Кои се шансите за онлајн бинго

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Бинго е игра со фиксни коефициенти, што значи дека секоја бинго картичка што е купена од играч има еднакви шанси за победа. Да бидам попрецизен, ако играчот купи 20 бинго картички, сите 20 имаат исти шанси.

Ајде дополнително да го разгледаме со друг пример, бидејќи многу играчи можеби веќе знаат дека само една цена се нуди во онлајн бинго. Ова значи дека ако играчот купил една карта од 100, тогаш има само 1% шанса да победи. Но, ако купиле 10 карти, тоа ќе ги зголеми шансите за победа, бидејќи шансите за бинго ќе се зголемат од 1 на 10%.

Ако сакате да дознаете повеќе за бинго шансите за победа, продолжете да го читате овој водич.

Кои се шансите за онлајн бинго

Коефициенти за бинго

Пресметување на шансите да победиш бинго не е така лесно. Откако ќе го прочитате горенаведеното, играчот може да помисли дека само треба да купи повеќе, но тие не се единствените што ќе играат во собата. Би имало и неколку други играчи, кои би го мислеле истото. Значи, како да ги пресметате шансите и да ги зголемите?

Ајде да го видиме нормалниот метод:

  • Соберете ги сите што учествуваат во собата.
  • Поделете еден со тој број.
  • Ако има 100 играчи, тогаш шансите за победа на бинго ќе бидат 0,01.

Ова е прилично несигурен метод бидејќи играчот не би знаел колку карти има купено едно лице, освен ако не го праша, што би било бурно. Овој метод ќе претпостави дека сите ќе имаат ист број билети, што нема да биде можно освен ако сите не го купат максималниот број билети.

Сега овој метод може да се користи, но да бидеме попрецизни, што треба да направи играчот? Па, ајде да видиме како да ги зголемиме шансите, бидејќи пресметувањето може да биде едноставно невозможно.

Како да ги зголемите шансите за победа во бинго

Бидејќи сите карти имаат еднакви шанси за победа, играчот може да ги зголеми шансите за победа со купување на повеќе картички од сите други. Само имајте на ум дека играчите треба да можат да купат поголем дел од достапните билети за да ги зголемат своите шанси за победа на натпревар. Значи, игра со помалку луѓе онлајн може да обезбеди подобри шанси од игра со неколку илјади играчи, бидејќи играчот може да си дозволи да држи поголем дел од достапните картички.

Спротивно на тоа, ако има само 10 играчи и сите го купат максималниот износ на картички, шансите за победа на бинго се исти како и полето ако играчот го направи истото. Шансите за победа на играчот се помали од теренот ако купи помалку картички од максимумот, додека секој друг играч во онлајн бинго играта го купува максималниот дозволен број картички.

Значи, логично е да се фокусираме и на вкупниот број на играчи кои учествуваат во играта и на вкупниот број на билети што се користат за таа конкретна игра.

Како да ги подобрите шансите

Ако играчот сè уште мисли дека шансите за победа на бинго не можат да се зголемат, само следете ги следните чекори.

Купете ги најдобрите картички колку што е можно повеќе

Масовните пакети билети често се попусти во салите за бинго и на неколку поголеми веб-страници за куќи. Погледнете што добиваат другите играчи ако се нудат повеќе видови бинго картички за време на истата сесија.

Знајте колку противници има

Шансите за победа на бинго се поголеми колку полето е помало. Ако собата е преполна до жабри, огромната бинго награда можеби нема да има толку одлична вредност.

Побарајте помали џекпот и PJP

Иако помал џекпот можеби нема да му обезбеди на играчот победа што ќе му го промени животот, тоа значително ги зголемува неговите шанси за победа. Размислете да играте неколку онлајн прогресивни џекпот (PJP), особено оние кои неодамна се освоени.

Споредете го полето

Дознајте повеќе за кои онлајн даватели на бинго имаат помала конкуренција, поскапи билети и поголеми награди.

Загарантиран џекпот

Загарантираната сума на џекпот е различен аспект што треба да се земе предвид кога се обидувате да ги подобрите шансите за победа бинго во онлајн казино. Наградата за инвестицијата на играчот ќе се зголеми ако вкупниот број на активни билети поделен со просечната цена на билетот резултира во износ помал од загарантираната награда. Поточно, има преклопување од 50 долари во играта ако гарантираната исплата за кругот е 100 долари, но имало само 50 продадени карти по 1 долар по парче.

Во оваа игра, би можело да има смисла да се купат дополнителни билети за да се зголемат шансите за победа со држење на поголем процент од достапните карти.

Заклучок

Бингото е игра на шанси, а шансите за победа бинго се разликуваат од тоа колку играчи играат во собата. Колку повеќе играчи има во собата, толку помали ќе бидат шансите. Затоа е идеално да се игра бинго кога бројот на играчи не е толку голем.

Покрај тоа, играчот треба да ги купи најдобрите билети што е можно повеќе за да ги зголеми шансите за победа на играта. Ова е најдобра стратегија за употреба во бинго игра за зголемување на шансите за бинго. Останатите методи на делење не се точни и навистина нема да помогнат, па затоа е подобро да го следите водичот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои се шансите за бинго?

Шансите за бинго се веројатноста за победа во играта. Ако има 100 карти во играта и секој играч купил само една, шансите играчите да ја добијат паричната награда е 1%.

Кои се шансите за бесплатно онлајн бинго?

Онлајн бинго е игра со фиксни шанси, што значи дека има идентични шанси за победа за секоја купена онлајн бинго картичка. Шансите за бесплатно онлајн бинго се засноваат на бројот на луѓе кои играат и колку карти купуваат.

Како да ги зголемите шансите за бинго?

Шансите за бинго може да се зголемат со купување на повеќето карти и играње кога има помалку луѓе; ако има повеќе луѓе, шансите ќе се намалат.

Како да се пресметаат шансите за бинго?

Шансите за бинго може да се пресметаат со делење на еден со бројот на играчи присутни во собата. Овој метод не е точно сигурен, така што играчите можат да го следат водичот OnlineCasinoRank за подобро разбирање.

5 бонуси кои можат да го направат онлајн бингото уште повозбудливо

5 бонуси кои можат да го направат онлајн бингото уште повозбудливо

Онлајн бинго носи забава до вашите прсти, комбинирајќи ја класичната возбуда со практичноста на дигиталната игра. Што ја зголемува оваа возбуда? Бонуси! Тие се како тајни состојки кои ја зачинуваат вашата игра. Од добредојде на бродот со специјални понуди до наградување на вашата лојалност, овие бонуси се дополнителна цреша на врвот. Тие ја прават секоја бинго сесија уникатна, нудејќи повеќе шанси за игра и победа. Значи, подгответе се да се нурнете во петте неверојатни бонуси кои го трансформираат онлајн бингото од одлично во апсолутно фантастично. Ајде да истражиме како овие бонуси можат да ја подигнат вашата онлајн бинго авантура!

Како да освоите повеќе во Бинго

Како да освоите повеќе во Бинго

Онлајн бинго е исклучително позната онлајн казино игра, па играчите треба да знаат за некои совети за бинго пред да почнат да играат. Има играчи кои се свесни за советите и триковите за онлајн бинго, но не успеваат да ги имплементираат бидејќи можеби нема да го сфатат тоа. 

Колку онлајн типови бинго има во онлајн казина

Колку онлајн типови бинго има во онлајн казина

Изненадувачки, не постои само едно онлајн бинго. Постојат различни типови на бинго играчи кои можат да уживаат во играњето. Во овој водич, ќе разговараме за сите видови бинго на кои играчите можат да играат, па ајде да започнеме веднаш.

Научете како да играте бинго онлајн

Научете како да играте бинго онлајн

Има неколку работи што играчите треба да ги имаат на ум за да играат Бинго. Најважно од сè е внимателно да ја изберете картичката, бидејќи тоа ќе ги зголеми шансите на играчите за победа. Но, како тоа ќе биде возможно? Одговорот е едноставен. Играчите треба да ги разберат правилата.

Откривање на најголемите онлајн бинго митови и стереотипи

Откривање на најголемите онлајн бинго митови и стереотипи

Онлајн бингото го зафати светот на игрите, привлекувајќи играчи од сите сфери на животот со неговиот лесен формат за играње и возбудлива игра. Сепак, заедно со нејзината зголемена популарност, се појавија неколку митови и стереотипи за онлајн бингото, кои често даваат погрешна слика за оваа енергична игра. Во оваа статија, ќе се справиме и ќе ги разоткриеме најчестите заблуди околу онлајн бингото. Од тоа кој игра до тоа како функционираат добивките, ние сме тука да ги дадеме сите сознанија. Значи, да се нурнеме и да го одвоиме фактот од фикцијата.

Сè за онлајн бинго картички и повици

Сè за онлајн бинго картички и повици

Бингото е една од најпознатите игри што се играат ширум светот, а за играње бинго се користат карти. Онлајн бинго може да користи онлајн бинго картички, а играчите исто така можат да генерираат свои бинго картички со бесплатен генератор на бинго картички. Користењето виртуелни бинго картички воопшто не е комплицирано, бидејќи играчите ќе најдат упатства додека ја генерираат картичката.