Вести

June 15, 2023

Relax Gaming објавува нов додаток во серијата Money Train

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Relax Gaming, добро познатиот iGaming агрегатор и снабдувач на уникатни онлајн слотови, ја претставува својата најнова игра, Money Train Origins Dream Drop. Играта е најновата рата од исклучително успешната серија Money Train, која започна во 2019 година. 

Relax Gaming објавува нов додаток во серијата Money Train

Money Train го гледа возот што се враќа на станицата уште еднаш. Играта останува верна на своите корени со додавање на многу нестабилна акција, каде што банда крадци ја квалификува за 10.000 пати главната награда. Но, тоа не е се за што вреди да се бориме. Возот ја носи функцијата Dream Drop Jackpot на развивачот, познат по создавањето на инстант милионери во најдобрите онлајн казина

Дејството се случува на табла за игри 5x4 каде што гејмерите можат да поклопат симболи на најмногу 40 линии за обложување. Мора да одговарате само на најмалку три симболи за да добиете исплата која достигнува 20 пати повеќе од влогот. Дивиот симбол (вкрстени пушки) може да се појави и на макари и да ги замени сите икони за плаќање освен расфрлањето. Ова дополнително ги зголемува вашите шанси за голема исплата. 

Како што акцијата продолжува, играчите можат да најдат 3+ симболи за бонуси каде било на макалата за да го активираат кругот на бонус за количка за пари. Ова ќе ви додели три вртења, кои ќе се ресетираат на три секогаш кога ќе го спуштите истиот симбол во бонусните кругови. Покрај тоа, овој симбол може да открие и да додаде мултипликаторна вредност на вашиот првичен облог.  

Оние кои ги играле почетните рати ќе ги најдат класичните симболи за воз за пари, како што се:

  • Колекционер
  • Упорен колекционер
  • Исплаќач
  • Постојан плаќач

Опуштете се играње оди понатаму за да воведе нови ликови во играта, вклучувајќи ги Банкар и Исцелител. Двете икони се уникатни бидејќи можат да додадат вредност на сите симболи кога ќе се појават, додека Исцелителот ги оживува симболите на Колекторот или Исплаќачот, давајќи им на играчите нов живот за да ја одвратат бандата. 

Кога играчите ќе пополнат колона со симболи, ќе се отвори дополнителна ролна, нудејќи можност за уште поголеми награди. Исто така, гејмерите можат да го активираат бонусот за „Dream Drop“ со слетување на 20 симболи „Dream Drop“, што ќе им овозможи да освојат различни џекпот со усогласување на три икони во мини-играта „одбери и кликни“.

Во септември минатата година, Relax Gaming го најави дебито на Money Train 3 со неверојатни 100.000x максимална исплата. Но, вклучувањето на Dream Drop Jackpot во најновото дополнување сигурно ќе привлече уште повеќе играчи во оваа серија. 

Коментирајќи ја играта, Шели Хана, директор на казино производи во Relax Gaming, изјави: 

„Беше само прашање на време кога џиновите кои се Money Train и Dream Drop ќе се соберат во едно неверојатно возбудливо ново издание. Не можевме да бидеме повозбудени да им понудиме на играчите нешто што тие го бараа од денот на Дрим Дроп Џекпот беше официјално објавено“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД
2024-05-31

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД

Вести