Како да играте видео покер онлајн

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Една од главните доблести на видео покерот е колку тој може да биде динамичен. Иако играта има едноставни правила и се движи брзо, таа исто така бара од играчот да направи повеќе од само притискање на копчињата и чекање за резултатот.

Што мислиме со тоа? Па, ние само велиме дека ќе мора да го користите вашиот мозок ако сакате вистински да уживате во она што го нуди видео покерот. Тоа вклучува разбирање кои се најдобрите шанси што ги имате откако ќе ги видите првите карти, а потоа да одлучите кои ќе ги задржите.

Вистината е дека видео покерот може да биде забавен и предизвикувачки во исто време. Затоа ви носиме брз водич за максимално да уживате во секое коло од оваа игра: со забава и, кој знае, добар профит во вашиот џеб.

Како да играте видео покер онлајн

Правила за видео покер: Како да се игра играта

Општите правила на видео покер се прилично лесни за учење. Начинот на кој функционира играта може малку да се разликува во зависност од варијација на видео покер вие избирате. Сепак, главните аспекти остануваат исти. Значи, нема да имате толку голем проблем да се прилагодите од една варијација во друга.

За разлика од други покер игри, ова е осамена игра. Само вие ќе добивате картички. Наместо да ја споредувате вашата рака со други играчи или со дилер на казино, целта овде е да формирате комбинација што се исплаќа според табелата за плаќање на играта.

Еве како тоа функционира:

 1. Прво мора да изберете вредност за вашиот облог.
 2. Следно, кликнете на DEAL за да ги откриете петте почетни карти.
 3. Анализирајте ги картичките, изберете кои сакате да ги задржите и кликнете на ДРЖИ.
 4. Потоа, кликнете на DRAW за да добиете нови картички наместо оние што сте ги отфрлиле.
 5. Доколку добиете валидна комбинација, автоматски ќе добиете награда според табелата за плаќање.

Некои чекори може да варираат во зависност од верзијата што ја репродуцирате. Во некои игри, можете да ја активирате функцијата за автоматско задржување за автоматски да избирате кои картички да ги чувате во рака, на пример.

Во секој случај, имајте на ум дека картичките се делат по случаен избор, слично на онлајн автоматите. Може да се обидете да посвоите стратегии за победа на видео покер, но не можете да предвидите кои карти ќе ви ги повлече играта.

Рацете во видео покер

Оние кои играле други верзии на покер брзо ќе ги препознаат можните комбинации на карти во видео покерот. На крајот на краиштата, тие ги вклучуваат најпопуларните - и пожелни - опции, како што се Royal Flush, Full House или Two Pairs.

Во зависност од варијацијата што ја играте, некои комбинации ќе бидат можни, а други не. Затоа, важно е да ја проверите табелата за плаќање прикажана на екранот пред да започнете.

На исплати за секоја комбинација добиените се пресметуваат според шансите за нивно добивање. Со други зборови, колку е потешко да се добие победничка рака, толку е поголема наградата што ќе ја добиете. Табелата за плаќање може малку да се разликува во секоја игра, но генерално следи слична структура.

Подолу, ги наведуваме најчестите рангирања и исплати на рацете во главните варијации на видео покер.

Џек или подобро

Во оваа верзија на видео покер, главната карактеристика е можноста за победа со едноставен пар на дигалки, кралици, кралеви или кецови. Вообичаено, кога ќе добиете комбинација Jacks or Better, исплатата е еднаква на износот на облогот што сте го ставиле.

 • Кралски флеш: 1 до 250
 • Стрејт флеш: 1 до 50
 • Четири од еден вид: 1 до 25
 • Фул Хаус: 1 до 9
 • Исплакнете: 1 до 6
 • Директно: 1 до 4
 • Три од еден вид: 1 до 3
 • Два пара: 1 до 2
 • Дигалки или подобро: 1 до 1

Deuces Wild

Во оваа друга верзија на видео покер, главната карактеристика е присуството на вајлд-карти. Сите карти со вредност од 2 (двојки) може да се користат за замена за други карти.

Секако, ова ја менува целата структура на исплата. Во исто време, бара малку повеќе внимание при изборот кои картички да ги чувате во рака или да ги отфрлите.

 • Природен кралски флеш: 1 до 800
 • Четири делови: 1 до 200
 • Диви кралски флеш: 1 до 25
 • Пет од еден вид: 1 до 15
 • Стрејт флеш: 1 до 10
 • Четири од еден вид: 1 до 4
 • Фул Хаус: 1 до 4
 • Исплакнете: 1 до 3
 • Директно: 1 до 2
 • Три од еден вид: 1 до 1
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Како да играте видео покер?

Прво, мора да изберете сигурно и висококвалитетно казино што ја нуди играта. Потоа, депонирајте на вашата сметка и изберете една од верзиите на играта за играње, како што се Jacks или Better или Deuces Wild. Следно, започнете ја играта, изберете износ на облог и кликнете на DEAL. Погледнете ги примените картички и изберете кои сакате да ги држите или отфрлите. Конечно, почекајте да видите дали ќе се формира некоја победничка рака со новите карти.

Кои се рацете за победа во видео покер?

Победничките раце во игра со видео покер варираат во зависност од верзијата што ја играте. Вообичаените опции вклучуваат Royal Flush, Full House, Four of a Kind и Two Pairs. Во верзијата Jacks или Better на играта, можете да победите со едноставен пар на дигалки, кралици, кралеви или кецови. Во верзијата Deuces Wild, можете да формирате победнички раце користејќи ги 2-ките како вајлд-карти.

Кои се правилата и прописите на Видео покер?

Видео покер игра обично се игра со шпил од 52 карти. Првично, треба да изберете износ на облог, а потенцијалните добивки ќе се разликуваат во зависност од облогот што сте го ставиле. По добивањето на првите пет карти, треба да изберете кои карти да ги задржите за да формирате победничка рака. По добивањето нови картички наместо отфрлените, може да имате победничка рака и да добиете исплата според комбинацијата што ја добивате.

Видео покер онлајн бесплатно наспроти вистински пари: добрите и лошите страни

Видео покер онлајн бесплатно наспроти вистински пари: добрите и лошите страни

Видео покер е популарна казино игра во која уживаат милиони играчи низ годините. Со доаѓањето на онлајн казината, тоа стана уште подостапно за играчите насекаде.

Видео покер онлајн исплати и шанси

Видео покер онлајн исплати и шанси

Видео покер онлајн е популарна казино игра која комбинира елементи и од покер и од автомати. Една од неговите главни карактеристики е тоа што играчите можат да донесуваат стратешки одлуки врз основа на првите карти што им се делат. Значи, не е само прашање на среќа - можете да ги зголемите вашите шанси за добивка со правење попаметни потези.

Видео покер онлајн наспроти во казино: придобивки и недостатоци

Видео покер онлајн наспроти во казино: придобивки и недостатоци

Видео покерот, како и другите казино игри, е роден многу пред неговата онлајн верзија. Веќе беше многу популарен во казина од тули и малтер ширум светот пред Интернетот да добие привлечност. Но, исто така, стана огромен успех на врвните сајтови за онлајн казино игри.

Како да победите на видео покер онлајн: Совети и стратегии за успех

Како да победите на видео покер онлајн: Совети и стратегии за успех

Видео покер е класичен казино жанр кој исто така станува сè попопуларен на интернет. Тоа делумно се случува затоа што ова е игра базирана не само на среќа, туку и на вештини. Со други зборови, можете да ги зголемите вашите шанси за победа со донесување паметни одлуки.

Најпопуларните варијации на видео покер онлајн

Најпопуларните варијации на видео покер онлајн

Видео покер е популарна казино игра која комбинира елементи и од покер и од автоматите. На играчите им нуди шанса да ги зголемат своите шанси за победа со анализа на картичките по првичното извлекување. И тоа ги прави работите уште повозбудливи.