Игри со коцкање за кои веројатно не знаете ништо

Игри

2021-01-28

Нема ништо позадоволувачко за коцкар од тоа да има казино во нивната дневна соба. Па, тоа е она што го нудат сајтовите за онлајн коцкање. Но, има многу повеќе за онлајн коцкањето отколку практичноста. Еден од нив е огромната разновидност на игра. Има стотици наслови на игри за уживање на интернет. Но, освен вообичаеното блек џек, рулет, кено и други стандардни казино игри, кои различни варијации ги знаете? Продолжете да читате за да научите неколку уникатни игри за коцкање што треба да ги испробате во 2021 година.

Игри со коцкање за кои веројатно не знаете ништо

Тонг Итс (или Тонгитс)

Tong Its е задна игра со казино која се зголеми на популарност во 1990-тите. Оваа забавна игра со 3 играчи вклучува користење на стандардната палуба со 52 карти. Картите се рангираат од А до 2. Играта е за собирање комбинации на раце и отстранување на непотребните картички. Играчот ќе го прави ова постојано додека гејмер не победи со Тонг Итс. Нерешено е уште еден можен резултат.

Хо еј како

Hoo Hey How е древна азиска игра која вклучува табла и три коцки. Во оваа игра, на коцките има до шест различни симболи. Исто така, таблата има слични симболи за појавување. Некои вообичаени симболи вклучуваат Hoo (риба), Hey (рачка) и How (кралски рак).

За да започне да ја игра играта, еден играч ја презема улогата на банкарот додека другите стануваат обложувачи. Играчите обложуваат пари на таблата, а потоа ги фрлаат коцките откако ќе ги стават во „кафез“. Откако коцките ќе паднат на места, обложувачите бараат која било соодветна комбинација на таблата. Ако има натпревар, вие ја добивате играта.

Ках

Ка е рангирана меѓу најретките казино игри досега. Играта го следи своето потекло од племето Апачи, кое ја играло за време на благородни настани додека танцувале и се слават. Настрана, Ках претставува две племиња кои ги симболизираат ѕверовите и племето со пердуви. Цел тим или еден играч може да ја заземе секоја страна. Се пали камперски оган со четири дупки на секоја страна за да се раздвојат групите. Секоја дупка има мокасин поставен во неа.

Аризона ХолдЕм

Arizona Hold'Em е релативно нов онлајн казино игра на местото на настанот. Играта комбинира уникатни елементи на покер и блек џек, што ја прави привлечност за многу играчи. На играчот му се делат три карти свртени надолу во играта, додека дилерот добива две карти свртени надолу. Табелата за обложување може да прими до седум играчи. Интересно е што гејмерите можат да ги погледнат нивните карти по договорот. Играчите можат да изберат да ги остават рацете да играат со тоа што не се обложуваат.

21 Дуел Блек Џек

Оваа блек џек варијанта е уште една нова и уникатна казино игра од Playtech. Комбинира Тексас ХолдЕм и стандардни концепти за блек џек. Главната цел е малку слична на обичниот блек џек, иако гејмерите не смеат да поминат за да се приближат до 21 во овој случај. Со соодветна основна стратегија, обложувачите можат да уживаат во предност од помалку од 2%.

777 коцки

777 Dice е 2-коцки онлајн казино игра од Уметноста на игрите. Како и повеќето вообичаени казино игри, 777 Dice е игра заснована на среќа. Облозите овде се прилично јасни. На пример, кога играчот фрла пар коцки, вкупниот исход е помеѓу 2 и 12. Ако фрлате 7, веднаш ќе фрлите уште еднаш и ќе се стремите кон исплата 777. Финтата е да се тркалаат 7 три пати последователно.

Резиме

Не се досадувајте да ги вртите ролните на тој вообичаен видео слот со овие уникатни казино игри што ви се на располагање. Сепак, некои се достапни само во копнените казина, додека други како 777 Dice и 21 Duel Blackjack се достапни на интернет. Во секој случај, главната цел е да научиме нешто ново оваа година.

Најнови вести

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет
2022-09-27

Крајниот водич за шансите за подобри резултати во рулет

Новости