Најдобри стратегии за победа на Keno Online

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Keno е една од најпопуларните лотариски игри во онлајн казина, главно поради неговите едноставни правила и неверојатна динамика. И сиот тој успех прави многу играчи да се обидат да ги откријат мистериите зад играта.

Честото прашање е за можните стратегии за кено. Ова е контроверзна тема, бидејќи Keno е игра базирана на среќа. Во верзијата што ја наоѓаме во онлајн казината, бројките се извлекуваат од генератор на случаен број, како кај автоматите за игри на среќа.

Сепак, постојат различни стратегии за победа во Кено. Иако не се докажани, тие можат да бидат начин да се забавувате повеќе во играта. Како што ќе видиме подолу, некои од најдобрите стратегии за Keno исто така можат да помогнат во заштитата на вашиот субсидирам.

Најдобри стратегии за победа на Keno Online

Најдобрите стратегии за кено кога играте онлајн

Ниту една стратегија за Keno нема секогаш да работи. Најдобрата стратегија за Keno е онаа што го прави искуството попријатно. Исто така е корисно за играчите да се запознаат Правила на кено да ги максимизираат своите шанси за победа.

Некои играчи се фокусираат на суеверија кога играње кено онлајн. Други претпочитаат да изберат што нуди најдобра стапка на исплата. Подолу, наведовме некои од најпопуларните опции во двете насоки.

Топли или ладни броеви

Многу коцкари сакаат да се обложуваат на броеви кои сè уште не се појавуваат - или не се појавуваат често - во последните рунди. Тие се нарекуваат ладни броеви. Ова се заснова на ставот дека тие бројки мора да се извлечат во одреден момент.

Другите играчи мислат поинаку. Според нив, подобро е да се обложувате на жешки бројки. Тоа е, оние што се појавувале често - што наводно значи дека веројатно ќе се појават повторно.

И двете стратегии се засноваат на суеверие. Шансите да се извлече кој било број се исти во секое коло. За да им го олеснат животот на оние што следат топли или ладни броеви, многу онлајн игри водат статистички табели за да помогнат во тој вид на анализа.

Секвенци на броеви

Има и такви кои веруваат дека најдобрата стратегија за Keno е да се изберат низи од броеви. На пример, играчите можат да означат низи како 1-2-3, 10-12-13, 20-21-22 итн. на истиот тикет. Ова би осигурило дека броевите се добро распоредени, а исто така играчот би можел да погоди неколку последователни броеви.

Избор на 4 до 7 броеви

Ова е порационална стратегија и се заснова на стандардната исплата на Keno, која варира во зависност од бројот на хитови. Кено онлајн шансите исто така варираат во зависност од тоа колку броеви се избрани. Затоа, можно е да се процени дека облозите со 4 до 7 броеви имаат тенденција да генерираат малку повисоки приноси на долг рок.

Одржување на шема

Без оглед на стратегијата на играчот, важно е да се држите до неа некое време. Нема смисла да се обложувате на топли броеви за три круга, а потоа да се префрлите на ладни броеви уште неколку, па повторно да го промените. Ако нема конзистентност при примената на стратегијата, тоа сигурно нема да функционира.

Прогресивни џекпот

Постојат многу варијации на Keno достапни. Една од предностите на тие нови верзии се дополнителните функции што ги нудат. На пример, прогресивните џекпот им даваат на играчите шанса да освојат дополнителна награда со усогласување на одредена комбинација на броеви. Во другите игри, има бонуси за играчи кои го погодуваат првиот или последниот извлечен број.

Вежбајте бесплатно

Која стратегија играчи да ја изберат, вреди да ја пробате прво во демо верзија на Keno. На тој начин, можно е бесплатно да се вежба и да се разбере дали стратегијата навистина функционира.

Во денешно време, неколку казина ја нудат таа алтернатива. Тоа е едно од предности на играње Keno онлајн. Исто така, некои казина нудат бонуси без депозит за нови корисници. Тоа им овозможува на играчите да заштедат пари на многу игри, вклучувајќи го и Keno.

Врвни победнички броеви на кено

За оние кои ја сакаат стратегијата за обложување на жешки броеви, има смисла да се знае кои од нив најмногу излегуваат. Тоа би ги направило тие најдобри кено броеви за играње. Сепак, податоците може многу да се разликуваат и да зависат од различните видови на кено онлајн.

Во лотаријата Кено Вашингтон (САД), на пример, најчести броеви се 75, 29, 53, 65 и 42 - со редослед од повеќето до најмалку извлечени. Во новозеландската лотарија, жешките се броевите 27, 35, 65, 50, 12, 32, 40, 49, 3 и 31. Кога зборуваме за онлајн кено, неодамнешниот рекорд покажува дека најчестите броеви се 1, 4, 23, 34 и 72.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Која е најдобрата стратегија за играње Keno онлајн?

Не постои ништо како најдобрата стратегија кога играте Keno онлајн. Она што го имаме се различни стратегии кои можат повеќе или помалку да му угодат на секој играч. Некои примери вклучуваат обложување на топли или ладни броеви. Друга вообичаена опција е секогаш да се обложувате на исти броеви.

Како да победите во игра со кено?

Кено се заснова на среќа. Значи, не постои специфичен рецепт што може да се примени за да се гарантира добивката во оваа игра. Сепак, многу играчи сакаат да применуваат специфични стратегии за да се обидат да добијат повеќе хитови и да заработат пари. Нормално, тие ќе се засноваат на суеверие. Значи, тие треба да се гледаат како само уште еден елемент за да се направи играта забавна.

Кои се најдобрите кено броеви за играње?

Не постојат такви работи како подобри или полоши бројки за обложување на онлајн Keno. Сите броеви извлечени во оваа игра доаѓаат од генератор на случаен број (RNG). Па дури и во традиционалната верзија, пронајдена во физичките казина, сите броеви имаат иста веројатност да бидат извлечени секој круг.

Добрите и лошите страни на играњето кено онлајн

Добрите и лошите страни на играњето кено онлајн

Keno стана многу популарен во онлајн казината поради различни причини. Некои од нив се добро познати, како едноставните правила на оваа игра и пристапноста на онлајн верзијата. Сепак, постојат и други елементи кои помогнаа да се направи Keno убедлив успех.

Како да се игра Keno онлајн: Правила и игра

Како да се игра Keno онлајн: Правила и игра

Keno е популарна онлајн казино игра која комбинира среќа и стратегија. Играта е лесна за учење и може да обезбеди часови забава за играчите.

Коефициенти и исплати на Keno Online: Водич за почетници

Коефициенти и исплати на Keno Online: Водич за почетници

Keno е игра која постои со векови, но неодамна стана популарна во својата онлајн верзија. Една од предностите на играњето кено е колку неговите правила се пријателски за почетниците. Сепак, важно е да ги разберете шансите и исплатите на оваа игра за да ги зголемите шансите за победа.

Најдоброто онлајн казино за играње кено

Најдоброто онлајн казино за играње кено

Кога станува збор за онлајн казина, има многу опции достапни за играчите кои сакаат да ја пробаат среќата со Keno. Така, наоѓањето на најдобрата опција може да биде вистински предизвик.

Онлајн варијации на кено: Различните типови на кено онлајн

Онлајн варијации на кено: Различните типови на кено онлајн

Велат дека разновидноста е зачин на животот, а тоа секако е точно кога станува збор за онлајн варијации на Keno. Од традиционално Keno до возбудливи нови пресврти, достапните игри постојано се развиваат.