Како да играте зарове онлајн: Чекор-по-чекор водич за играње онлајн

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Craps нашироко се смета за една од највозбудливите и најиграните игри на коцкање ширум светот. Оваа форма на коцкање датира со милениуми, а нејзините многубројни повторувања го одразуваат тоа. Craps сега е игра што може да се игра од дома, благодарение на растот на онлајн казината.

Овој водич ги учи почетниците како да играат глупости онлајн - од основните правила за зарове до корисни совети за една од најпопуларните онлајн казино игри ширум светот.

Како да играте зарове онлајн: Чекор-по-чекор водич за играње онлајн

Како да играте игра на игра на зарове онлајн

Зарове е игра со јасни принципи. Поентата на оваа игра со коцки е да се погоди што ќе се случи кога точно ќе се фрлат две коцки. Кога играат глупости, играчите можат да се обложуваат на исходите „Поминете“ или „Не поминувајте“.

Во глупости, облогот Pass е убедливо најтипичен. Човек мора да направи 7 или 11 при првото фрлање на коцката за да се добие облог за Pass (познат како „излез-аут“). Облогот за пропусници се губи кога стрелецот ќе запише 2, 3 или 12. „Точка“ е кој било број што ќе се заврти ако не се појави 4, 5, 6, 8, 9 или 10. Облогот Pass победува ако стрелецот повторно го исфрли бројот на поени. Ако стрелецот фрли 7, облогот пропаѓа (во тој случај облогот Pass губи).

Како што имплицира неговото име, облогот „Не положувај“ е поларната реверзија на облогот „Помини“. За да биде успешен, стрелецот мора да направи 2 или 3 на трката за излегување за облогот Не поминува. Облогот „Не поминувај“ се губи кога стрелецот ќе постигне 7 или 11.

Облозите се сметаат за притискање ако играчот фрли 12. (ниту победи, ниту губи). Можно е да се победи облогот „Не поминувај“ ако стрелецот стави 7 пред повторно да го префрли бројот на бодот по утврдениот број на бодови.

Craps нуди различни облози надвор од стандардните облози Помини и не положувај, вклучувајќи ги облозите „Дојди и не дојди“, облозите за позиции и облозите на теренот. Достапни се различни облози и секој има свои упатства и структура на плаќање.

Различни варијации на игра на зарове имаат свои специфични правила, кои може да варираат во зависност од типот што се игра.

Зарове за почетници: Основни правила за игра на зарове

Првиот чекор во играње игра на игра на зарове онлајн е наоѓање на најдоброто онлајн казино што го обезбедува. По пријавувањето и најавувањето, стрелците можат да избираат онлајн зарове од изборот на играта.

Првиот ред на работа на масата за глупости е да се обложите. Прво, важно е да го изберете износот на монетата и потоа да го притиснете делот за обложување.

Стрелецот ќе ги фрли коцките откако ќе го избере облогот. Со облогот Pass, играчот победува ако стрелецот добие 7 или 11. Играчите губат ако стрелецот исфрли 2, 3 или 12. Ако се заврти број различен од 7, тој број станува поен, а стрелецот го задржува тркалање додека бројот на поенот не се преврти повторно (победнички) или 7 повторно се тркала (изгуби).

Ова не е случај ако играчите направиле облог „Не поминувај“. Ако стрелецот исфрли 2 или 3, тој или таа победува, но играчите губат ако фрлат 7 или 11. Ако се заврти број од поен, а потоа се заврти 7 пред повторно да се префрли бројот на бодот, играчот победува .

Се применуваат различни насоки во зависност од тоа дали играчите прават облог за Pass Line, Come, Don't Come, Position или Field. Пред да направат какви било облози, играчите треба да се запознаат со одредбите на секоја форма на влог.

Играчите можат да го зголемат својот облог или целосно да го откажат како што играта напредува. За да го направите ова, играчите мора да кликнат на монетите на масата и да ги одвлечат на нова локација или да ги избришат. Играчите мора да ги прилагодат своите облози или стратегии пред стрелецот да ги фрли коцките.

Најдобри совети за почетници да играат зарове онлајн

  1. Поминете и не поминувајте: Почетниците треба да започнат со облозите Pass или Don't Pass. Куќниот раб е најнизок, а облозите се едноставни. До дознајте повеќе за различни стратегии за обложување зарове и добијте корисни совети за онлајн играчите, проверете го нашиот лесен за следење водич.
  2. Бесплатни игри: Многу онлајн казина нудат игри со игра на зарове што може да се играат бесплатно, така што играчите можат да вежбаат пред да остават вистински пари. Ова е фантастична можност да се чувствувате удобно со играта и да ги усовршите вештините пред да ставите облози со вистински пари.
  3. Следење на парите: Играчите мора да воспостават и да се придржуваат до ограничување на трошењето како и секоја друга коцкарска игра. Играчите секогаш треба да се обложуваат само на тоа што можат да издржат да изгубат и да не се обидуваат да ги бркаат своите загуби.
  4. Знаејќи ги шансите: Неопходно е да се запознаете со шанси за глупости, бидејќи различни облози во игра на зарове нудат различни потенцијални приноси. Играчите мора да бидат свесни за шансите и наградите на различни обложувалници.
  5. Правилен бонтон: Craps е друштвена игра која бара да се почитуваат конкретни упатства, како на пример да не се ракува со коцките или монетите откако стрелецот ќе почне да се тркала.

Заклучок

Craps е возбудлива и забавна игра што може да се игра на сите видови игра на игра на зарове онлајн коцкање сајтови. Почетниците можат брзо да почнат да ги доживуваат сите задоволства и возбудувања од оваа класична игра на коцкање со разбирање на основните правила на играта, учење како да ставаат облози и следејќи некои лесни упатства.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали е безбедно да се игра глупости онлајн?

Ако играчите се регистрираат во доверливо онлајн казино, онлајн игра на зарове е солидна игра. Важно е да проверите дали казиното има валидна лиценца од доверлива јурисдикција за коцкање и користи технологија за заштитен слој (SSL) за да ги заштити податоците на клиентите.

Може ли да играм зарове онлајн бесплатно?

Има многу места за играње игра на зарове на интернет без да вложувате пари. Добивањето одредено искуство со играта и извлекувањето преку вежбање е фантастичен начин да се подготвите за ставање облози со вистински пари.

Може ли да користам системи за обложување за да победам на игра на зарове онлајн?

Иако постојат методи за обложување на глупости кои ветуваат дека ќе им понудат предност на учесниците, не постои сигурен начин да се игра играта. Резултатите од секое фрлање коцка во играта на глупости се целосно на милост и немилост на случајноста. Играчите треба да се запознаат со статистиката и можностите поврзани со секоја форма на обложување и да практикуваат добро управување со готовина за да ги зголемат нивните шанси за победа на глупости.

Дали почетниците можат да играат глупости онлајн?

Почетниците можат лесно да играат глупости само со учење на правилата и основните стратегии. Предноста на глупостите е што тоа е игра која е всушност јасна, бидејќи се работи за фрлање коцки и чекање за вистинскиот исход. Сепак, најважното нешто што треба да направите е да ги научите основите.

Дали е безбедно да се игра глупости онлајн за вистински пари?

Тоа целосно зависи од онлајн казиното или сајтот за коцкање што играчите го избираат. Доброто онлајн казино е лиценцирано од орган за коцкање. Згора на тоа, страницата треба да користи и безбедносни мерења, како што се шифрирање SSL за да се осигура безбедноста на личните и финансиските информации на играчите.

Варијации на игра на зарове: Истражување на различни видови онлајн игри за игра на зарове

Варијации на игра на зарове: Истражување на различни видови онлајн игри за игра на зарове

Луѓето играат глупости со векови. Од своето основање, тој претрпе бројни промени, вклучително и воведување на различни видови на зарове. Исто така, се зголеми привлечноста за играње глупости преку Интернет, обезбедувајќи го истото возбудливо искуство без да ја напуштите куќата. Овде сме да зборуваме за различните видови на игра на зарове онлајн коцкање, вклучувајќи ги нивните правила, шансите за исплата и работ на куќата.

Игра на зарове онлајн наспроти зарове во живо: што е подобро?

Игра на зарове онлајн наспроти зарове во живо: што е подобро?

Милиони луѓе ширум светот ценат играње глупости во казина. Играчите на зарове, благодарение на огромниот раст на онлајн казината, сега имаат избор помеѓу онлајн и игри во живо. Играчи кои сакаат да играат глупости, каде треба да играат? Ќе ги споредиме виртуелните игри со искуството од реалниот живот што го нуди онлајн зарове во живо.

Работ на игра на зарове и шанси: како да ги пресметате вашите шанси за победа

Работ на игра на зарове и шанси: како да ги пресметате вашите шанси за победа

Зарове се игра со генерации. Облозите се ставаат на резултатите од едно фрлање или низа фрлања во оваа игра со коцки. Зарове е лесна игра за подигање, но нејзиното усовршување бара одредени вештини.

Стратегии за обложување зарове: Совети и трикови за онлајн играчи

Стратегии за обложување зарове: Совети и трикови за онлајн играчи

Многу онлајн коцкари играат глупости, барајќи стратегија за победа на игра на зарове. Но, кои се најдобрите облози во стратегијата за игра на зарове? Играчите кои сакаат да ги зголемат шансите за успех во игра на зарове треба да се запознаат со различните стратегии и методи за обложување што се достапни.