Корисни совети за победа во Baccarat

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Baccarat е меѓу најпопуларните казино игри на маса во кои играчите можат да уживаат играјќи на речиси секој онлајн казино сајт. Тоа е многу едноставна игра што обложувачите можат лесно да ја научат, бидејќи има неколку едноставни правила за паметење.

Познато е дека бакарата е игра на среќа, па играчите без добра стратегија веројатно нема да бидат успешни во таа игра. Овој целосен водич ќе се фокусира на обезбедување на најкорисните трикови и совети за бакара кои ќе им помогнат на обложувачите да останат доследни и да ги зголемат нивните шанси за победа.

Корисни совети за победа во Baccarat

Бакара суштински совети и трикови

Бакара е едноставна игра која главно е поврзана со среќата, но секој играч може да ја искористи, доколку се користи добра стратегија и се почитуваат правилата. Еве неколку основни совети и трикови за бакара кои ќе му помогнат на секој играч да биде подобар во Бакара.

Секогаш обложувајте се на банкарот

Има три видови на облози во Baccarat, чии исплати се како што следува:

  • Обложувајте се на Банкер - 19:20 со куќен раб од 1,06%
  • Обложување на играчот - 1:1 со куќен раб од 1,36%
  • Обложувајте се за нерешено - 8:1 со работ на куќата од 14,12%

Првиот корисен совет за бакара од кој можат да имаат корист обложувачите е секогаш да се обложуваат на банкарот. Облогот на банкарот победува во 45,8% од случаите, во споредба со 44,6% обложување на играчот и само 9,6% за играчот.

Сите статистики покажуваат дека облогот на банкарот го има долниот дел од куќата и добива повеќе од другите две, така што првиот корисен совет што треба да се запамети е секогаш да се обложувате на банкарот.

Учење на правилата

Дури и почетниците играчи на бакара знаат дека целта на играта на бакара е да се добие вредноста на картата што е можно поблиску до 9. Но, во некои варијации на играта, ова не е највисоката можна комбинација, како во бакара со три карти, каде што три карти со лице победуваат 9.

Во некои други варијации, како Чемин де Фер, играчите не играат против банкарот, туку еден против друг. Настрана од тоа, некои основните правила на бакара треба да се совлада кога да стои или црта.

Одредени совети за коцкање прават разлика помеѓу секоја варијација на играта, со која играчите треба да се подготват за да ги зголемат нивните шанси за победа.

Кога станува збор за раката на играчот, добро е да се знае дека:

  • Ако на играчот му се посветат вкупно 6 или 7, тој стои.
  • Ако на играчот му се поделат 5 или помалку, се извлекува трета карта.

Раката на банкарот ја управува дилерот, така што играчите не мора да се сеќаваат на секое правило.

Бакара Систем за управување со субсидирам

Еден од најважните бакара совети за играчите е да научат како успешно да управуваат со банкротот. Управувањето со банкроти е од суштинско значење за секој аспект на коцкањето, бидејќи може да биде скршен во само неколку раце.

Постојат неколку едноставни правила што треба да се следат во смисла на успешно управување со субсидирам.

Поставете Бакара банкарство

Ако игра обложувач повеќе казино игри, целокупниот субсидирам треба да се распадне. Ако вкупната сума на сметката е 1000 УСД, а играчот има поставено лимит од 200 долари за бакара, табелата треба да се остави кога вкупната сума ќе достигне 800 долари, или одреден лимит за добивка.

Поставете ги ограничувањата за победа/загуба

Тоа ги доведе работите до границите на победи и загуби. Играчите се свесни за ограничувањата на загубите, што е нешто очигледно. Ако вкупната сума за бакара е 200 и дојде до загуби, играчот треба да престане да игра.

Како што треба да се постави лимитот за стоп загуба, играчот исто така треба да постави лимит за победа. На пример, ако лимитот за победа е 300 долари, штом играчот ќе ја достигне оваа сума, треба да престане да игра, за да биде успешен на долг рок.

Куќа Еџ

Секој играч треба да се придржува до најниските облози за да му помогне на неговото финансирање да остане здраво.

Во бакара, облогот Банкер има најнизок раб на куќата од 1,06%, а облозите со нерешени имаат работ на куќата од 14,36%

Придржувањето до облозите со долниот раб може да му помогне на секој играч полесно да ги достигне границите за победа.

Се-во облози

Една од најштетните тактики за вашето финансирање е all-in. Ако играчот ги стави на ризик сите негови пари, ниту една стратегија нема да работи, а профитот не може да се види на долг рок. Никогаш не е добра идеја да ги ставите сите пари во еден облог.

Карти за броење бакара

Дури и почетниците во онлајн коцкањето слушнале за намалување на работ на куќата со броење карти. Картичките за броење ќе работат совршено за блек џек, бидејќи овој метод е корисен за дефинирање на нискиот-висок сооднос на претстојните картички, за да се прилагоди големината на облогот.

Во бакара, работите се малку поинакви. Ако играчот се обиде да ја искористи стратегијата за броење, тој ќе го намали работ на куќата за само малку, но процесот е толку тежок, бидејќи играта обично се игра со 6 до 8 палуби.

За играч на бакара, стратегијата за броење карти не само што ќе одземе време, туку и нема да ги донесе посакуваните резултати.

Следејќи го системот за обложување

Освен стратегијата за броење карти, има и многу други системи и стратегии за обложување од кои обложувачите можат да имаат корист.

Системите за обложување се покажаа дека функционираат на долг рок, но бараат поголем буџет. Најпопуларниот систем за обложување таму е Martingale. Вели секогаш да се удвои облогот, ако раката губи, но да се удвои при победа.

Секвенца обложување

Ако играчот бил успешен во следењето на добивките и загубите на точната маса за бакара, многу корисен совет за бакара за да освоите повеќе е да се обидете со обложување во низа.

Ако има низа што се случува повеќе пати во текот на последните неколку рунди, секој играч може слободно да се обиде да се обложи за тоа да се повтори. На пример, ако банкарот освои три раце по ред, тогаш играчот освои рака, потоа банкарот освои три повторно, низата може да продолжи со играчот повторно да победи.

Оваа стратегија се покажа дека работи за некои обложувачи, особено во игрите со бакара. Во примерот погоре, добар начин да се пристапи кон ова би било да се обложите на 3 последователни победи за банкарот, доколку играчот победи повторно, бидејќи банкарот има повисока стапка на добивка.

Овие основни совети за коцкање бакара може да им помогнат на обложувачите да бидат успешни на долг рок, особено ако се комбинираат со некои системи за обложување како Мартингејл.

Да се биде алчен значи да се изгуби

Ако обложувач на бакарат победи огромно, но не се задоволи со профитот и одлучи да оди понатаму, шансите казиното да го турка на црвено се многу големи. Со текот на годините, многу љубители на казино победија многу, но беа премногу алчни за да престанат и почнаа да се обложуваат се повеќе и повеќе и на крајот банкротираа.

Звучи очигледно да се запре кога ќе дојде огромна победа, но во реалноста, алчноста е многу попримамлива.

Обидете се со живи маси Бакарат

Една од најголемите предности на играње бакара во онлајн казина останува фактот дека играчот може да игра во живо дилер бакара маси. Маси со дилери во живо имаат единствена придобивка што им дозволуваат на играчите прво да набљудуваат како оди играта, а потоа да почнат да играат со вистински средства. Ова му овозможува на играчот прво да влезе во акцијата на табелата, а потоа да создаде победничка стратегија од неа.

Заклучок

Овие совети за бакара би биле корисни за секој играч во неговото искуство со коцкање. Следејќи ги тие совети за бакара, секој играч може да ја намали предноста на куќата во бакара и некако да го избегне фактот дека Бакара е игра на среќа.

Има многу методи за да се биде успешен во Baccarat, но на крајот, сите се поврзани со тоа да се биде организиран и одговорен. Постојат едноставни правила за бакара кои докажано делуваат, па зошто да не ги следите и да ги искористите? Заедно со добра стратегија за управување со субсидирам, Baccarat може да биде многу профитабилен и задоволувачки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Како да бидете добри во бакара?

Бакара е игра на среќа, па да се влијае на крајниот исход од играта е невозможно. Но, следењето одредени правила и стратегии може да му помогне на секој играч да ги зголеми шансите за победа и да ја намали предноста.

Дали е лесно да се освои бакара?

Baccarat е една од наједноставните казино игри, со само неколку едноставни правила за учење. Има еден од најниските рабови на куќи таму, особено за облогот Банкер, кој нуди раб од само 1,06% и исплата од 19:20, што го прави многу едноставно да се победи со вистинската стратегија.

Која е тајната на бакара?

Клучот за победа во бакара е да следите добра стратегија и да ги следите правилата. Обложувањето на облогот Банкер, кој има куќен раб од 1,06% и добива 45,8% од времето, може драстично да ги зголеми шансите за победа. Придружуван од добра банкарска стратегија, би било полесно да се добие играта.

Дали има формула за сигурна победа на бакара?

Да, има многу системи за обложување Baccarat кои гарантираат победи. Но, негативната страна е што бараат поголем буџет, кој повеќето играчи не се подготвени да го стават на маса. На пример, позитивниот прогресивен систем на Мартингејл се покажа дека работи на долг рок, но може да бара огромна сума за да се дојде до победничкиот поен.

Како постојано да победувам на Бакара?

Според статистиката на baccarat, облогот на банкарот е докажано дека добива 45,8% од случаите, додека облогот на играчот добил 44,6%, а 9,6% оди за нерешено. Значи, за да ги максимизирате шансите за постојана победа, секогаш треба да одите на облогот Банкер.

Зошто Baccarat е непрофитабилен за онлајн казина

Зошто Baccarat е непрофитабилен за онлајн казина

Baccarat има уникатно место во срцата на многу коцкари. Познат по својата едноставност и брза игра, тој стана главен производ и во тули и малтер и во онлајн казина. Меѓутоа, кога станува збор за профитабилноста на онлајн казината, Baccarat се издвојува од причини кои не се веднаш видливи. И покрај нејзината популарност меѓу играчите, оваа игра претставува љубопитен случај во економијата на казиното. Во оваа статија, истражуваме зошто Baccarat, во споредба со другите казино игри, можеби не е толку профитабилен за казино сајтовите и ја истражува динамиката зад неговото финансиско влијание.

Зошто Baccarat е толку популарен?

Зошто Baccarat е толку популарен?

Baccarat, познат по својата елеганција и едноставност, стана главен во казината ширум светот. Тоа е игра која ги комбинира правилата што се лесни за разбирање со аура на софистицираност, привлечна и за почетниците и за искусни играчи. Подолу, ќе ги откриете причините зад трајната популарност на Baccarat и ќе научите како можете да станете дел од неговиот возбудлив свет. Подготвени сте да го спроведете новооткриеното знаење во пракса? Истражете ги казината Baccarat на листата на CasinoRank за да го најдете совршеното место за да ја доживеете возбудата на играта. Без разлика дали сте почетник или искусен играч, овие казина нудат идеален амбиент за уживање во уникатниот шарм на Baccarat. Започнете го вашето патување со Baccarat денес со најдобрите избори на CasinoRank!

Како да се игра Baccarat: Објаснети правилата на Baccarat

Како да се игра Baccarat: Објаснети правилата на Baccarat

Baccarat е една од наједноставните казино игри кои бараат минимална вештина. Се случува да биде совршена игра за обложувачниците, кои сакаат брзи игри со карти, без да мораат да научат многу сложени правила. Веројатно само Рулетот има едноставни правила како Baccarat, што е една од главните причини зошто Baccarat е сè уште толку популарен. 

Како функционираат шансите за обложување Бакара

Како функционираат шансите за обложување Бакара

Она што го прави Baccarat толку популарен е долниот раб. Baccarat е казино-игра со карти со најнизок куќен раб од 1,06% за најпопуларниот банкарски облог.

Кои се облозите во Бакарат и страничните облози

Кои се облозите во Бакарат и страничните облози

Играта Baccarat е многу едноставна, бидејќи дава три можни опции за обложување. Тие три облози се сметаат за главни облози во бакара и се она на што играчите обично се држат. 

Која е најдобрата варијација на играта Baccarat?

Која е најдобрата варијација на играта Baccarat?

Baccarat е една од најпопуларните онлајн игри со карти што може да се игра или во онлајн или во копнени казина. Играта со карти Baccarat се смета за многу лесна за учење, бидејќи нејзините правила се многу едноставни. Секоја онлајн игра со бакара има многу низок раб, што ја прави многу привлечна за коцкарите. 

Стратегии и системи за обложување Baccarat: кој е најдобар

Стратегии и системи за обложување Baccarat: кој е најдобар

Бакара е главно игра на среќа, бидејќи нејзината игра е за споредување на картите, обично картичките на банкарот и играчот во повеќето варијации.