Игри

November 8, 2023

Најдобрите нови казино игри за проверка

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Како што се лансираат новите казина, лансирани се и нови игри. Поради тоа, на корисниците им е тешко да најдат добри игри за нив. Сосема нова игра значи уникатно искуство за играчот бидејќи новата технологија може да се користи во и за играта. 

Најдобрите нови казино игри за проверка

Многу играчи се борат да најдат добра игра за себе, а ако сте еден од нив, не мора повеќе да се мачите. Во оваа статија, ќе ве известиме за сосема новите онлајн казино игри што треба да ги пробате овој ноември. Ако сакате да уживате во некои фантастични игри, тогаш продолжете да читате. Значи, ајде да навлеземе директно во тоа.

Слот за дива вода од NetEnt

Првиот на нашата листа е слот за дива вода. Ова е можеби најпопуларната игра на NetEnt. Ако не сте свесни за NetEnt, тогаш запомнете дека повеќе од 20 години, NetEnt произведе казино игри со врвен квалитет како познат провајдер на софтвер. Мрежните игри се многу забавни и обезбедуваат повеќечасовна забава поради нивната фантастична визуелност и респонзивна игра.

Слот Wild Water има 5 ролни и 20 линии за плаќање, кои може да се репродуцираат од 20 p до 100 фунти по вртење. Поради присуството на сурфери, палми и хипи камперско комбе, има тема на плажа од 1960-тите. Покрај тоа, 5 сурфери се вработени во основната игра за создавање наредени сурферски икони. Сепак, петте сурферски симболи во основната игра можат да активираат две функции за готовински бонус. Кога која било комбинација од пет сурферски симболи ги покрива сите пет ролни во функцијата Surf's Up Bonus, можете да освоите 20 пати повеќе од вашиот облог.

За да ја активирате функцијата Surf Team Bonus, која нуди неверојатни 200 пати повеќе од вашиот облог како награда, мора да ги покриете сите 5 ролни со сите 5 различни наредени сурферски симболи. Ова обично нема да се активира многу често, но кога играв Wild Water, го активирав три пати.

Функцијата за бесплатни вртења, активирана со добивање на три или повеќе поединечни сурфери да расфрлаат симболи насекаде на ролните, е убедливо најдобрата дополнителна карактеристика. Ќе добиете 15 бесплатни вртења за совпаѓање на три симболи, 30 бесплатни вртења за достигнување четири и неверојатни 60 бесплатни вртења за соодветни пет.

Дивиот симбол „Ајкула“ ја прави оваа карактеристика толку привлечна; кога ќе се појави и ќе биде дел од добитна комбинација, ќе се прошири и ќе ја претвори целата ролна дива. Значи, треба да ја испробате оваа игра бидејќи обезбедува уникатно искуство и нуди многу.

Брзина рулет од Evolution Gaming

Evolution Gaming произведе 9 различни верзии на рулет во живо. Сите тие се одлични. Не е важно дали сакате брзи игри или играње со дилери, бидејќи сè е достапно за секого.

Услугата за стриминг Speed ​​Roulette работи надвор од своето студио во Рига, Латвија. Врвниот производител на опрема за игри, TCSJOHNHUXLEY, го создаде тркалото само за своите клиенти. Поради ова, играта несомнено ќе биде од највисок калибар.

Дополнително, Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство, Комисијата за контрола на коцкање во Алдерни и органот за игри на Малтешка имаат лиценци и прописи за брз рулет, исто како што имаат и за другите производи на Evolution Gaming.

Меѓу сите брзини, рулетот може да биде најдобар. Еволуционото играње се истакнува во правењето игри со рулет во живо, и несомнено, сите се одлични, но Speed ​​Roulette можеби е малку подобар. Брзината, како што толку јасно сугерира името, во суштина го издвојува Speed ​​Roulette од сите други варијации на рулет. Околу 50% побрзо од повеќето достапни игри со рулет, круговите на играта траат околу 25 секунди помеѓу вртењата. Ова исто така имплицира дека ако изберете да ја играте оваа игра наместо која било друга варијација на играта, можете да играте уште 50 игри за еден час.

Покрај тоа, Speed ​​Roulette има минимален удел од 1 $ и максимум 5.000 $. Тие можат да бидат произведени во суштина на ист начин како традиционалните игри со рулет, а играчот може да поддржи еден број додека исто така се обложува на броеви во близина.

Можеби мислите дека оваа брза игра може да биде кошмар за дилерот, но овој проблем е ефикасно решен од Evolution Gaming, кој ги користи само најдобрите дилери за нивната игра со Speed ​​Roulette и исто така ги тренира лесно да управуваат со бурните активности. .

Книга на Оз од Microgaming

Microgaming, основана во 1994 година, го создаде првото онлајн казино. Оваа компанија со седиште на Островот е една од најдобрите провајдери на софтвер во светот и е познат по своите врвни онлајн игри. Компанијата води 40 покер соби и повеќе од 350 казина.

Тоа што се вели, Слот машините на Microgaming погодуваат поинаку. Секој автомат е уникатен на својот начин, но Книгата на Оз ја презема круната. Triple Edge Studios и Aristocrat соработуваа на создавањето на бесплатниот автомат Book of Oz. 

Динамичниот тим на онлајн казина првично соработуваше во 2018 година за да создаде игри. Првиот производ според договорот беше Playboy Gold, забавен слот машина базиран на реномираниот бренд.

Најновиот резултат од соработката е Книгата на Оз. На автоматот има само 10 фиксни линии за плаќање. Играчите можат да обложуваат до пет монети на секое вртење, со вредности на монети кои почнуваат од 0,01. За максимален облог од 100,00 за секое вртење, највисокиот облог за монета е фиксиран на 2,00.

Друга работа што треба да се забележи за Книгата на Оз е џекпотот од 5000x. Во овој онлајн слот, волшебникот има неограничена моќ. Тој се залага за најистакнатиот симбол на вистински пари и нуди исплата од 5.000 пати повеќе од вашиот облог за пет од еден вид.

Во нашето испитување во Книгата на Оз беа откриени и неколку симболи со ниска плата. Ако ги добиете 10, J, Q, K или A, ќе ви бидат платени од 5x до 100x за вашиот линиски облог; ако добиете 3–5 симболи K, A или Q, ќе ви бидат платени до 5-150x.

Напивките за срцето, мозокот и храброста се наоѓаат погоре. Кога ќе слетате два до пет од еден вид, ќе победите. Додека напивката за храброст наградува 5-2000x, напивките за срцето и интелектот плаќаат само 5-750x. Потоа се појавува самиот магионичар, кој плаќа 10 пати повеќе од облогот на линијата.

Wolf Gold од Прагматична игра

Pragmatic Play, водечки снабдувач на казино софтвер, нуди голем избор на слотови и други игри. Во светот, луѓето уживаат да ја играат својата колекција на онлајн слотови.

Wolf Gold е традиционална игра со автомати со 5 ролни и линија со 25 плати. Тоа имплицира дека имате многу можности да успеете и дека започнувањето е едноставно. Макари може да се запре во секој момент. Ако сте нетрпеливи, тоа ќе ви заштеди време бидејќи исходот ќе се прикаже на екранот.

Пред да ја зголемите големината на влогот, ако сте нови во играта, може да се обидете да постигнете бонус за бесплатни вртења. Покрај тоа, Wolf Gold има 96,01% RTP. Враќање во играч, или „RTP“, ги означува вашите типични можности за победа. Куќната предност на овој одличен автомат е само 4%, што е поволно во сечии очи. Како резултат на тоа, играњето Wolf Gold може да резултира со многу профитабилни исплати.

Wolf Gold, исто така, нуди бесплатни вртења за корисниците. Потребни се три симболи за расфрлање за да се активира бонусот за бесплатни вртења на Wolf Gold. Ако овие симболи се појават на првата, третата и петтата ролна, ви се даваат пет бесплатни вртења. Макари 1, 2 и 3 се спојуваат за да се создаде 3x мултипликатор по започнувањето на бесплатните вртења.

Долината на боговите од Игдрасил

Во моментов ги има повеќе од 70 високо-квалитетни Yggdrasil онлајн слотови достапни. Игрите имаат возбудливи елементи како што се клонови на макари, џиновски макари, бесплатни вртења и поттикнување на ролна. Повеќето од нивните игри се карактеризираат со висока нестабилност, што покажува дека банкротот на играчот може да биде малку повеќе погоден од нив.

Долината на боговите е слот игра со египетска тема. Долината на боговите, слот машина со 5 ролни и 5 реда од Yggdrasil Gaming, има неверојатни 45 до 3.125 начини на победа. Овде можностите се неограничени, а и наградите задоволуваат. 

Концептот на играта е релативно јасен, но сепак изгледа одлично. Во заднината се појавуваат ѕидови слични на пирамида. Дополнително, има две скулптури на двете страни на макарите, бидејќи е добро познато колку Египќаните ја почитувале статуата. Маестралната и загадочна музика го сочинува саундтракот. Го подобрува чувството на авантура во играта.

Покрај тоа, на почетокот на играта, трите симболи во секој агол се заменети со неактивни скараби. Значителен број опции за создавање добитна комбинација може да се формираат кога тој регион ќе стане активен елемент на просторот за играње со помош на некои карактеристики.

Играчот може да плати минимум 0,25 и максимум 125 монети на секое вртење. Играчот може да плати минимум 0,25 и максимум 125 монети на секое вртење. Со 96-2% RTP, оваа средно испарлива игра е одлична зделка. Значи, ова може да биде најдобрата игра за вас ако сте љубител на античката историја.

Ова е за најдобрите игри произведени од најдобрите провајдери на софтвер.

Заклучок

Ако барате најдобрите нови игри за играње, тогаш 5-те најдобри игри произведени од 5 различни провајдери на софтвер може да бидат најдобри за вас. Може да играте слотови за дива вода произведени од NetEnt. Вториот што можете да го играте е Speed ​​Roulette од Evolution Gaming. Третиот е Book of Oz од Microgaming. Четвртиот е Wolf Gold од Pragmatic Play. Последната е Долина на боговите од Игдрасил. Се надеваме дека ќе го имате најдоброто искуство играјќи ги овие одлични игри.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04