Колку онлајн типови бинго има во онлајн казина

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Изненадувачки, не постои само едно онлајн бинго. Постојат различни типови на бинго играчи кои можат да уживаат во играњето. Во овој водич, ќе разговараме за сите видови бинго на кои играчите можат да играат, па ајде да започнеме веднаш.

Постојат различни видови бинго игри за играње, како што се обични онлајн бинго игри, чет-бинго игри, однапред поставени бинго игри џекпот и специјални бинго игри. Сега да разговараме за сите овие различни и нови бинго игри во детали.

Колку онлајн типови бинго има во онлајн казина

Заеднички онлајн бинго игри за играње

Заеднички онлајн бинго игри се бинго игри со 75 топки, бинго игри со 90 топки, бинго игри со 80 топки и бинго игри со 30 топки, исто така познати како брзо бинго. Додека прогресивните џекпот и оние со повеќе играчи, исто така, спаѓаат во истата категорија, ние ќе разговараме за нив одделно.

Игра Бинго со 75 топки

Играта со бинго со 75 топки е позната и како американско бинго, бидејќи играчите можеби веќе знаат од името дека во оваа игра се користат 75 топки.

 • Играчите користат картички од решетката 5 x 5. Обележувањето на предодредена шема која најверојатно ќе биде хоризонтална, дијагонална или вертикална резултира со победа.
 • Фантастични американски бинго игри со многу играчи се достапни на Рангирање на онлајн казино, па играчите можат да изберат кое било казино таму.
 • Со оглед на котизацијата од 1 долари и наградата од 2,5 илјади американски долари, играта со долари сега е најпопуларна.

Игра 90 топка бинго

Бинго играта со 90 топки е вообичаена игра во ОК која користи 90 топки.

 • Картите се составени од 39 решетка со 5 бројки и 4 празни црни празни места на секоја линија. Шест билети се користат за играње на играта.
 • Може да се извикува само еден број одеднаш.
 • Три последователни обрасци сочинуваат победничка шема.
 • Оттука, имајте на ум дека секоја шема има шанса да победи и награда поврзана со неа.

Игра 80 топка бинго

Бингото 80 топки е една од новите бинго игри која стана популарна во последниве години.

 • Играта се игра на карта 4 на 4 со соодветна боја (црвена, жолта, сина или бела) во секоја колона.
 • Добитната карта има соодветни броеви што одговараат на однапред одредената шема на играта. Дијагонална линија преку картичката, на пример.

Игра 30 топка бинго

Овој вид на игра може да се игра како варијација на бинго со 90, 75 или дури 80 топки.

 • Броевите се извикуваат побрзо отколку во типичните бинго игри, што е единствената разлика.
 • Овој тип на игра е одличен за играчи кои се во движење и за оние кои сакаат да се притиснат во неколку кратки игри.
 • Тоа е, исто така, игра со бинго каде што, според нас, играњето онлајн со автоматско обележување на картички е далеку посупериорно од играњето во сала за бинго каде што брзото бинго може да биде малку стресно.

Разговор игри Бинго

Чет-бинго игрите не се ништо комплицирано, бидејќи многу играчи мислат дека ова може да биде поинаква работа од вообичаеното. Ова е само нормална бинго игра каде што онлајн просторијата ќе ги поттикне играчите да разговараат со други играчи.

Најдоброто нешто за чет-бинго игрите е тоа што играчите ќе добијат дополнителни бонуси кои ќе можат да ги користат за да купат нови билети за бинго. Тие бинго билети може да се користат само за редовни игри или некои специјални бонуси.

За да биде поедноставно за играчите, само имајте на ум дека собите за бинго користат модератори на игри за разговор за да се осигураат дека разговорот работи добро. Секоја соба често има строги правила за тоа како играчите треба да се однесуваат за време на игрите за разговор. Вреди да се погледне одблизу во секоја соба за игри за разговор, бидејќи тие се забавен начин да се вклучите во заедницата и честопати доаѓаат со неверојатни бонус понуди.

Пред-поставени Джакпот за бинго игра

Овие бинго игри се засноваат на однапред поставени обрасци во бинго со 75 топки или бинго со 90 топки. Имајте на ум дека овие обрасци не се фиксирани, а други шаблони можат да ги користат 75, а бинго со 90 топки се најчести. Џекпотот е наградата за добивање на таа шема, а во овој конкретен тип на игра, џекпотот се открива пред да започне играта. Исто така, џекпотот не се потпира на бројот на луѓе кои играат. Или дури и цената на билетите, како што можат да направат другите редовни игри. Сега, ајде да видиме кои се двата различни типа на однапред поставени бинго игри.

Прогресивни игри со џекпот

Прогресивните бинго џекпот се посебен вид игра каде што почетната исплата е однапред одредена пред почетокот на играта и се зголемува како што повеќе играчи купуваат билети за играта. Имајте на ум дека џекпотот може да продолжи да расте додека не се идентификува победникот. Општо земено, тие имаат одредени одредби на нив, како што е целосна куќа или затемнување мора да се заврши со првите 50 повикани броеви.

Игри со бинго со повеќе играчи

Мултиплеер бинго игрите во основа се само за да се разбудат работите уште повеќе, така што базата на играчи никогаш не може да се досадува со бинго игрите. Со бинго игрите со повеќе играчи, играчите може да ги здружат силите со другите играчи во онлајн просторијата за бинго за одредени игри, делејќи ги картичките и, следствено, заработката и наградите меѓу тимот. Со она што се смета за игра за едно играње, ова е одличен начин да се игра со пријателите и повеќе во тимски амбиент. Клучната точка што треба да се има предвид е дека не сите соби ќе ја овозможат оваа форма на игра, бидејќи собите ќе се разликуваат во кои игри може да се играат во мултиплеер.

Специјални Бинго игри

Овие типови на бинго игри за играње се посебни, а во собите за бинго се достапни во огромни количини. Ќе разговараме за трите најдобри специјални бинго игри за играње, така што играчите можат да изберат која било од нив.

Среќни броеви

Играта со бинго со среќни броеви е стандардна игра со 90 топки каде што играчите исто така можат да изберат три од нивните среќни броеви за да играат за награда за џекпот. Ако тие бројки се нарекуваат среќа, играчот ќе се квалификува или ќе ја добие целата работа. Оваа варијација на класичното бинго е исклучително забавна за играње.

Договорено или не

Оваа игра е заснована на многу интересна ТВ серија која може да привлече многу играчи. Тоа е исклучително популарна игра и може да се најде во речиси сите бинго соби. Во оваа бинго игра има 4 награди, а ако некој играч победи, банкарот ќе ги повика, исто како на програмата. Потоа, следниот играч треба да избере дали ќе ја прифати неговата понуда или ќе го задржи подарокот што веќе бил доделен во нивната кутија. Стап или пресврт е интересна компонента на играта што многу им се допаѓа на играчите на бинго.

Кој сака да биде милионер?

Ова е една од уникатните бинго игри на интернет, која има 12 фиксни џекпот, а врвниот џекпот се состои од 1 милион фунти. Значи, дали играчите сакаат да бидат милионери? Само да беше толку лесно.

Заклучок

Играчите можат да изберат која било од игрите што се дискутирани во водичот врз основа на нивната желба, бидејќи сите тие се забавни за играње. Не пропуштајте ги куќите на чет-бинго игрите, бидејќи понекогаш може да бидат прилично дарежливи. Покрај тоа, проверете ги специјалните игри, бидејќи тие се посебни со причина. Тоа е речиси сè што од играчот би се барало да знае за видовите бинго игри, па продолжете и уживајте во нив.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои се различните видови бинго игри?

Постојат неколку видови на бинго игри, меѓу кои вообичаени се 70, 80, 90 и 30-топки бинго игри. Среќни бројки, договор или без договор и кој сака да биде милионер се некои од посебните.

Колку видови бинго игри има?

Постојат околу 4 типа на бинго игри, кои понатаму имаат подтипови кои можат да достигнат до 10.

Дали може да се наместат бинго игрите?

Бинго игрите не се навистина наместени, бидејќи бингото е една од неколкуте казино игри што ја користи техниката на генератор на случаен број (RNG) за да се осигура дека произведените броеви се случајни и различни. Овој метод RNG генерира случајни броеви без никаква рима или причина.

Кои бинго игри плаќаат вистински пари?

Секоја игра бинго плаќа вистински пари, освен за оние кои се само пробни и оние за кои не се потребни вистински пари за играње.

5 бонуси кои можат да го направат онлајн бингото уште повозбудливо

5 бонуси кои можат да го направат онлајн бингото уште повозбудливо

Онлајн бинго носи забава до вашите прсти, комбинирајќи ја класичната возбуда со практичноста на дигиталната игра. Што ја зголемува оваа возбуда? Бонуси! Тие се како тајни состојки кои ја зачинуваат вашата игра. Од добредојде на бродот со специјални понуди до наградување на вашата лојалност, овие бонуси се дополнителна цреша на врвот. Тие ја прават секоја бинго сесија уникатна, нудејќи повеќе шанси за игра и победа. Значи, подгответе се да се нурнете во петте неверојатни бонуси кои го трансформираат онлајн бингото од одлично во апсолутно фантастично. Ајде да истражиме како овие бонуси можат да ја подигнат вашата онлајн бинго авантура!

Како да освоите повеќе во Бинго

Како да освоите повеќе во Бинго

Онлајн бинго е исклучително позната онлајн казино игра, па играчите треба да знаат за некои совети за бинго пред да почнат да играат. Има играчи кои се свесни за советите и триковите за онлајн бинго, но не успеваат да ги имплементираат бидејќи можеби нема да го сфатат тоа. 

Кои се шансите за онлајн бинго

Кои се шансите за онлајн бинго

Бинго е игра со фиксни коефициенти, што значи дека секоја бинго картичка што е купена од играч има еднакви шанси за победа. Да бидам попрецизен, ако играчот купи 20 бинго картички, сите 20 имаат исти шанси. 

Научете како да играте бинго онлајн

Научете како да играте бинго онлајн

Има неколку работи што играчите треба да ги имаат на ум за да играат Бинго. Најважно од сè е внимателно да ја изберете картичката, бидејќи тоа ќе ги зголеми шансите на играчите за победа. Но, како тоа ќе биде возможно? Одговорот е едноставен. Играчите треба да ги разберат правилата.

Откривање на најголемите онлајн бинго митови и стереотипи

Откривање на најголемите онлајн бинго митови и стереотипи

Онлајн бингото го зафати светот на игрите, привлекувајќи играчи од сите сфери на животот со неговиот лесен формат за играње и возбудлива игра. Сепак, заедно со нејзината зголемена популарност, се појавија неколку митови и стереотипи за онлајн бингото, кои често даваат погрешна слика за оваа енергична игра. Во оваа статија, ќе се справиме и ќе ги разоткриеме најчестите заблуди околу онлајн бингото. Од тоа кој игра до тоа како функционираат добивките, ние сме тука да ги дадеме сите сознанија. Значи, да се нурнеме и да го одвоиме фактот од фикцијата.

Сè за онлајн бинго картички и повици

Сè за онлајн бинго картички и повици

Бингото е една од најпознатите игри што се играат ширум светот, а за играње бинго се користат карти. Онлајн бинго може да користи онлајн бинго картички, а играчите исто така можат да генерираат свои бинго картички со бесплатен генератор на бинго картички. Користењето виртуелни бинго картички воопшто не е комплицирано, бидејќи играчите ќе најдат упатства додека ја генерираат картичката.