Стратегии и системи за обложување Baccarat: кој е најдобар

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Бакара е главно игра на среќа, бидејќи нејзината игра е за споредување на картите, обично картичките на банкарот и играчот во повеќето варијации.

Поради неговата игра, тешко е да се зголемат шансите за победа на кој било начин. Но, сè уште има некои бесплатни системи за стратегија за бакара што обложувачите можат да ги користат за да добијат мала предност. Нискиот раб што го има baccarat и едноставните правила, им овозможуваат на играчите да изберат бесплатна стратегија за бакара и да ги зголемат своите шанси за победа на долг рок.

Стратегии и системи за обложување Baccarat: кој е најдобар

Која е најдобрата стратегија за Baccarat?

Знаејќи дека Baccarat е прилично едноставна игра, секој играч може изберете стратегија за обложување што може да му помогне да биде успешен во целокупното патување за обложување со бакара.

Во текот на годините на промени во стиловите на играње бакара, беа создадени многу стратегии, правила и системи за обложување. Играчите се слободни да изберат што им одговара најдобро и да се држат до тоа.

Обложување со банкарот

Постои една основна стратегија за бакара која секогаш се препорачува да се следи: Обложувајте се со банкарот. Ова е, во исто време, најбезбедно.

Според статистичките податоци, предноста на цената за облозите на банкарите е само 1,06%, а повратот за играчот е неверојатни 98,94%. На исплата за банкарски облози е 19:20, но бидејќи е многу популарен, некои онлајн казино сајтови наплатете провизија од 5%.

Облогот Банкер добива 45,87% и губи 44,65%, а 9,51% оди за нерешено. Со оглед на тие статистики, јасно е дека облогот на банкар е поверојатно да победи во споредба со другите две опции, што го прави многу добра бесплатна стратегија за користење бакара.

Мартингејл стратегија

Познавањето на основната стратегија на бакара за обложување на банкарот можеби нема да задоволи некои играчи, кои можат да скокнат во други алтернативи кои се применливи за играта.

Една од најпопуларните стратегии таму е системот Martingale Baccarat. Стана популарен во 18 век во Франција и главно се користеше за обложување рулет. Но, тоа одговара на речиси секоја казино игра, вклучувајќи го и Baccarat.

Целата идеја зад стратегијата за онлајн бакара Мартингал е секогаш да се удвои облогот додека играчот не победи кога процесот ќе започне одново.

За да започнете да ја користите оваа бесплатна стратегија за бакара, играчот треба да биде подготвен со поголема сума на средства и да избере каков тип на облог да користи.

Значи, ако првиот облог на играчот е 10 долари на Банкер, а ако облогот губи, следниот треба да биде 20 долари. Ако губите уште еднаш, системот предлага да продолжите со 40 долари, потоа 80 долари, итн., додека не дојде победничкиот облог.

На долг рок, оваа онлајн стратегија за бакара ќе му ги врати сите влогови на играчот, вклучително и некои профити. Кога ќе дојде до победнички облог, системот на мартингејл предлага да се намалат влоговите за половина, но некои обложувалници на бакара претпочитаат да започнат одново, па затоа е прашање на избор.

Системот Martingale е 100% победничка бакара стратегија, но само ако играчот е подготвен да започне со поголем буџет, бидејќи облозите може многу брзо да ескалираат додека не дојде победничкиот. Ако играчот започна со 10 долари, петтиот облог треба да вреди 240 долари.

Стратегија на играта Фибоначи Бакара

Фибоначи е уште еден систем за обложување кој работи во речиси секоја казино игра, но многу добро се вклопува во играта на Baccarat.

Системот за обложување Фибоначи се состои од зголемување на облогот секој пат кога играчот губи, користејќи ја низата Фибоначи. Низата Фибоначи е прогресивна и се состои од земање на збирот на претходните два броја. Во стратегијата за играта Baccarat, ќе изгледа вака:

Ако играчот започнал со $10, вториот облог треба да биде 10 + 0 = 10. Вториот облог треба да биде 20 + 10 = $30, но следниот ќе биде 30 $ + $20 = $50, потоа $80, $130, итн.

Најлесен начин за играчот да визуелизира како функционира ова е да ја замисли оваа линија:

0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89 итн., каде што секој број е збир од претходните два.

Системот Фибоначи Бакара бара поголем фонд, како оној Мартингејл, но е победничка бакара стратегија.

Систем за обложување Paroli Baccarat

Пароли е уште еден многу интересен систем за обложување што функционира повеќето казино игри, главно игри на маса, како рулет, бакара, блек џек, покер, итн. Играта е спротивна на системот Мартингејл, бидејќи во Пароли, играчот треба да го удвои влогот додека не освои еден. Пароли е исто така популарен како Обратно Мартингал.

Системот Paroli Baccarat работи на следниов начин:

  • Ако играчот вложил 10 долари на раката на банкарот, тој мора да продолжи да обложува 10 долари, додека не се добие облогот.
  • Ако облогот е победнички, играчот треба да го зголеми влогот на 20 долари.
  • Ако облогот е изгубен, влогот треба да се врати на првобитниот влог од 10 долари. Но, ако победи, влогот треба да се удвои на 40 долари.
  • Ако победничката серија продолжи, облогот треба да се зголеми на 80 долари, но ако се изгуби, секвенцата треба да се врати на првобитната сума од 10 долари.

Целата поента на системот Пароли е играчот да добие 3 последователни победи, што ќе ги врати загубите и ќе заврши со профит на врвот.

Системот Laboucher

Системот за обложување Laboucher, исто така популарен како Split Martingale, Cancellation System или American Progression, бил измислен од француски играч на рулет, чие име беше Хенри Лабушер.

Системот работи за секоја игра во казино со дури и облози со пари. За жал, системот Laboucher е многу покомплексен од другите споменати погоре, но ако играчот се навикне на него, може да донесе одреден профит за банката.

Laboucher е систем за негативна прогресија што бара од играчот да го зголемува влогот секој пат по загуба. Во овој систем, играчот треба да ги поврати загубите со неколку победи по негативна серија, за разлика од Мартингејл, на пример.

Laboucher може да се смета како комбинација од системите споменати погоре.

Како работи?

  • Играчот треба да избере низа, како 1, 2, 3, 4, 5, 6
  • Играчот треба да го земе бројот еднаков на збирот на првиот и последниот број од низата, во овој случај: 1 + 6 = 7
  • Ако облогот е победнички, двата броја треба да се отстранат од низата, со што се прави: 2, 3, 4, 5,
  • Ако облогот е изгубен, бројот треба да се додаде до крајот: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

Целта на стратегијата за обложување Laboucher во бакара е да остане само со еден број кога играчот не само што ќе ги врати загубите туку ќе заврши со профит на врвот.

Системот D'Alembert

Системот за обложување Д'Алембер бил измислен во 18 век од францускиот теоретичар Жан Ле Д'Алембер. Тоа е прогресивен систем, многу сличен на Martingale.

Неговата разлика е во тоа што брзите загуби се спречуваат на многу паметен начин. Работи во речиси секоја казино игра, но повторно се вклопува многу добро за обложувачите на бакара.

За да почне да го користи системот D'Alembert во бакара, играчот треба да избере основен влог, обично во износ од 1 чип.

Да речеме дека еден чип вреди 1 долар, прогресијата започнува со обложување 5 долари. Потоа, по загуба, играчот треба да додаде 1 $ на големината на влогот. Ако облогот е успешен, основата треба да се извади од големината на влогот, враќајќи ја на 5 $, во овој случај.

Како да се имплементира победничкиот Бакара систем во различни варијации на играта

Baccarat е игра која содржи многу различни типови, кои се диференцираат во правила. Значи, не секоја стратегија за игра бакара може да се имплементира за секоја варијација.

Најраспространети се Mini Baccarat и Punto Banco видови на Baccarat, кои се карактеризираат со облог за банкар, облог на играч и вратоврска. Тоа ги прави многу погодни за речиси секоја онлајн стратегија за бакара.

Од друга страна, Chemin de Fer е малку покомплексен и има повеќе правила, така што имплементирањето на Фибоначи, Мартингал или Пароли можеби не е добра идеја.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали има некоја стратегија за бакара?

Да, Baccarat е игра со карти која им овозможува на играчите да имплементираат различни бесплатни стратегии за бакара, како Фибоначи, Мартингејл, Пароли или Д'Алембер.

Која е најдобрата стратегија за бакара?

Има многу бакара стратегии кои играчите можат да ги имплементираат во нивните системи за обложување. Секоја стратегија за обложување ќе работи добро за обложувачите, се додека е правилно имплементирана, дури и за посложените, како Мартингејл и Фибоначи. Клучниот фактор е секој играч строго да ги следи правилата на стратегијата.

Која е најбезбедната стратегија за бакара?

Најсигурната опција за играчите на бакара е секогаш да се придржуваат до најниските облози за домаќинството, а тоа е облогот Банкер, да избегнуваат странични облози и врзани облози, исто така правилно да управуваат со финансирањето, што вклучува поставување на лимити за победа/порази и избегнување на сите-ин.

Која рака победува најчесто во бакара?

Според статистичките податоци, облогот на Банкер победува во 45,8% од случаите, облогот на играчот победува 44,6%, а Влогот на нерешено има стапка на победа од 9,6%, што го прави облогот на Банкер раката која најчесто победува.

Дали бакара е игра на вештина или среќа?

Бакара е игра на среќа. Како и да е, што и да прави играчот, конечниот исход секогаш ќе го решава среќата. Сепак, спроведувањето на стратегија може да ги направи статистички докажаните правила во победничка бакара стратегија.

Кој е најдобриот систем за бакара?

Има широк избор на системи за обложување Бакара што функционираат, како што се Мартингејл, Фибоначи, Пароли и Д'Алембер. Секој играч треба да го избере оној кој најдобро функционира за него.

Дали треба да користам некој од системите за обложување Baccarat?

Системите за обложување Бакара како Фибоначи, Мартингејл, Пароли или Д'Алембер бараат поголема сума, бидејќи тие се прогресивни системи кои понекогаш може да ги направат влоговите доста високи. Значи, ако играчот сака да почне да користи систем Бакара, тој мора да направи поголем буџет.

Зошто Baccarat е непрофитабилен за онлајн казина

Зошто Baccarat е непрофитабилен за онлајн казина

Baccarat има уникатно место во срцата на многу коцкари. Познат по својата едноставност и брза игра, тој стана главен производ и во тули и малтер и во онлајн казина. Меѓутоа, кога станува збор за профитабилноста на онлајн казината, Baccarat се издвојува од причини кои не се веднаш видливи. И покрај нејзината популарност меѓу играчите, оваа игра претставува љубопитен случај во економијата на казиното. Во оваа статија, истражуваме зошто Baccarat, во споредба со другите казино игри, можеби не е толку профитабилен за казино сајтовите и ја истражува динамиката зад неговото финансиско влијание.

Зошто Baccarat е толку популарен?

Зошто Baccarat е толку популарен?

Baccarat, познат по својата елеганција и едноставност, стана главен во казината ширум светот. Тоа е игра која ги комбинира правилата што се лесни за разбирање со аура на софистицираност, привлечна и за почетниците и за искусни играчи. Подолу, ќе ги откриете причините зад трајната популарност на Baccarat и ќе научите како можете да станете дел од неговиот возбудлив свет. Подготвени сте да го спроведете новооткриеното знаење во пракса? Истражете ги казината Baccarat на листата на CasinoRank за да го најдете совршеното место за да ја доживеете возбудата на играта. Без разлика дали сте почетник или искусен играч, овие казина нудат идеален амбиент за уживање во уникатниот шарм на Baccarat. Започнете го вашето патување со Baccarat денес со најдобрите избори на CasinoRank!

Како да се игра Baccarat: Објаснети правилата на Baccarat

Како да се игра Baccarat: Објаснети правилата на Baccarat

Baccarat е една од наједноставните казино игри кои бараат минимална вештина. Се случува да биде совршена игра за обложувачниците, кои сакаат брзи игри со карти, без да мораат да научат многу сложени правила. Веројатно само Рулетот има едноставни правила како Baccarat, што е една од главните причини зошто Baccarat е сè уште толку популарен. 

Како функционираат шансите за обложување Бакара

Како функционираат шансите за обложување Бакара

Она што го прави Baccarat толку популарен е долниот раб. Baccarat е казино-игра со карти со најнизок куќен раб од 1,06% за најпопуларниот банкарски облог.

Кои се облозите во Бакарат и страничните облози

Кои се облозите во Бакарат и страничните облози

Играта Baccarat е многу едноставна, бидејќи дава три можни опции за обложување. Тие три облози се сметаат за главни облози во бакара и се она на што играчите обично се држат. 

Корисни совети за победа во Baccarat

Корисни совети за победа во Baccarat

Baccarat е меѓу најпопуларните казино игри на маса во кои играчите можат да уживаат играјќи на речиси секој онлајн казино сајт. Тоа е многу едноставна игра што обложувачите можат лесно да ја научат, бидејќи има неколку едноставни правила за паметење. 

Која е најдобрата варијација на играта Baccarat?

Која е најдобрата варијација на играта Baccarat?

Baccarat е една од најпопуларните онлајн игри со карти што може да се игра или во онлајн или во копнени казина. Играта со карти Baccarat се смета за многу лесна за учење, бидејќи нејзините правила се многу едноставни. Секоја онлајн игра со бакара има многу низок раб, што ја прави многу привлечна за коцкарите.