мултипликатори) и лепливи дивини. Овој слот има добра историја на големи победи, меѓу кои и добивка од 2,4 милиони долари што го придвижи на листата на најпопуларни слот игри.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Навигација низ напливот на онлајн казина: Водич за безбедно и пријатно играње
2024-04-18

Навигација низ напливот на онлајн казина: Водич за безбедно и пријатно играње

Вести