Вести

October 13, 2023

SBC Latinoamerica доби спонзорство од Wazdan пред клучниот регионален настан

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Wazdan, повеќенаградуван снабдувач на софтвер за онлајн казино со седиште во Малта, е избран за спонзор на SBC Latinoamerica 2023. Оваа номинација е поради посветеноста на компанијата да им обезбеди на играчите врвна технологија за игри и највисоко ниво на корисничко искуство. 

SBC Latinoamerica доби спонзорство од Wazdan пред клучниот регионален настан

Според Ваздан, компанијата е возбудена што ќе учествува на овој настан и ќе го продолжи своето присуство на латиноамериканскиот пазар на игри. На SBC Summit Latinoamerica, Wazdan ќе ги изложи сите претстојни серии на своите иновативни онлајн слотови и промотивни алатки. 

Почнувајќи од 31 октомври во Мајами, Соединетите Американски Држави, настанот ќе го види развивачот на игри да го постави својот штанд на штандот B32. Посетителите на овој штанд ќе имаат шанса да ги искусат највисоките игри на компанијата и новитети слотови, како што се Лос Муертос II и Книга на верата. 

Покрај тоа, на провајдер на софтвер ќе ги претстави своите претстојни мрежни промоции на настанот. Wazdan ќе ги објави HalloWIN и Xmas Drop, дел од наградниот фонд од 2.650.000 долари кај партнерот на компанијата онлајн казина. Изложбата ќе вклучува и избор на промотивни алатки предводени од познатите Тајна капка и Jackpot Rain мрежи. 

Оваа објава доаѓа во пресрет на неодамнешното присуство на Ваздан на Самит на SBC Барселона 2023 година. За време на настанот, тимот на Ваздан ги прикажа своите производи за игри додека ја воведе промотивната мрежа Џекпот дожд. 

На претстојниот самит на SBC Latinoamerica на 2 ноември, Ваздан ќе биде претставен од:

  • Михал Имиолек - извршен директор
  • Анджеј Хила - КОО
  • Изабела Слодковска-Попиел - Раководител за управување со сметки за Северна Америка и Латинска Америка
  • Јоана Здановска од тимот за управување со сметки

Мајкл Имиолек, извршен директор на Ваздан, кажа:

„Самитот на SBC Latinoamerica брзо се етаблира како еден од најживописните, највозбудливите настани во календарот и ние сме среќни што не само што присуствуваме, туку и го спонзорираме шоуто. Од нашата сосема нова палета на игри до нашата возбудлива промоција алатки, ќе имаме многу изложени на штандот Б32 и едвај чекаме да им посакаме добредојде на присутните во нашиот свет за време на конференцијата!"

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД
2024-05-31

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД

Вести