5 совети за казино за да освоите повеќе на тркало на рулет

Рулет

2022-01-17

Benard Maumo

Рулетот е класична игра на маса што го следи своето потекло пред повеќе од 300 години. Играта може да се пофали со едно од наједноставните правила во онлајн коцкање простор и повеќе странични облози. Но, изненадувачки, повеќето играчи зборуваат за лоши битови во рулет. Тоа е веројатно затоа што исходот од оваа игра е 100% заснован на среќа. 

5 совети за казино за да освоите повеќе на тркало на рулет

За среќа, дури и казино игрите засновани на среќа како рулетот не се имуни на системите за обложување. Значи, примени ги овие добро истражени стратегии за рулет да се постават темелите за успех на рулет.

Внимателно изберете го работ на куќата

Прво и основно, работ на куќата на рулет е генерално ист без оглед на казиното за кое станува збор. Па, зошто играчите треба да се грижат за работ на куќата? Европското тркало има џеб „0“, додека американското тркало има дополнителен џеб „00“. 

Ова значи дека американското тркало има повисоко работ на куќиштето од 5,26% во споредба со европското тркало од 2,6%. Со други зборови, имате 1 од 37 шанси да добиете облог на европската варијанта наспроти 1 од 38 на американската верзија. 

Сè уште не сте убедени? Па, користете го работ на куќата за да ја одредите просечната часовна загуба. На пример, играчот може да направи 100 облози на час, по цена од 10 долари. Да претпоставиме дека играчот се обложува на европското тркало, очекуваната загуба на час ќе биде 2,7% x $10x 100 облози = $27. Сумата е 52,6 долари на американското тркало. Тоа е речиси двојно!

Држете се до надворешните облози

Облозите во рулет се групирани во две различни категории - надворешни и внатрешни облози. Внатрешните облози се облози на одредени броеви. На пример, можете да ставите $1 на топката за да слета на X број и да освоите исплата 35:1. Со други зборови, го враќате оригиналниот облог од $1 плус уште 35 $. На другата страна, поставувањето на надворешни облози вклучува предвидување на црвени/црни и непарни/парни исходи. Овде, исплатата е 1:1.

Па, зошто тогаш да се надевате на надворешни облози? Едноставно, овој облог им овозможува на играчите да вложуваат повеќекратни резултати. На пример, можете да ставите облог од 1$ на парен и еднаков износ на црно. Во тој случај, добивате исплата од 2 долари со правилно предвидување. Други надворешни облози што треба да се земат предвид се високи/ниски, десетици и колони.

Размислете за системот Martingale

Во ред, нема гаранција дека секој систем за обложување ќе работи на рулет. Всушност, безумно е дури и да се размислува за користење на едно од најдобрите онлајн казина како 20 Облог. Но, вистината е дека сè што функционира оди. Тоа е особено точно ако сте вооружени со голема сума за рулет.

Тоа, рече, системот Martingale е за удвојување на вашиот првичен облог секој пат кога ќе изгубите. Застанувате само откако ќе постигнете победа. Подолу е пример:

Износ на облогот

Исход

2 долари

Изгуби

4 долари

Изгуби

8 долари

Изгуби

16 долари

Изгуби

32 долари

Победи

Како што можете да видите, оваа стратегија за рулет создава илузија дека ќе забележите победа порано или подоцна. Но, ако серијата губитници се продолжи, тогаш играчите би можеле да завршат без целосно финансирање. Затоа, користете го овој систем на рулет само ако не ви пречи да го кревате буџетот.

Создадете работен субсидирам

Во онлајн коцкањето, обложувањето фигура без која можете удобно да живеете не е опција. Едноставно кажано, интелигентните играчи на рулет не ги коцкаат парите наменети за здравствено осигурување, сметки за комунални услуги, плаќање преку Wi-Fi и така натаму. Затоа обложувањето секогаш треба да се смета за рекреативна активност.

Откако ќе креирате буџет за обложување, поставете си цел за профит и ограничување за стоп-загуба. Избегнувајте какво било искушение да бркате загуби кога веќе сте изгубиле одреден процент од вашата банка. Спротивно на тоа, тргнете се откако ќе додадете специфична профитна маржа на банкротот. Овие два се единствените начини да се живее удобно со болните загуби во казиното.

Вежбајте, вежбајте, вежбајте!

Мудрите велат дека практиката прави совршена, што важи и за рулет. Повеќето варијанти на рулет достапни на интернет доаѓаат со демо верзии каде играчите можат да ја почувствуваат играта пред да одат во живо. Ако е можно, можете да купите маса за рулет и да играте дома за време на вашето слободно време.

Но, пред сè, не двоумете се да барате бонуси за онлајн казино. Сајтовите за коцкање нудат награди како бонуси за депозит, бонуси без депозит, враќање на готовина, бесплатни вртења и многу повеќе. Со овие награди, можете да играте на маса без да ризикувате паричка од вашиот буџет. И неколку победи можеби не се далеку на среќен ден. Само не заборавајте внимателно да ги прочитате условите за бонус.

Заклучок

Видете, секогаш има нешто што можете да направите за да ја спасите ситуацијата на незгодното тркало на рулетот. Но, еве уште еден потсетник; ниту една стратегија или систем за рулет, вклучувајќи го и легендарниот систем Мартингејл, не може да ја победи предноста на куќата. Затоа, играјте за забава и креирајте субсидирам за вашата игра. И да, никогаш не играјте на американското тркало без разлика на се. Со среќа!

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости