Вести

May 22, 2023

Soccabet ќе обезбеди прагматична библиотека за игри во Гана

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Pragmatic Play, врвен снабдувач на содржината на iGaming, во последно време го зголемува својот профил во Африка. За тоа сведочи последниот договор на компанијата со Soccabet, регулирана локација за казино во Гана. 

Soccabet ќе обезбеди прагматична библиотека за игри во Гана

По договорот, играчите на местото за коцкање сега можат да пристапат до огромната колекција на наградувани слотови на Pragmatic Play. Договорот опфаќа наслови со врвни перформанси како:

  • Шеќер Раш
  • Слатка бонанца
  • Портите на Олимп

Како што се очекуваше, играчите од Гана во Soccabet ќе пристапат и до иновативните казино игри во живо на Pragmatic Play. Гејмерите ќе имаат пристап до наслови како Sweet Bonanza CandyLand и Mega Wheel, од кои сите се омилени на фановите ширум светот. 

Во меѓувреме, клиентите на Soccabet ќе пристапат до целосниот избор на содржини за виртуелни спортови од Прагматична игра, со наслов Force 1 за моторни трки. Содржините за виртуелни спортови на компанијата се достапни во повеќе теми, вклучувајќи:

  • Фудбал
  • Трки со коњи
  • Пикадо
  • Greyhound трки

Pragmatic Play во последно време се концентрира на зголемување на својот дофат на регулираните пазари ширум светот. Неодамна, компанијата склучува договори со онлајн казина од највисоко ниво во Африка. 

Пред договорот со Soccabet, компанијата потпиша мултивертикален договор со PrideBet во земјата. На крајот на април, добавувачот на технологијата iGaming соработува со 10bet да ја лансира својата популарна игра за несреќи, Spaceman, во Јужна Африка. 

Коментирајќи го договорот со Soccabet, Ирина Корнидес, главен оперативен директор на Pragmatic Play, изјави: 

„Soccabet е добро етаблиран и почитуван оператор во Гана, и ние сме возбудени што ќе им посакаме добредојде на нашата растечка база на клиенти на континентот. Казино во живо и виртуелни спортски игри достапни за уште поширока публика на играчи“

Од нивна страна, генералниот директор на Soccerbet, Имад Хавач, забележа:

„Разбираме дека нашите клиенти го очекуваат најдоброто можно искуство за играње и веруваме дека високиот квалитет и разновидно портфолио на игри ќе ни помогне да го испорачаме токму тоа. Со нивниот иновативен пристап кон развојот на игри и нивната посветеност да пружат исклучителна забава, уверени сме дека нашите клиенти ќе уживаат во играњето на нивните игри“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести