Како да победите на видео покер онлајн: Совети и стратегии за успех

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Видео покер е класичен казино жанр кој исто така станува сè попопуларен на интернет. Тоа делумно се случува затоа што ова е игра базирана не само на среќа, туку и на вештини. Со други зборови, можете да ги зголемите вашите шанси за победа со донесување паметни одлуки.

Сепак, ако сакате да победите на видео покер, треба да ја користите вистинската стратегија во секоја игра и сценарио. Следно, ќе споделиме неколку совети и стратегии за да имате успех во видео покер онлајн.

Како да победите на видео покер онлајн: Совети и стратегии за успех

Најдобрите стратегии за видео покер

Првата работа за секој што има за цел да собере победи во видео покер е да ги разбираат правилата на играта. Постојат неколку варијации на видео покер, секоја со свои правила. Разликата е најмногу во комбинациите на прифатените картички и исплатите во секој случај.

Некои популарни варијации вклучуваат:

 • Џек или подобро
 • Deuces Wild
 • Џокер покер
 • Аса и лица

Најдобрата стратегија зависи од варијацијата на видео покер што ја играте. Секогаш треба да ги прегледате победничките раце и нивните исплати пред да донесете одлука. Тие информации обично се прикажуваат на маса цело време.

Стратегиите за видео покер се однесуваат на одлучувањето што да се прави откако картите ќе бидат првично извлечени.

Како што се откриваат првите пет карти, треба да изберете кои ќе сакате да ги држите за да формирате рака. Потоа, ќе кликнете на DRAW за да добиете нови картички. Тие ќе бидат комбинирани со оние што сте ги задржале на почетокот.

Во основа, треба да се стремите да задржите карти кои потенцијално би можеле да формираат победничка рака. Но, тоа не е секогаш лесна одлука, бидејќи може да имате две или повеќе ветувачки патеки што треба да ги следите додека се прикажуваат првите карти.

Еве неколку вообичаени избори кога се дадени одредени сценарија:

 • Четири до Стрејт/Флеш: држете ги сите четири карти
 • Три до кралски флеш: држете
 • Три карти до Стрејт Флеш: држете
 • Пар од која било вредност: држете ги и нацртајте три нови карти
 • Ниту едно од горенаведените сценарија: држете ги сите приклучоци или повисоки

Следејќи го тоа, имате тенденција да добивате повеќе добивки и избегнувате да преземате непотребни ризици. Но запомнете: нема гаранција. Дури и ако ги следите упатствата што ги дадовме, секогаш постои голема шанса да не ги добиете картите што ги очекувавте откако ќе бидат извлечени повторно.

Најдобри варијации на видео покер со голем потенцијал за победа

Една од причините зошто видео покерот е таков популарна онлајн казино игра е затоа што има релативно низок раб на куќата. Ова значи дека предноста на казиното е минимална, давајќи им на играчите поголеми шанси за победа. Дополнително, некои варијации на видео покер им нудат на играчите прогресивен џекпот, што може да резултира со неверојатни исплати.

Некои од најдобрите варијации на видео покер да победи на вклучуваат Jacks or Better и Deuces Wild. Овие варијации нудат најдобри шанси за играчите и може да се најде во повеќето онлајн казина.

За да ги зголемите вашите шанси за победа во видео покер, важно е да ја научите правилната стратегија за секое специфично сценарио што го играте. Следејќи ги тие стратегии и практикувајќи одговорни навики за коцкање, можете да ги зголемите вашите шанси за успех во видео покер онлајн.

Како се поставуваат џекпот за видео покер

Без разлика дали играте покер на онлајн казино или копнено казино, кралскиот флеш е врвна рака. Со други зборови, добивањето на оваа рака може да ви ја донесе најголемата награда во играта, а тоа е џекпот. Но, за да го погодите кралскиот флеш, вашата рака мора да се состои од пет последователни карти со сличен костум. Аранжманот започнува од 10 и оди се до Ацето.

Во меѓувреме, кралскиот флеш плаќа 4.000 монети за секој облог со пет монети (1,25 долари). За возврат, ова ви дава вкупно 1.000 долари. Заедно со кралскиот флеш, можете исто така да освоите голема победа со следниве раце:

 • Четири кеса - 100 долари
 • Стрејт флеш – 62,50 долари
 • Четири 2 до 4 - 50 долари
 • Четири 5-ки до кралевите - 31,25 долари
 • Полна куќа - 10 долари
 • Флеш - 6,25 долари
 • Директно - 5 долари
 • Три од еден вид – 3,75 долари
 • Два пара - 2,50 долари

Како да се освои џекпот

Како што можеби веќе знаете, отфрлањето со видео покер џекпот не е ништо лошо. Сепак, постојат неколку совети кои ќе ви помогнат да бидете победник.

Играње на максимум монети

Играњето на сите пет монети во видео покер е единствениот начин да ги соберете 800-те монети во џеб со една исплата. Обложувањето нешто помалку ќе ви даде 200 монети. Затоа, ако барате џекпот за видео покер, обложувајте ги сите достапни монети.

Интересно е што веројатноста да го добиете кралскиот флеш останува иста дури и ако обложите помалку монети. Па, која е разликата? Логично, добивањето 800 монети за една исплата е многу подобро од добивањето 200 за една исплата.

Играјте за високи влогови

Звучи едноставно, а? Повеќето играчи обично се плашат да ризикуваат многу при еден удар. Но, вистината е дека не можете да ги освоите тие џекпот за видео покер од 100.000 долари кога играте со страв. Играчите кои играат за високи влогови добиваат позначајни суми со максималниот облог на монети.

На пример, некои видео покер игри им дозволуваат на играчите да ризикуваат до 25 долари по рака. Затоа, ако го изберете максималниот облог, можете лесно да си одите дома со шестцифрена плата.

Имајте голема банкарска сметка

Искрено, немате шанса да добиете шестцифрена плата ако немате голема сума. Тоа е затоа што видео покер може да биде скапо за играње, особено кога се брка џекпот. Тоа, рече, да се има голема банкарска сметка гарантира дека ќе останете на масата подолго време, максимизирајќи го вашиот потенцијал за победа во процесот.

Сепак, банкротот треба да биде пари без кои можете удобно да живеете. Покрај тоа, треба да имате ограничување за стоп-загуба. На пример, ако можете удобно да играте со 20.000 долари и планирате да обложувате 10 долари по рака, тоа значи дека ќе имате до 2.000 обложувачки единици (20.000/10). Во тој случај, можете да заминете откако ќе играте 100 или 200 единици со или без успех.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Која е најдобрата варијанта за победа на Видео покер?

Најдобрите варијации на видео покер зависат од вашите преференции. Ако ја барате верзијата со најдобри шанси, тогаш најдобрата опција е Jacks or Betters. Има шанси над 99%. Некои други популарни варијации за играчи кои имаат за цел да победат вклучуваат Deuces Wild и Tens or Better. Тоа се исто така забавни игри за играње, што значи дека ќе си поминете одлично или победувајќи или губите.

Која е најдобрата стратегија за видео покер?

Најдобрата стратегија за видео покер ќе зависи од варијацијата што ја играте. На крајот на краиштата, тие се разликуваат во однос на прифаќањето на победничките раце и исплатата во секој случај. Значи, потребно е да се споредат коефициентите за секоја комбинација и парите што ќе ги платат.

Дали видео покер е игра на вештина или среќа?

Видео покерот е комбинација на вештина и среќа. Иако среќата игра значајна улога во исходот на играта, постојат и неколку стратегии кои можат да ги зголемат вашите шанси за победа. За да успеат во видео покер, играчите треба добро да ги разбираат правилата на играта и да можат да читаат различни ситуации за кратко време.

Видео покер онлајн бесплатно наспроти вистински пари: добрите и лошите страни

Видео покер онлајн бесплатно наспроти вистински пари: добрите и лошите страни

Видео покер е популарна казино игра во која уживаат милиони играчи низ годините. Со доаѓањето на онлајн казината, тоа стана уште подостапно за играчите насекаде.

Видео покер онлајн исплати и шанси

Видео покер онлајн исплати и шанси

Видео покер онлајн е популарна казино игра која комбинира елементи и од покер и од автомати. Една од неговите главни карактеристики е тоа што играчите можат да донесуваат стратешки одлуки врз основа на првите карти што им се делат. Значи, не е само прашање на среќа - можете да ги зголемите вашите шанси за добивка со правење попаметни потези.

Видео покер онлајн наспроти во казино: придобивки и недостатоци

Видео покер онлајн наспроти во казино: придобивки и недостатоци

Видео покерот, како и другите казино игри, е роден многу пред неговата онлајн верзија. Веќе беше многу популарен во казина од тули и малтер ширум светот пред Интернетот да добие привлечност. Но, исто така, стана огромен успех на врвните сајтови за онлајн казино игри.

Како да играте видео покер онлајн

Како да играте видео покер онлајн

Една од главните доблести на видео покерот е колку тој може да биде динамичен. Иако играта има едноставни правила и се движи брзо, таа исто така бара од играчот да направи повеќе од само притискање на копчињата и чекање за резултатот.

Најпопуларните варијации на видео покер онлајн

Најпопуларните варијации на видео покер онлајн

Видео покер е популарна казино игра која комбинира елементи и од покер и од автоматите. На играчите им нуди шанса да ги зголемат своите шанси за победа со анализа на картичките по првичното извлекување. И тоа ги прави работите уште повозбудливи.