Совети и тајни на Сик Бо се откриени

Сик Бо

2022-04-11

Benard Maumo

Сик Бо ака Тал Саи или Дал Слу е популарна игра за коцкање на казиното во Макао и Лас Вегас. Се игра со три коцки, а гејмерите се обложуваат на резултат од едно ролирање. 

Совети и тајни на Сик Бо се откриени

Но, освен што е популарен во азиските казино, Сик Бо е исто така вообичаена појава во најдобрите онлајн казина. Значи, дали сте заинтересирани да го играте Игра Sic Bo онлајн? Еве неколку Совети за Сик Бо да ви помогне да победувате почесто.

Како да се игра играта Sic Bo?

Ако можете да играте глупости, тогаш нема да се мачите на масата Sic Bo. Како глупости, тоа е игра на среќа каде се фрлаат коцки, а исходот се одредува. Но, тука завршува сличноста. Во Сик Бо, секој резултат може да биде или загуба или победа. Ова е контраст на игра на зарове каде што одредени облози бараат одредени ролни за победа.

Правилата за обложување во Сик Бо се релативно јасни. Вашата цел е да го предвидите вкупниот број од трите коцки што ги фрла крупието. Значи, едноставно изберете го износот на облогот за секоја ролна и почекајте го исходот. Забележете, сепак, дека Sic Bo дозволува неколку облози на секоја ролна, додавајќи го возбудливиот елемент на a Стратегија на Сик Бо.

Во обложување, Сик Бо има многу опции. На пример, можете да се обложувате на непарни или парни вкупни збирки и да добиете исплата на парен број од 1:1. Можете исто така да се обложувате на две комбинации на коцки и да уживате во исплата 6:1. Највисоко исплатен облог е специфичните тројки каде избраниот број се појавува на сите три коцки. Соодносот на исплата? Неверојатни 180:1!

Sic Bo стратегија за почетници

Како почетник, од витално значење е да разберете дека Сик Бо е чисто за среќа, исто како и секоја друга коцкарска игра. Како таква, ниту една докажана стратегија не може да ги зголеми вашите шанси за победа со намалување на работ на куќата. Но, за среќа, ништо не е недостапно во светот на онлајн коцкањето.

Успешните играчи на Сик Бо се трпеливи. Така, пријдете на играта претпазливо со обложување на повисоки коефициенти со минимални облози и помали коефициенти со големи влогови. Овој одбранбен пристап ви овозможува да го продолжите животниот век на вашиот субсидирам додека ги зголемувате вашите шанси да освоите пристојна сума. Но запомнете, работ на куќата веројатно ќе се зголеми со поголеми шанси.

Друга стратегија на Sic Bo што вреди да се размисли е обложување на комбинирани облози. Во овој тип на обложување, предвидувате дека ќе се свртат два конкретни броја. Еве ја работата; овие облози имаат предност од 2,75%, што може да биде прилично мало на хартија. Но, ако ги земете предвид загубите на час, ова може да биде малиот прозорец што треба почесто да го добивате. Затоа, користете ги овие облози почесто. 

Исто така, генерално е погрешна идеја да се обложувате на премногу позиции. Повеќето онлајн казина вообичаено им дозволуваат на играчите да се обложуваат на максимум 16 позиции по ролна. Но, иако најверојатно ќе освоите неколку облози, ќе изгубите уште повеќе. Едноставно кажано, не бидете преамбициозни. 

Дали се применува системот Martingale?

Martingale е систем за обложување кој вклучува удвојување на големината на вашиот облог секој пат кога ќе дојде до загуба. Ова се случува додека не забележите победа и не ги вратите загубите. Системот за обложување Martingale е многу препорачлив во игрите со веројатност како што се игрите со фрлање пари и коцки како Sic Bo и игра на зарове. Тоа е затоа што има 50/50 шанси за победа и пораз.

Еве еден пример; се обложувате 10 долари и губите. Потоа, Мартингејл ве советува да ја удвоите таа сума. Ако изгубите повторно, ова ви дава загуба од 30 долари. Но, не застанувајте сè уште; обложи уште 40 долари. Ако имате среќа да го освоите четвртиот облог од 80 долари, ова ви дава мала профитна маржа од 10 долари. 

Но, тоа е лесно на хартија бидејќи користењето на системот Martingale на Sic Bo е играње со оган. Прво, ќе ви треба доволно голема банка за да одржите неколку губитни сесии. И второ, нема гаранција дека следниот исход ќе резултира со победа. Затоа, не се обложувајте нешто што не можете да го изгубите.

Кои се среќните броеви во Сик Бо?

Како што беше кажано претходно, имате еднакви шанси да слетате одреден број во ролна. Но, шансите да се фрли одреден број е 1 спрема 6. Само кажете, кога се фрлаат три коцки, имате 50% шанси да стигнете до еден број. 

Но, дури и со тоа, 12 и 9 им даваат на играчите најдобра можна шанса за победа. Тоа е затоа што тие имаат исплати блиску до нивните веројатности, што е 6:1. Сепак, тоа е само заблуда на коцкарот, бидејќи ништо не е сигурно во оваа игра.

Подготвени за играње?

Сите казино игри се базираат на среќа, вклучувајќи блек џек и покер. Затоа, играјте за забава и уживајте во секој момент. Не играјте за да освоите големи пари на Сик Бо, бидејќи вашите шанси за губење се еднакви на победа, ако не и поголеми. Но, генерално, играта Sic Bo е совршена ако сакате да пробате нешто ново.

Најнови вести

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Новости