Топ 5 гребење картички со највисок RTP

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Помина времето кога играчите мораа да влезат во локална продавница или бензинска пумпа за да купат гребење. Денес, овие игри на среќа можете да ги играте од далечина во онлајн казина користејќи го вашиот мобилен телефон или компјутер.

Но, при изборот на овие лотариски картички, враќањето на играчот (RTP) има клучна улога. Идеално, најдобрите лотарија треба да им дадат на гејмерите не помалку од 96%, што значи дека играчите може да очекуваат да добиваат почесто, иако ништо не е сигурно. Значи, во оваа статија ќе ги научите најдобрите игри со гребење карти со највисок RTP.

Топ 5 гребење картички со највисок RTP

Среќни броеви на Microgaming – 96,57%

Среќни броеви од Microgaming е една од најдобрите гребнатинки за победа, благодарение на 96,57% RTP. Во оваа игра со инстант-победа, играчите мора да одговараат на најмалку три случајни цифри за да добијат множител. Картата за гребење има два дела, при што играта 1 ја сместува основната игра, а играта 2 го држи бонусниот круг.

Од играчите се бара да погодат гонг и да освојат исплата ако среќниот број е 8. Играчите на Lucky Numbers можат да освојат нешто помеѓу 28 и 8.888 пати повеќе од влогот, што ја прави една од најнаградувачките онлајн картички за гребење.

Microgaming's Hack a Jackpot – 96,30%

Еве уште еден Microgaming игра со гребење со карти со пријателска RTP вредност. Во „Оштетете џекпот“, започнувате со ставање облог пред да го притиснете копчето „Нова карта“ за играње. Кртовите ќе почнат да излегуваат од нивните дупки, каде што можете да освоите мултипликаторна вредност ако удрите некоја од нив.

Подолу се целите на оваа онлајн картичка за гребење:

  • Поврзете три симболи со ударите за да добиете исплата.
  • Играчите можат да освојат до 10.000 пати од влогот.
  • Активирајте ги бонусните кругови со собирање доволно симболи за расејување.

Желба на Мека Бинго по џекпот - 96,06%

Понекогаш, играњето гребење без традиционалната табла за игри 3x3 може да биде освежувачко. Желбата на Мека Бинго по џекпот го нуди ова додека го одржува конвенционалното чувство на гребење карти.

Оваа игра ги телепортира играчите во светот на бајките каде што симболите како Човекот од джинджифилово, Мачорот во чизми и Жаба Принц може да бидат многу наградувачки. Wish Upon a Jackpot има и бонус игра каде што кумата по случаен избор може да се појави за да создаде поголеми парични награди.

Волшебникот за свињи на Blueprint Gaming - 95,82%

Иако RTP е малку под индустрискиот стандард, Pig Wizard сè уште е една од најдобрите гребнатинки на интернет. Тоа е урнебесна 3Д игра во која свињите во наметки можат истовремено да прават магии, клетви и благослови.

Свинскиот волшебник со наметка покриена со ѕвезда е премиум симбол на оваа гребење, што ги наградува гејмерите со 100 пати поголем влог за пронаоѓање на најмалку три од нив. Ова исто така ќе отклучи виртуелна игра, каде што ќе фрлате виртуелна коцка и ќе ги зголемите вашите шанси за поголеми исплати.

Милиони на Мерлин на NextGen - 95,17%

NextGen Gaming е попопуларен поради тоа возбудливи онлајн слотови отколку гребење. Но и оваа вреди да се игра. Merlin's Millions ја следи приказната за доверливиот волшебник на кралот Артур кој ја фрла својата магија за да им помогне на играчите да го освојат џекпотот од 250.000 долари.

  • Стартувајте ја играта и изгребете ги деветте кутии на решетката.
  • Освојте исплата ако одговарате на најмалку три симболи што се совпаѓаат.
  • Симболите што плаќаат го вклучуваат самиот Мерлин, топчиња, бувови и книги со правопис.
  • Можете да ја играте оваа игра со магична тема за 0,20 до 200 долари.

Заклучок

Ако пријателските стапки на RTP се на ваш приоритет, ова се најдобрите онлајн картички за гребење, бидејќи тие имаат некои од највисоките стапки на RTP што можете да ги најдете на врвни онлајн казино сајтови. Но запомнете дека гребењето се игри засновани на среќа, што значи дека ниту една стратегија не може да го зголеми теоретскиот RTP. Затоа, забавувајте се без никакви очекувања дека ќе постигнете голема победа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Која онлајн картичка за гребење е најдобра?

При изборот на гребење, гејмерите мора да ја земат предвид вредноста RTP (враќање на играчот), што значи дека Lucky Numbers од Microgaming е најдоброто за играње. Сепак, повисок RTP не гарантира чести победи бидејќи резултатите од играта се 100% случајни.

Зошто RTP е важен за гребење картички?

RTP го одредува максималниот износ што играчите можат да го освојат од облог од 100 долари. Значи, ако RTP е 96%, максималната исплата би била 96 $. Накратко, повисок RTP значи повеќе очекувани победи на долг рок.

Како да најдам гребење картички со највисок RTP?

Погледнете го списокот на OnlineCasinoRank за да играте игри со гребење со најмалку 96% RTP. Алтернативно, секогаш проверувајте ја табелата за плаќање пред да ги играте овие карти за да ја знаете очекуваната стапка на враќање на играчот.

Дали поскапи за играње се картичките со гребење со висок RTP?

Не, ограничувањата на облозите често зависат од развивачот на играта. Значи, проверете ја табела за плаќање на картичката за да ги знаете границите на облозите пред да играте.

Може ли да освојам повеќе пари играјќи гребнатинки со висок RTP?

Ова зависи од развивачот на играта. На пример, во игрите наведени на оваа страница, можете да освоите повеќе пари играјќи го Merlin Millions на NextGen отколку Pig Wizard на Blueprint Gaming. Затоа, потврдете ја максималната исплата на табелата за плаќање.

Игра со гребење картички

Игра со гребење картички

Картичките за гребење се несомнено совршени игри за коцкање со ниска цена и моментален резултат. Со овие игри, играчите треба само да ја изгребат фолијата на билетот за да ја откријат наградата. И благодарение на технологијата, коцкарите можат далечински да пристапуваат до онлајн-крепчињата на нивните интернет уреди.

Онлајн наспроти традиционалните гребнатинки: знајте ги разликите

Онлајн наспроти традиционалните гребнатинки: знајте ги разликите

гребење карта е прастара коцкарска игра каде играчите купуваат лотарија и го гребат сребрениот слој за да ја откријат наградата. Гејмерите можат да ги купат овие билети во копнени казина, бензински пумпи, продавници за храна и други малопродажни места. Правилата и исплатите може да варираат, но тие се генерално лесни за играње и му нудат на играчот моментално задоволство.

Совети за победа на картички за гребење

Совети за победа на картички за гребење

Кога станува збор за возбуда и забава, постојат неколку онлајн казино игри кои можат да се споредат со гребење карти. Целта на овие игри е играчите да ги гребат картите за да ја откријат мистериозната награда скриена зад нив. Прашањето е зошто некои играчи се поуспешни во тоа од другите? Дали можеби овие играчи имаат тајна стратегија во својот арсенал? Во оваа статија, ќе разговараме за некои основни совети за тоа како да освоите гребење и како да стекнете предност пред вашите противници.