Како функционираат шансите за обложување Бакара

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Она што го прави Baccarat толку популарен е долниот раб. Baccarat е казино-игра со карти со најнизок куќен раб од 1,06% за најпопуларниот банкарски облог.

Бакара има неколку варијации кои имаат слични правила, но сè уште има некои мали разлики, што може да влијае на конечните шанси за исплата на бакара. Во најпопуларната верзија на Baccarat, Punto Banco, постојат три опции за обложување; на Банкар, на Играч и за Нерешено, од каде што доаѓа долниот раб на куќата.

Без дополнителни трошоци, ајде да се нурнеме директно во тоа како функционираат шансите за играта на Бакарат и како нискиот раб на куќата може да се искористи во корист на кој било играч.

Како функционираат шансите за обложување Бакара

Објаснети шансите за бакара

Играта на Бакара се однесува на шансата за тоа какви карти ќе добијат играчот и банкарот. Победничката предност за секој играч може да дојде од шансите на играта.

Шансите на Бакара едноставно се однесуваат на тоа какви се шансите за победа. Важно е секој играч на бакара да биде информиран за шансите за победа, рабовите на куќите и исплатите, секоја од три главни облози на бакара понуди.

Залог на банкар

Банкарскиот облог е најдобриот можен облог што може да го преземе играчот, според историските податоци. Докажано е дека облозите за банкари добиваат 45,86% од случаите, со исплати од 19:20 часот.

За жал, бидејќи ова е најпопуларниот облог во Бакара, казината обично наплаќаат 5% победничка такса за тоа. Овде, работ на куќата е само 1,06%, што е најниско меѓу сите казино игри.

Облог за играч

Вториот можен облог во Baccarat е облогот Player. Има стапка на добивка од 44,62%, што е сепак добро, но не толку добро како облогот на банкарот.

Има исплата 1:1, но нема никакви провизии. Бидејќи облогот на играчот е докажано дека добива помалку од Банкар, работ на куќата е малку повисок, 1,24%.

Облог за врзување

Нерешениот резултат е најмалиот можен исход што може да се случи во игра на бакара, така што исплатите се 8:1. Веројатноста да се случи овој облог е многу мала, така што играчите треба да избегнуваат да го ставаат облогот Нерешено.

Облогот Tie има стапка на победа од 9,6% и 14,44% предност на куќата во игра со бакара со 6 палуби. За игра со бакара со 8 палуби, работ на куќата е малку понизок, 14,36%, но сепак е премногу низок за да се вклучи тој облог во победничка стратегија.

Генерално, шансите за победа на бакара до кои треба да се придржува секој играч се оние од облогот на Банкер, бидејќи тие ќе обезбедат најголем принос.

Облогот за нерешено се препорачува да се избегнува, освен ако играчот не забележи некоја низа, во тој случај, вреди да се вложат неколку долари.

Шансите за исплата на Бакара

Коефициентите на Бакара се прилично едноставни за разбирање, но со цел да се олеснат работите за секој играч на бакара, еве неколку примери за тоа како ќе се плаќаат облозите во бакара:

Рачен облогВлогИсходИсплатаВрати се
Банкар5 долариПобеди19:20 часот4,75 долари
Банкар10 долариПобеди19:20 часот9,50 долари
Банкар50 долариПобеди19:20 часот47,50 долари
Играч5 долариПобеди1:15 долари
Играч10 долариПобеди1:110 долари
Играч50 долариПобеди1:150 долари
Вратоврска5 долариПобеди8:140 долари
Вратоврска10 долариПобеди8:180 долари
Вратоврска50 долариПобеди8:1400 долари

Оваа табела јасно покажува дека исплатите за облозите на банкарот и на играчот не се толку импресивни, додека облогот нерешено може да даде многу добри приноси. Сепак, облогот за нерешено доаѓа во само 9,6% од времето, што буквално не вреди да се стави.

Исплати на странични облози на Baccarat

Освен стандардните облози за банкар, играч и вратоврска, има некои странични облози во Бакара што играчите можат да ги стават.

Страничните облози може да се видат на кој било онлајн казино сајт, но тие можат да бидат многу незгодни. Некои од нив имаат огромни исплати, како 75:1 за Bellagio Match, кој може да се стави во варијација на бакара со три карти.

  • Сите со иста боја - Еден од најпопуларните странични облози за бакара е облогот за иста боја на картички или во раката на банкарот или на играчот. Овој облог плаќа 22:1 за банкарот и 24:1 за играчот.
  • Големи и Мали - Овој страничен облог е на вкупниот број на карти во круг. Силно зависи од тоа дали играчот ќе удри или ќе застане. Исплатата за овој страничен облог ќе биде 3:2.
  • Белаџо натпревар - Белаџо натпревар може да се игра во игра Бакара со три карти. Едноставно е да добиете три картички од ист ранг во една рака, било банкари или играчи. Исплатата за овој страничен облог е 75:1 за играчот и 68:1 за Банкарот.
  • Совршен пар - Еден од најраспространетите странични облози во бакара е совршениот пар. Ова едноставно бара раката на банкарот или на играчот да биде пар. Исплатата за овој страничен облог е 5:1. Ако парот е со иста боја, исплатата се зголемува на 25:1.

Заклучок

Бакара е игра заснована на среќа, бидејќи содржи споредување карти, во повеќето случаи две. Целата цел на играта е да се добие вредност на картата што е можно поблиску до 9. Значи, секој фактор што може да им помогне на играчите да ги зголемат своите шанси за победа треба да се земе предвид.

Една од најлесните работи за имплементација во стратегијата за обложување бакара е да ги искористите предностите на системот на коефициенти на играта. Од денешниот напис, секој играч треба да знае дека најдобрата залог во бакара е облогот на банкарот, со куќен раб од само 1,06%. Статистиката покажува дека облогот добива 45,8% од случаите и има исплата од 19:20, поради провизијата од 5% што се наплатува од казината.

Севкупно, шансите за победа на бакара се користат со облогот на банкар, кој има најголема веројатност за победа над другите два облози и има најниска предност на куќата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои се шансите за бакара?

Коефициентите на Baccarat се однесуваат на тоа какви се шансите за победа. Облогот за банкар добива 45,8% од случаите, со исплата од 19:20 часот. Облогот на играчот има стапка на победа од 44,6% со уплата 1:1, а последните 9,6% одат за нерешениот облог со уплата 8:1.

Како да играте шанси за бакара?

Бакара е игра на среќа, па искористувањето на шансите е клучно. Облогот на банкарот е облогот што победува најчесто и има многу добра стапка на исплата. Значи, се препорачува да се користи и добрата исплата и нискиот раб на облогот на банкарот.

Како да освоите шанси за бакара?

Во бакара, шансите играат клучна улога во тоа колку е успешен играчот. Коефициентите за победа на Baccarat ќе бидат она што го дефинира профитот на играчот, па затоа се препорачува да се користи високата стапка на добивка од 44,6%, исплата во 19:20 и нискиот 1,06% куќен раб на облогот Банкер.

Зошто банкарот има подобри шанси во бакара?

Во бакара, банкарот секогаш ќе има подобри шанси за победа, поради редоследот на извлекување. Банкарот секогаш ќе биде последен во бакара, така што има подобри можности за цртање, што значи долниот раб на куќата и повисока стапка на добивка.

Дали бакара има најдобри шанси?

Baccarat е игра со карти за казино со најниска предност на куќата таму. Облогот за банкар, кој е најпобедничката опција во играта, има стапка на победа од 45,8% во однос на облозите на играчот и нерешените, што резултира со многу низок раб од само 1,06%. Така, да, бакара има најдобри шанси.

Која е најдобрата залог во бакара?

Најдобар облог во бакара е облогот Банкер. Тој нуди најниска предност на куќата, од само 1,06%, а исто така има и најголема стапка на добивка меѓу трите можни облози, од 45,8%. Ако провизијата од 5% не се наплаќа на многу казина, исплатата за Baccarat би била 1:1.

Зошто Baccarat е непрофитабилен за онлајн казина

Зошто Baccarat е непрофитабилен за онлајн казина

Baccarat има уникатно место во срцата на многу коцкари. Познат по својата едноставност и брза игра, тој стана главен производ и во тули и малтер и во онлајн казина. Меѓутоа, кога станува збор за профитабилноста на онлајн казината, Baccarat се издвојува од причини кои не се веднаш видливи. И покрај нејзината популарност меѓу играчите, оваа игра претставува љубопитен случај во економијата на казиното. Во оваа статија, истражуваме зошто Baccarat, во споредба со другите казино игри, можеби не е толку профитабилен за казино сајтовите и ја истражува динамиката зад неговото финансиско влијание.

Зошто Baccarat е толку популарен?

Зошто Baccarat е толку популарен?

Baccarat, познат по својата елеганција и едноставност, стана главен во казината ширум светот. Тоа е игра која ги комбинира правилата што се лесни за разбирање со аура на софистицираност, привлечна и за почетниците и за искусни играчи. Подолу, ќе ги откриете причините зад трајната популарност на Baccarat и ќе научите како можете да станете дел од неговиот возбудлив свет. Подготвени сте да го спроведете новооткриеното знаење во пракса? Истражете ги казината Baccarat на листата на CasinoRank за да го најдете совршеното место за да ја доживеете возбудата на играта. Без разлика дали сте почетник или искусен играч, овие казина нудат идеален амбиент за уживање во уникатниот шарм на Baccarat. Започнете го вашето патување со Baccarat денес со најдобрите избори на CasinoRank!

Како да се игра Baccarat: Објаснети правилата на Baccarat

Како да се игра Baccarat: Објаснети правилата на Baccarat

Baccarat е една од наједноставните казино игри кои бараат минимална вештина. Се случува да биде совршена игра за обложувачниците, кои сакаат брзи игри со карти, без да мораат да научат многу сложени правила. Веројатно само Рулетот има едноставни правила како Baccarat, што е една од главните причини зошто Baccarat е сè уште толку популарен. 

Кои се облозите во Бакарат и страничните облози

Кои се облозите во Бакарат и страничните облози

Играта Baccarat е многу едноставна, бидејќи дава три можни опции за обложување. Тие три облози се сметаат за главни облози во бакара и се она на што играчите обично се држат. 

Корисни совети за победа во Baccarat

Корисни совети за победа во Baccarat

Baccarat е меѓу најпопуларните казино игри на маса во кои играчите можат да уживаат играјќи на речиси секој онлајн казино сајт. Тоа е многу едноставна игра што обложувачите можат лесно да ја научат, бидејќи има неколку едноставни правила за паметење. 

Која е најдобрата варијација на играта Baccarat?

Која е најдобрата варијација на играта Baccarat?

Baccarat е една од најпопуларните онлајн игри со карти што може да се игра или во онлајн или во копнени казина. Играта со карти Baccarat се смета за многу лесна за учење, бидејќи нејзините правила се многу едноставни. Секоја онлајн игра со бакара има многу низок раб, што ја прави многу привлечна за коцкарите. 

Стратегии и системи за обложување Baccarat: кој е најдобар

Стратегии и системи за обложување Baccarat: кој е најдобар

Бакара е главно игра на среќа, бидејќи нејзината игра е за споредување на картите, обично картичките на банкарот и играчот во повеќето варијации.