Како да се игра Keno онлајн: Правила и игра

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Keno е популарна онлајн казино игра која комбинира среќа и стратегија. Играта е лесна за учење и може да обезбеди часови забава за играчите.

Во оваа статија, ќе обезбедиме чекор-по-чекор водич за играње на играта, со преглед на правилата на Keno и вклучената игра. Ќе ги истражиме и различните варијации на играта што може да се најдат на интернет и како да се игра Keno во најдобрите онлајн казина.

Како да се игра Keno онлајн: Правила и игра

Главните правила на кено

Правилата на Кено се многу едноставни. Играта се игра на табла со броеви од 1 до 80. Играчот избира помеѓу 1 и 20 броеви, а потоа по случаен избор се извлекуваат 20 броеви.

Колку повеќе кено броеви избира играчот правилно, толку е поголема исплатата. Износот на исплата зависи од бројот на точни претпоставки и првичниот облог на играчот.

Како да се игра кено: чекор по чекор водич

Играње кено онлајн може да биде забавен и возбудлив начин да го поминете времето и - ако сте доволно среќни - да освоите пари.

За да игра Keno онлајн, играчот треба да ги следи овие чекори:

  1. Избор на онлајн казино: Има многу онлајн казина кои нудат Keno. Важно е да изберете реномирана платформа со една или повеќе достапни верзии на играта. Потоа, играчот мора направи депозит за играње онлајн Keno за вистински пари.
  2. Започнување на играта и избирање на броевите: Откако ќе ја пронајдете вистинската платформа и ќе направите депозит, време е за играње. Започнува со избирање на броеви на Keno и кликнување на нив на таблата за игра. Во некои верзии на играта, корисниците можат да играат со повеќе од еден билет.
  3. Избор на облогот: Минималниот облог може да варира од игра до друга. Нормално, ќе се движи од неколку центи до неколку долари. Важно е да проверите кој е стандардниот облог кога играта ќе започне за да избегнете грешки.
  4. Игра со притискање: Откако играчот ќе ги избере броевите и големината на облогот, време е да кликнете на копчето „Играј“ за да ја започнете играта. Броевите ќе бидат извлечени по случаен избор. Може да биде автоматски ако репродуцирате видео верзија. Кога е игра во живо, броевите може да се објавуваат еден по еден од повикувачот/презентерот.
  5. Соберете ги добивките: Ако доволно бројки се погодат правилно, добивките на играчот автоматски ќе се кредитираат на неговата сметка на онлајн казино. Потоа, тие пари може да се повлечат или да се искористат за нови облози.

Има неколку варијации на кено што може да се најде во онлајн казина. Тие вклучуваат Power Keno, Super Keno и Progressive Keno, меѓу другите верзии. Иако сите тие се засноваат на истите правила, играчите ќе најдат неколку додатоци во секоја игра.

Каде можам да играм онлајн Keno за вистински пари?

Има многу онлајн казина кои нудат Keno за вистински пари. Со толку многу платформи кои ја нудат играта, нема недостиг од опции за играчите кои сакаат да си ја пробаат среќата.

При изборот на онлајн казино, играчите мора да се погрижат да направат темелно истражување. Тука сме да помогнеме со списокот на најдобрите онлајн сајтови за Keno. Вклучува само реномирани брендови со а добар избор на игри и солидна репутација за безбедност и правичност.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Како да се игра Keno онлајн?

За да игра Keno онлајн, играчот треба да избере онлајн казино што ја нуди играта. Потоа, изберете една од достапните верзии и ставете облог. Во повеќето варијации на играта во казино Keno, корисниците можат да избираат помеѓу различни количини на броеви. Откако ќе започне кругот, се извлекуваат броевите на Кено и играчот може да провери кои се совпаѓаат со оние што ги избрал.

Кои се правилата на Кено?

Основните правила на Keno се едноставни. Играчот треба да избере помеѓу 1 и 20 броеви, а потоа по случаен избор се извлекуваат 20 броеви. Колку повеќе удари добива играчот, толку е поголема исплатата. Во зависност од варијацијата на играта, може да има множители и бонуси за точно погодување на конкретни бројки.

Како да се игра Keno онлајн за вистински пари?

За да игра онлајн Keno за вистински пари, играчот треба да избере онлајн казино што ја нуди играта. Потоа, тој ќе мора да создаде сметка и да направи депозит користејќи начин на плаќање по негов избор. Секоја игра има минимална вредност за облози. Исто така, важно е да ја проверите стандардната цена за облог пред да притиснете Play.

Како да се игра Keno онлајн бесплатно?

За да игра Keno онлајн бесплатно, играчот треба да најде онлајн казино што нуди демо верзија на играта. Потоа, ќе работи на ист начин како и стандардната игра, но користејќи виртуелен кредит. Главната придобивка од бесплатното играње Кено е можноста да вежбате без да вложувате депозити или да ризикувате вистински пари додека го правите тоа.

Добрите и лошите страни на играњето кено онлајн

Добрите и лошите страни на играњето кено онлајн

Keno стана многу популарен во онлајн казината поради различни причини. Некои од нив се добро познати, како едноставните правила на оваа игра и пристапноста на онлајн верзијата. Сепак, постојат и други елементи кои помогнаа да се направи Keno убедлив успех.

Коефициенти и исплати на Keno Online: Водич за почетници

Коефициенти и исплати на Keno Online: Водич за почетници

Keno е игра која постои со векови, но неодамна стана популарна во својата онлајн верзија. Една од предностите на играњето кено е колку неговите правила се пријателски за почетниците. Сепак, важно е да ги разберете шансите и исплатите на оваа игра за да ги зголемите шансите за победа.

Најдобри стратегии за победа на Keno Online

Најдобри стратегии за победа на Keno Online

Keno е една од најпопуларните лотариски игри во онлајн казина, главно поради неговите едноставни правила и неверојатна динамика. И сиот тој успех прави многу играчи да се обидат да ги откријат мистериите зад играта.

Најдоброто онлајн казино за играње кено

Најдоброто онлајн казино за играње кено

Кога станува збор за онлајн казина, има многу опции достапни за играчите кои сакаат да ја пробаат среќата со Keno. Така, наоѓањето на најдобрата опција може да биде вистински предизвик.

Онлајн варијации на кено: Различните типови на кено онлајн

Онлајн варијации на кено: Различните типови на кено онлајн

Велат дека разновидноста е зачин на животот, а тоа секако е точно кога станува збор за онлајн варијации на Keno. Од традиционално Keno до возбудливи нови пресврти, достапните игри постојано се развиваат.