Вести

October 23, 2023

Spribe потпишува договор за брендирање со Ultimate Fighting Championship

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Spribe, популарен развивач на казино игри, потпиша договор за брендирање на пресвртница со UFC (Ultimate Fighting Club), професионален натпревар во мешани боречки вештини. Овој договор го опфаќа UFC 294 натпреварувањето кое ќе се одржи во Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати, овој викенд. 

Spribe потпишува договор за брендирање со Ultimate Fighting Championship

По овој повеќегодишен спонзорски договор, Spribe ќе добие значајно брендирање на UFC 294 и во и околу октагонот. Развивачот на играта, исто така, ќе добие зголемено брендирање во последователните ноќни настани за плаќање по преглед и борба.

Покрај зголемувањето на изложеноста на брендот, Spribe ќе го користи аранжманот за да изгради брендирани интеграции во преносите во живо на секоја избрана карта за ноќна борба. Компанијата, исто така, ќе добива годишен грант од амбасадорот на брендот UFC за понатамошно промовирање на партнерството преку изглед, содржина и креативни маркетинг техники.

SPRIBE е познат добавувач на софтвер специјализиран за развој на iGaming решенија и работи онлајн казина. Компанијата има за цел да создаде револуционерни производи кои влијаат на коцкарскиот сектор. Едно од главните достигнувања на Спрајб е Авијатичар, популарна игра со несреќи која обезбедува брзо темпо и наградувачко пилотско искуство. 

Претходно овој месец, Спрајб потпиша договор договор за ексклузивна дистрибуција на содржина со Light & Wonder, популарна платформа за собирање игри. Овој договор ќе го види на компанијата игри лансирање на платформата низ САД. 

Грант Норис-Џонс, виш потпретседател на UFC за глобални партнерства, коментира:

„Возбудени сме што можеме да го пречекаме SPRIBE како официјален партнер на UFC. SPRIBE создава такви игри од следната генерација кои имаат силна привлечност за љубителите на UFC бидејќи нудат уникатно искуство, со возбудливи карактеристики, неверојатна графика и привлечна игра. возбуден сум да им помогнеме да постигнат поширок дофат на нивниот бренд и нивните игри“

Ѓорѓи Цуцкириџе, CCO во Spribe, додаде: 

„Ова е значајно партнерство за SPRIBE и Aviator, што ги прави повеќе играчите свесни за играта од кога било досега. Aviator е веќе најиграната краш игра во светот со повеќе од 10 милиони месечни играчи, но овој договор со UFC навистина ќе се катапултира во стратосферата“

Службеникот истакна дека ова е вредна маркетинг соработка за Спрајб што дополнително ја истакнува популарноста на Авијатичар.

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести