Водичи за игрите

January 28, 2023

Паметни начини да го заштитите вашиот банкрот од онлајн казино

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Онлајн коцкањето вклучува користење на вистински пари за да се обложите и да победите ако имате среќа. И да бидам искрен, добивките се понеизвесни од загубите поради работ на куќата. Поради оваа причина, интелигентните играчи ја знаат важноста да се има банкрот. Играчите можат да изгубат сè што имаат без да практикуваат управување со субсидирам и веројатно никогаш повеќе да не се коцкаат. 

Паметни начини да го заштитите вашиот банкрот од онлајн казино

Значи, ова петминутно читање ќе ве научи како да креирате банкарска сметка за онлајн казино и внимателно да го користите во казиното. Подготвени за учење?

Што е банкрот за онлајн казино?

Ако сè уште сте нови во управувањето со субсидирам на казино, не грижете се бидејќи тоа е релативно јасен концепт. Накратко, управувањето со банкротот е чин на планирање како да ги користите вашите финансии во казиното без прекумерно трошење. Идејата е да избегнете да ги потопувате рацете во „важни“ пари за сметки за комунални услуги, здравствено осигурување, школарина и други трошоци.

Но, како играчите можат да ја знаат точната сума што им е потребна за да играат онлајн казино игри? Експертите препорачуваат користење на банкроти 1.000 пати поголема од вашите стандардни облози во казино. На пример, ако обложувате 2 долари по вртење на автомати, ќе ви требаат најмалку 2.000 долари за да играте. Банката би требало да ви даде што е можно повеќе кругови за да ги зголемите вашите шанси за победа. 

Како да го заштитите вашиот буџет за коцкање

Без никакво понатамошно газење, подолу се дадени неколку испробани и проверени техники за заштита на банкротот за коцкање во казиното:

Поделете го банкротот на помали единици

Наједноставниот начин да управувате со вашиот банкрот на казиното е да креирате помали дневни единици или единици специфични за сесијата. Ако ти играјте на најдобрите онлајн казино сајтови два пати на ден, имајте по две мини-банкроли за секоја сесија. Едноставно кажано, поделете ги единиците со бројот на пати што играте дневно. 

Еве практичен пример; одвојувате неделна банка од 1.000 долари. Потоа, банкротот го делите на седум единици, бројот на денови што ги играте неделно. Ќе го украсувате подот на казиното со приближно 142 долари дневно. Можете исто така да поставите поголема сума за денови како петок и викенди кога најверојатно ќе се коцкате многу.

Причината зад поставувањето помали единици за пари за коцкање е да се контролира износот што го трошите по сесија. Значи, ако го потрошите целиот буџет од 142 долари, ова автоматски значи дека е време да си одите дома. Накратко, не се коцкајте со пари што е болно да се загубат. 

Имајте ограничувања за загуба/победа

Како што беше кажано претходно, банкротот ќе ви каже кога да престанете да играте. Но, можете дури и да бидете поконзервативни со ограничување на загуба/победа. Трикот овде е да престанете да играте откако ќе изгубите или освоите одредена сума. Запомнете дека не постои единствена големина за оваа граница. Тоа треба да биде процентот на кој ви е удобно да се коцкате.

На пример, може да имате ограничување за загуба/победа од 30% дневно. Ако вашата дневна банка е 300 долари, ќе престанете да играте откако ќе изгубите или додадете 90 долари на буџетот. Можете да го прилагодите процентот во зависност од тоа што ви е удобно да изгубите. Значи, ако сте подготвени да го изгубите вкупното финансирање од 300 долари, нема штета да имате ограничување од 75% победа/пораз. Запомнете, да се откажете додека сте уште напред е стратегија што добро функционира. 

Размислете за работ на куќата

Куќниот раб е „демон“ што ги тероризира играчите во сите казино игри што ги играат. Тоа е процентуална стапка што ја покажува сумата што ќе ја изгубите од секој облог што ќе го направите. Ако играта има 97% враќање на играчот (RTP), ќе изгубите 3% од вашиот облог во казиното ако облогот победи. Во таква игра, облогот од 100 долари ќе врати 97 долари, а казиното ќе го задржи остатокот. Значи, однапред е познат заклучок дека долниот раб е подобар за играчите. 

Еве како работ на куќата влијае на вашиот субсидирам; можете да ги вртите ролните на онлајн слотот 500 пати на час, при што секое вртење чини 2 долари. Ако играта има 3% куќен раб, вашата очекувана загуба на час ќе биде 500 вртења x 2 $ x 3% = 30 долари. Оваа пресметка докажува дека долниот дел од домот ќе биде поблаг кон вашиот буџет за коцкање на долг рок. 

Но, имајте во предвид дека загубите може да бидат позначајни или пониски од стапката дискутирана погоре. Играчите можат да освојат џекпот што ќе го промени животот играјќи игра со 90% RTP. 88,12% работ на куќата на Mega Moolah од NetEnt е одличен пример. 

Играјте Блек Џек и покер

Ова е донекаде продолжение на дискусијата за „работ на куќата“ погоре. Учењето како да се намали работ на куќата на најниската можна вредност во онлајн коцкањето е од клучно значење за успехот. Но, лошата вест е дека Лејди Лак огромно влијае на скоро сите резултати од казиното. Сега одговори на ова; што прават играчите откако ќе ги вртат ролните на онлајн слот или ќе стават облог за рулет? Да, ништо!

Но, за среќа, играчите не треба да ја предадат својата судбина на среќа додека играат игри како блек џек и покер. Тие им дозволуваат на играчите да користат стратегии за да ја победат куќата во нивната сопствена игра. Во повеќето случаи, вештите играчи можат да го намалат работ на куќата на помалку од 0,50% или дури и негативни вредности во некои варијанти на покер, како Двоен бонус покер.

На пример, играчите на блек џек можат да ја поделат раката со два Аса и да играат со две силни раце. Исто така, играчите треба да стојат на нешто повеќе од 17 за да избегнат разбивање. Накратко, постојат многу стратегии за користење во покер и блек џек. И не заборавајте да преземете графикон за стратегии преку Интернет. 

Искористете ги бонусите за онлајн казино

Ова е веројатно најдобриот метод за продолжување на животниот век на банкротот за коцкање во казиното. Многу оператори им нудат на играчите бесплатни кредити за игра за користење на која било игра освен игрите во казино во живо. Ако сте нов играч, казиното може да ви даде натпревар бонус за депозит каде што вашиот прв депозит честопати се удвојува до одредена сума. 

Некои казина можат да понудат и нови играчи бонуси без депозит и слободен спин кредити на одредена автомат. И додека продолжувате да играте, внимавајте на бонуси за повторно вчитување, враќање на готовина, членства на ВИП, упатувања на играчи и други промоции за лојалност. Со големиот асортиман на бонуси и промоции на онлајн казино, нема смисла да играте користејќи го вашиот скапоцен субсидирам.

Но, бонусите сами по себе не се бесплатни пари. Вообичаено, казиното ги вклучува барањата за обложување, што во суштина е бројот на пати кога гејмерите мора да играат користејќи ја промоцијата на бонусот пред да повлечат какви било добивки. 

На пример, ако бонусот за казино од 100 долари има услов за 30 пати играње, мора да обложите најмалку 3.000 долари (100 долари x 30) пред да ја повлечете добивката. Значи, условот за обложување мора да биде разумен пред да го барате бонусот. Ако е можно, побарајте бонуси без обложување или бонуси без депозит со ниски стапки за играње. 

Користете системи за обложување

Што всушност се системи за обложување? Ова се стратегии дизајнирани да дефинираат како ги ставате облозите на онлајн казино. Намерата е да ги задржите вашите загуби што е можно пониски. Со други зборови, тие не го намалуваат работ на куќата ниту за една точка. Но, наместо тоа, тие ве водат за влоговите и помагаат да ги вратите загубите со еден или два облог. Затоа, не штедете на ништо со овие системи. 

Тоа, рече, Martingale е веројатно најпопуларниот онлајн систем за коцкање и спортско обложување. Овој систем бара од играчите да ги удвојат почетните влогови по загуба и да ги вратат сите загуби со една победа. 

Подолу е како функционира системот во обложување на европски рулет црвено/црно:

  • Првите загуби од облози од 5 долари, што значи дека сте паднати од 5 долари.
  • Втори загуби во облогот од 10 долари, што значи дека сте паднати од 15 долари.
  • Трети загуби од облози од 20 долари, што значи дека сте паднати од 35 долари.
  • Четврти загуби од облогот од 40 долари, што значи дека сте паднати од 75 долари.
  • Петтата победа на облогот од 80 долари, што значи дека сте доживеале 5 долари.

Како што можете да видите, овој систем ги враќа загубите со само една победа. Но, од друга страна, влогот постојано расте брзо, што значи дека студената серија на губитници може брзо да го изеде вашиот буџет за коцкање. И уште нешто, користете системи за обложување на облози кои имаат најмалку 40% шанси за победа. Таквите облози вклучуваат црвено/црно, непарно/парно, високо/ниско, положи/не помине, дојди/не доаѓај и повеќе. 

Последни зборови

Дефинитивно има многу повеќе што играчите можат да направат за да ги заштитат своите банкроти за онлајн коцкање. Други трикови вклучуваат играње игри со ниски ограничувања за облози, тајминг на вашите сесии за игри и многу повеќе. Но, пресудно е да знаете дека коцкањето е првенствено за среќа. Значи, заштитата на вашиот буџет за коцкање треба да ви даде повеќе време за игра. Ако дојде победа, тоа е само плус!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести