Видео покер онлајн исплати и шанси

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Видео покер онлајн е популарна казино игра која комбинира елементи и од покер и од автомати. Една од неговите главни карактеристики е тоа што играчите можат да донесуваат стратешки одлуки врз основа на првите карти што им се делат. Значи, не е само прашање на среќа - можете да ги зголемите вашите шанси за добивка со правење попаметни потези.

Сепак, како и сите казино игри, видео покерот е дизајниран да и даде предност на куќата. Значи, сепак ќе треба да сметате на среќа за да заработите од сесијата за играње.

Следно, ќе ги истражиме шансите и исплатите на оваа игра. Ќе дознаете кои варијации нудат најдобри исплати и која е стандардната табела за плаќање во секој случај.

Видео покер онлајн исплати и шанси

Шансите за видео покер

Шансите за победа во видео покер може да варираат во зависност од варијацијата што се игра. Сепак, општо земено, видео покерот има некои од најдобрите шанси во онлајн казината. Нормално е супериорен во однос на оној што ќе го најдете во автоматите или онлајн рулетите, на пример.

Во повеќето случаи, предноста за онлајн видео покер игрите ќе се движи од помалку од 0,5% до над 5%. Нормално, ќе можете да ги проверите тие информации со кликнување на деталите за играта во видео покер онлајн казино.

Табели за исплата на видео покер

Иако шансите за видео покер се важни, исто така е важно да се знае колкава е исплатата за секоја победничка рака.

Во зависност од играта што ја играте, на пример, може да имате пристојна исплата за комбинации со мала рака. Во други случаи, ќе треба да се потпрете на високи комбинации и да добиете најголем дел од вашите добивки од неколку круга за време на долга сесија за играње.

Затоа, не заборавајте да ги проучувате табелите за исплата за специфичната варијација што ја играте. Табелите за исплата ги прикажуваат исплатите за секоја комбинација на раце. Така, секогаш можете да помислите на а видео покер стратегија тоа е посоодветно за сценариото што го добивте.

Следно, ќе видиме неколку примери на графикони за исплата за најпопуларните видео покер онлајн казино игри.

Џек или подобро

Jacks or Better е еден од најпопуларните варијации на видео покер, и има релативно едноставна табела за исплата. Погледнете го примерот подолу за заедничка табела за оваа варијација:

 • Кралски флеш: 1 до 250
 • Стрејт флеш: 1 до 50
 • Четири од еден вид: 1 до 25
 • Фул Хаус: 1 до 9
 • Исплакнете: 1 до 6
 • Директно: 1 до 4
 • Три од еден вид: 1 до 3
 • Два пара: 1 до 2
 • Дигалки или подобро: 1 до 1

Раката со најниска плата е пар дигалки (или подобро), а најплатената рака е Royal Flush. Шансите да постигнете кралски флеш во дигалки или подобро се приближно 1 на 40.000.

Deuces Wild

Deuces Wild е уште една популарна варијанта на видео покер што им нуди на играчите шанса да постигнат големи исплати. Во Deuces Wild, сите двајца се сметаат за вајлд-карти. Тоа значи дека тие можат да се користат за замена на која било карта за да се создаде победничка рака.

Погледнете пример на графикон за исплата на Deuces Wild:

 • Природен кралски флеш: 1 до 800
 • Четири делови: 1 до 200
 • Диви кралски флеш: 1 до 25
 • Пет од еден вид: 1 до 15
 • Стрејт флеш: 1 до 10
 • Четири од еден вид: 1 до 4
 • Фул Хаус: 1 до 4
 • Исплакнете: 1 до 3
 • Директно: 1 до 2
 • Три од еден вид: 1 до 1

Најплатената рака во Deuces Wild е природен кралски флеш. Но, играчите исто така можат да погодат „Five-of-a-Kind“ или „Wild Royal Flush“, што може да биде уште попрофитабилно.

Џокер покер

Џокер покер е варијација на видео покер онлајн што вклучува џокер-карта како вајлд-карта - 53-та карта на палубата. Погледнете подолу пример за табела за исплати за играта Joker Poker Kings or Better:

 • Природен кралски флеш: 1 до 400
 • Пет од еден вид: 1 до 200
 • Ројал Флеш со Џокер: 1 до 100
 • Стрејт флеш: 1 до 50
 • Четири од еден вид: 1 до 18
 • Фул Хаус: 1 до 7
 • Исплакнете: 1 до 5
 • Директно: 1 до 3
 • Три од еден вид: 1 до 2
 • Два пара: 1 до 1
 • Кралеви или подобро: 1 до 1

Најплатената рака во Џокер покер е природен Ројал Флеш. Играчите исто така можат да погодат „Five-of-a-Kind“ или „Wild Royal Flush“ - односно „Royal Flush“ со Џокер.

Најдобри шанси за видео покер

Варијациите на видео покер со најдобри шанси се, во исто време, оние со најнизок раб на куќата. Погледнете ги подолу просечните коефициенти за најпопуларните варијации што се играат онлајн:

 • Дигалки или подобро: 99,54%
 • Deuces Wild: 99,42%
 • Џокер покер: 98,47%

Имајте на ум дека постојат различни верзии на иста варијанта. Тоа се шансите за стандардна игра, без никакви дополнителни функции што би можеле да влијаат на резултатите.

Видео покер онлајн казино Джакпот

Многу онлајн казина нудат видео покер игри со прогресивни џекпот. Прогресивниот џекпот се зголемува секогаш кога се игра играта - ако џекпотот не се добие.

Тоа може да додаде некои емоции на играта. Всушност, можете да ги игнорирате сите најдобри шанси за видео покер достапни во онлајн казината, ако некогаш постигнете џекпот. Но, имајте на ум дека, иако потенцијалната исплата може да биде огромна, шансите за негова победа се многу мали.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои се шансите и исплатите во видео покер?

Шансите и исплатите во видео покер варираат во зависност од верзијата што се игра. Коефициентите вообичаено се движат од 95% до над 99%, што е подобро од повеќето други казино игри што ќе ги понудат. Исплатите може да се движат од помалку од дури и пари до илјадници долари.

Која видео покер игра има најдобра исплата?

Видео-покер играта со најдобра исплата обично е онаа со најнискиот раб на куќата. Некои од најдобрите варијации за играње со најдобри шанси вклучуваат Jacks or Better, Deuces Wild и Joker Poker.

Дали видео покерот е навистина случаен?

Да, резултатите од видео покер се случајни. Исходот од секоја рака се одредува со генератор на случаен број, кој осигурува дека играта е фер и непристрасна. Сепак, секогаш можете да донесувате рационални одлуки откако ќе се поделат првите карти, што ќе ги подобри вашите шанси да постигнете валидна комбинација на крајот.

Како се исплаќаат машините за видео покер?

Машините за видео покер се исплаќаат врз основа на табелата за плаќање за специфичната варијација што се игра. Уплатите за секоја комбинација на раце се наведени на табелата за плаќање, а играчот се исплаќа соодветно врз основа на раката што ја постигнал.

Видео покер онлајн бесплатно наспроти вистински пари: добрите и лошите страни

Видео покер онлајн бесплатно наспроти вистински пари: добрите и лошите страни

Видео покер е популарна казино игра во која уживаат милиони играчи низ годините. Со доаѓањето на онлајн казината, тоа стана уште подостапно за играчите насекаде.

Видео покер онлајн наспроти во казино: придобивки и недостатоци

Видео покер онлајн наспроти во казино: придобивки и недостатоци

Видео покерот, како и другите казино игри, е роден многу пред неговата онлајн верзија. Веќе беше многу популарен во казина од тули и малтер ширум светот пред Интернетот да добие привлечност. Но, исто така, стана огромен успех на врвните сајтови за онлајн казино игри.

Како да играте видео покер онлајн

Како да играте видео покер онлајн

Една од главните доблести на видео покерот е колку тој може да биде динамичен. Иако играта има едноставни правила и се движи брзо, таа исто така бара од играчот да направи повеќе од само притискање на копчињата и чекање за резултатот.

Како да победите на видео покер онлајн: Совети и стратегии за успех

Како да победите на видео покер онлајн: Совети и стратегии за успех

Видео покер е класичен казино жанр кој исто така станува сè попопуларен на интернет. Тоа делумно се случува затоа што ова е игра базирана не само на среќа, туку и на вештини. Со други зборови, можете да ги зголемите вашите шанси за победа со донесување паметни одлуки.

Најпопуларните варијации на видео покер онлајн

Најпопуларните варијации на видео покер онлајн

Видео покер е популарна казино игра која комбинира елементи и од покер и од автоматите. На играчите им нуди шанса да ги зголемат своите шанси за победа со анализа на картичките по првичното извлекување. И тоа ги прави работите уште повозбудливи.