Коефициенти и исплати на Keno Online: Водич за почетници

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Keno е игра која постои со векови, но неодамна стана популарна во својата онлајн верзија. Една од предностите на играњето кено е колку неговите правила се пријателски за почетниците. Сепак, важно е да ги разберете шансите и исплатите на оваа игра за да ги зголемите шансите за победа.

Коефициенти и исплати на Keno Online: Водич за почетници

Шансите за кено

Во Кено онлајн обложување, играчите обично можат да избираат помеѓу 1 и 20 броеви. Но, тоа зависи. Некои од најпопуларните варијации на Keno во онлајн казината дозволуваат само до 15 броеви, на пример.

Шансите за кено се разликуваат според бројот на избори. Многу е полесно да се постигне хит откако избравте 15 броеви отколку да обложувате само на еден.

Табела за исплата на кено

Колку се помали шансите за голем број погодоци, толку се поголеми исплатите на Keno. Важно е да се има предвид дека стапките на исплата исто така варираат во зависност од верзијата на играта. Подолу е пример за табелата за исплата на Keno.

Броеви
набрани
Броеви
совпаднат
ШанситеИсплата
441/32750 долари
431/245 долари
421/5$1
551/1.551500 долари
541/8315 долари
531/122 долари
661/7.7531.500 долари
651/32450 долари
641/365 долари
631/8$1
771/40.9805.000 долари
761/1.366150 долари
751/11615 долари
741/202 долари
731/6$1

Ова е само пример, а реалните исплати и шансите може да варираат. Играчите секогаш треба да ја проверуваат табелата за исплати обезбедена од конкретната игра Keno што ја играат.

Совети за онлајн облози за кено

Не постои начин да ги зголемите вашите шанси за победа, иако ги има многу Достапни се стратегии за кено. Но, постојат неколку начини да го подобрите вашето потенцијално враќање во оваа игра.

  • Избор на 4 до 7 броеви: Многу искусни играчи претпочитаат билети со одбрани 4 до 7 броеви. Тоа е затоа што тие облози нудат најдобри шанси за кено во комбинација со пристојна исплата.
  • Во потрага по најдобри исплати: Разликата во исплатата помеѓу верзиите на Keno обично не е толку голема. Сепак, вреди да се бараат најдобрите опции. На најдоброто казино за Кено секогаш ќе ги има тие информации достапни за корисниците.
  • Наоѓање зделки и промоции: Изборот на казино исто така може да направи голема разлика за играчите. Една од причините за тоа се бонусите што тие обично ги нудат. Корисниците можат да играат подолго и да се доближат до победа кога имаат дополнителни пари и бесплатни вртења за користење.

Како да победите големи во другите верзии на Keno Online

Постојат различни видови на онлајн Keno кои нудат дополнителни награди покрај редовните исплати. Иако стандардните исплати на Keno се обично слични, некои игри имаат посебни карактеристики како џекпот или мултипликатори кои можат да ги зголемат добивките.

Прогресивните џекпот им даваат награди на оние кои одговараат на одредена низа од броеви. Џекпотот може да надмине илјадници долари, бидејќи износот на облози постојано се зголемува без победник.

Во други случаи, дополнителни добивки може да се доделат на играчи кои одговараат на одредени броеви. Играчите можат да добијат 4x до 10x повеќе со совпаѓање на првиот или последниот извлечен број. Значи, ако играчот веќе знае како да се игра кено, вреди да се бараат различни верзии.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои се шансите за победа на Keno онлајн?

Шансите за победа на Keno онлајн зависат од тоа колку броеви ќе изберете. Колку повеќе броеви изберете, толку се поголеми шансите за победа, но помала е исплатата. Колку помалку броеви изберете, толку се помали вашите шанси за победа, но колку е поголема исплатата.

Колку броеви ви се потребни за да победите на Кено?

Бројот на хитови што треба да ги освоите во Keno зависи од казиното и верзијата на играта што ја играте. Во принцип, треба да погодите барем еден број за да победите, но колку повеќе бројки погодите, толку е поголема вашата исплата.

Кои кено броеви се најчести?

Не постои збир на кено броеви кои се почести од другите. Кено е игра на среќа и секој број има еднакви шанси да биде извлечен.

Кои се најдобрите шанси за победа на Кено?

Со избирање од 4 до 7 броеви, ќе имате најголеми шанси за победа. Според статистичките податоци, изборот на 5 броеви е најдобрата опција меѓу нив.

Добрите и лошите страни на играњето кено онлајн

Добрите и лошите страни на играњето кено онлајн

Keno стана многу популарен во онлајн казината поради различни причини. Некои од нив се добро познати, како едноставните правила на оваа игра и пристапноста на онлајн верзијата. Сепак, постојат и други елементи кои помогнаа да се направи Keno убедлив успех.

Како да се игра Keno онлајн: Правила и игра

Како да се игра Keno онлајн: Правила и игра

Keno е популарна онлајн казино игра која комбинира среќа и стратегија. Играта е лесна за учење и може да обезбеди часови забава за играчите.

Најдобри стратегии за победа на Keno Online

Најдобри стратегии за победа на Keno Online

Keno е една од најпопуларните лотариски игри во онлајн казина, главно поради неговите едноставни правила и неверојатна динамика. И сиот тој успех прави многу играчи да се обидат да ги откријат мистериите зад играта.

Најдоброто онлајн казино за играње кено

Најдоброто онлајн казино за играње кено

Кога станува збор за онлајн казина, има многу опции достапни за играчите кои сакаат да ја пробаат среќата со Keno. Така, наоѓањето на најдобрата опција може да биде вистински предизвик.

Онлајн варијации на кено: Различните типови на кено онлајн

Онлајн варијации на кено: Различните типови на кено онлајн

Велат дека разновидноста е зачин на животот, а тоа секако е точно кога станува збор за онлајн варијации на Keno. Од традиционално Keno до возбудливи нови пресврти, достапните игри постојано се развиваат.