Најдобра Сик Бо Online Casino во 2023

Sic Bo - има мали шанси почетниците во онлајн казино игрите воопшто да знаат дека тоа е многу интересна игра. Играчот ќе дознае повеќе за играта и нејзините специфики, а коцкарот ќе најде дополнителни информации за тоа како да ја подобри својата игра.

За двете, дадени се неколку одговори. Како да се игра онлајн? Како да се игра бесплатно? Кои се најдобрите стратегии? Кои се најдобрите казина? Исто така, постои интересна листа на најдобрите казина кои ја нудат оваа игра, вклучувајќи имиња како Бетмајстор, Кадула, и Победник во казино. Тоа е најдоброто место за откривање на Сик Бо.

Најдобра Сик Бо Online Casino во 2023
Што е онлајн Sic Bo?

Што е онлајн Sic Bo?

Онлајн Sic Bo е толку едноставен што можете лесно да ги научите правилата за неколку минути, само со гледање игра во игра. Можете да се обложувате на многу исходи додека трите коцки паѓаат на масата. Треба да одлучите како ќе испадне ролната.

Три коцки се ставаат во сад и се покриваат со капак, а потоа механички се протресуваат. Играчите имаат време да ги стават своите облози во многу различни опции; ниски или високи, парови или тројки, специфични збирки и така натаму. По отстранувањето на капакот, победничките облози се плаќаат.

Распоредот на табелата ја прикажува исплатата за секој различен облог што може да се стави. Секое казино плаќа различни коефициенти, па затоа е подобро да ги проверите пред да ги ставите вашите облози. Пазете се од облози како високи и ниски, кои губат со секоја тројка, и централните броеви, кои имаат многу ниски коефициенти.

Што е онлајн Sic Bo?
Како да се игра Sic Bo

Како да се игра Sic Bo

  1. Играчите мора да ги стават своите чипови на површините на масата што го прикажуваат видот на облогот што сакаат да го направат. Откако ќе се направат сите облози, дилерот тресе три коцки во градите. Потоа, играчите или ќе победат или ќе изгубат, во зависност од тоа дали нивните предвидувања се претвориле во вистинити или лажни.

  2. Онлајн верзијата не се разликува, освен што (се разбира), наместо дилер, играчите ќе ги добијат резултатите од софтверски генератор на случаен број (RNG). Освен ако не играат во живо Sic Bo, во тој случај дилерот на луѓе ќе ја заврши работата да ги фрли коцките на својата оддалечена, онлајн публика на играчи.

  3. На игра логиката е јасна, многу слична на рулет; во двете игри, играчите ги ставаат своите облози на маса и чекаат дилерот (или софтверот, за онлајн верзии кои не се во живо) да испорача чиста шанса резултат. Разликите се, логично, во физиката на играта (т.е. топка и тркало наспроти коцки) и видот на облозите претставени на масата, кои се многу различни.

  4. И покрај тоа, како и во рулетот, играчите на Sic Bo можат или да одат за конзервативни, нискоризични и ниски платени облози или за високи ролери, со минимални шанси, но повисоки исплати. Секој играч ќе одлучи според неговиот профил, неговиот буџет или неговото чувство.

Како да се игра Sic Bo
Правила на Сик Бо

Правила на Сик Бо

Ова се главните облози што играчот може да ги направи во Сик Бо.

  • Ако играчот се обложи дека сумата на коцки ќе биде помеѓу (и вклучувајќи) 4 и 10, тоа е мал облог; ако облогот е помеѓу 11 и 17, тоа е голем облог. Тројките резултираат со загуба.

  • Облог на одреден број даден со збирот на коцки, помеѓу 4 и 17.

  • Ова значи дека играчот се обложува дека даден број ќе се појави барем еднаш меѓу трите коцки.

  • Обложување во двојна или тројка.

  • Облог сличен на домино, на два конкретни броја.

Тоа беа само општи облози и правила; повеќето од нив имаат неколку различни комбинации, секоја со специфични коефициенти, и така, и одредени исплати.

На пример, во облозите со суми, шансите се различни без разлика дали играчот мисли на 4 или 17 (кои имаат неколку можни комбинации, и така минимални коефициенти и масовна исплата од 60 спрема 1) или ако мисли на средна сума . Помеѓу 9 и 12, има повеќе можни комбинации, и затоа исплатата е намалена на 6 спрема 1, иако е многу позначајна од 1 до 1 од непарните облози од 50%.

Правила на Сик Бо
Sic Bo Основна стратегија

Sic Bo Основна стратегија

Сик Бо е несомнено игра на чиста среќа. Ова значи дека ниту една стратегија не може да обезбеди позначајна веројатност за победа. Сепак, постојат некои паметни идеи кои секој играч може да ги спроведе во пракса за да управува со својот буџет на најдобар можен начин.

Играчите можат да стават неколку облози одеднаш, при што некои онлајн казина дозволуваат до 16. Сепак, без да ги знаат шансите за секој од облозите, тоа може да резултира со поголеми загуби.

Идејата дека ако нешто се случува почесто сега, ќе се случи помалку подоцна е лажна. Во 100% случајна игра, играчот не може да биде сигурен.

Најдобрата стратегија е да се дефинира профил на играч, според расположливиот буџет и волјата за трошење и соодветно да се обложи. Постојат три големи профили на играчи.

Малите и големите облози се идеален избор, со поголеми коефициенти, иако и со мала исплата (1 спрема 1).

Ставете повеќе облози со четири различни шанси за победа на секое вртење.

Ако играчот е искусен, има голем буџет и е подготвен да ризикува, тој треба да гледа на повеќекратни победи по ролна. На пример, обложување на 8 и на двојни 1, 2 и 3.

Sic Bo Основна стратегија
Sic Bo онлајн бесплатно

Sic Bo онлајн бесплатно

Повеќето онлајн казиноим овозможи на newco mers да играат Sic Bo бесплатно. Наместо да бидат принудени да се обложуваат со вистински пари пред целосно да ја разберат динамиката на играта, играчите можат да се испробаат и да ги научат правилата вежбајќи без ризик. Играчот брзо ќе се чувствува поудобно и подготвен да се обложи со вистински пари.

Сик Бо може да изгледа малку комплицирано на прв поглед, бидејќи опцијата за табелата се чини дека е потешка отколку што е. Но, оние кои се сеќаваат дека играле рулет за прв пат, исто така сфаќаат дека биле потребни неколку играња пред да го направат правилно. Играњето бесплатно им овозможува на дебитантите да го научат тоа лесно и брзо.

Sic Bo онлајн бесплатно
Играјте Sic Bo со вистински пари

Играјте Sic Bo со вистински пари

Додека играат Sic Bo со вистински пари, играчите не треба да ги игнорираат вообичаените правила за здрав разум во врска со безбедна и одговорна игра. Најважен е буџетот: да се постави буџет за загуби и никогаш да не се троши повеќе од претходно планираното.

Ако играчот треба да потроши повеќе од планираното според буџетот, тоа значи дека е вистинско време да си замине. Играњето повеќе никогаш не е гаранција за враќање на загубите. Ова исто така значи дека коцкарот секогаш треба да игра кога е 100% луциден, избегнувајќи обложување и пиење истовремено.

Играјте Sic Bo со вистински пари
Историја на Сик Бо

Историја на Сик Бо

Потеклото на Сик Бо е прилично далечно, иако е познато дека Кинезите играле игри на среќа со насликани камења и претходни форми на коцки пред два милениуми. Модерната верзија на играта беше донесена на Соединети Држави од кинески имигранти во 19 век.

Сик Бо првпат пристигна во казината во Макао, во 1960-тите. Наскоро, нивните колеги од Лас Вегас го повторија успехот што играта го уживаше на Далечниот Исток и го додадоа на нивните понуди, со бум во 1990-тите. Откако стана успех, Сик Бо на крајот беше усвоен од растечката онлајн казино индустрија.

Историја на Сик Бо
Зависност од коцкање

Зависност од коцкање

Ако се откриете себеси или некој наоколу се бори со зависност, ве молиме контактирајте не GamCare.

Зависностите од коцкање може да биде тешко да се забележат, затоа ве молиме погрижете се секогаш да се коцкате одговорно.

Зависност од коцкање

Најнови вести

Совети и тајни на Сик Бо се откриени
2022-04-11

Совети и тајни на Сик Бо се откриени

Сик Бо ака Тал Саи или Дал Слу е популарна игра за коцкање на казиното во Макао и Лас Вегас. Се игра со три коцки, а гејмерите се обложуваат на резултат од едно ролирање. 

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Што е Sic Bo онлајн?

Sic Bo е сличен на Craps освен овој пат кога се фрлаат три коцки. Едноставно е да се разбере и потребни се само неколку минути за да се разберат сите правила и стратегии. Онлајн верзијата користи компјутеризирана коцка. Секогаш треба да проверувате дали давателот е сертифициран пред да играте за да се осигурате дека коцките ќе вратат фер резултати.

Дали Сик Бо е игра на среќа?

Древната кинеска игра со коцки Сик Бо е многу игра на среќа. Како што се вели, кинеските играчи често се суеверни и многу играчи веруваат дека одредени ритуали и навики можат да ја подобрат нивната среќа.

Каде е најпопуларен Сик Бо?

Сик Бо има кинеско потекло и останува најпопуларен меѓу азиските коцкари. Се игра во казина во Макао, на Филипините и во разни други казина низ светот.

Дали Sic Bo онлајн е наместен?

Sic Bo Online може да биде наместен, особено ако користите страница што не е многу популарна и не е лиценцирана. Секогаш истражувајте пред да започнете да играте и да користите легитимна локација.

Кој е најпопуларниот Sic Bo на интернет?

Standard Sic Bo е најпопуларната варијанта иако има уште неколку како Chuck-a-luck и Grand Hazard.

Зошто има толку многу различни верзии на Sic Bo понудени на интернет?

Постојат четири клучни варијанти на Sic Bo. Тоа се Grand Haxard, Chuck-a-luck, Hoo Hee How и Yee Hah Hi. Различните варијации значи дека има по нешто за секого.

Што е Sic Bo во живо?

Исто така наречен дилер во живо Сик Бо, живиот Сик Бо е исклучително популарен кај азиските коцкари. Игрите се пренесуваат во живо од казиното и тие се домаќини од дилери во живо.

Каде можам да играм Sic Bo онлајн?

Постојат различни страници на Интернет каде играчите можат да играат Sic Bo или на нивните десктоп компјутери или на мобилни уреди. За да добиете појасна идеја за опциите што ви се достапни, погледнете ја нашата листа на најдобрите онлајн казина Sic Bo.

Како го изневерувате Сик Бо?

Играчите можат да ги зголемат шансите за победа на Sic Bo со голем број стратегии. Паметно е, на пример, да се избегнуваат тројни облози бидејќи тие нудат мала веројатност за победа. Исто така, најдобро е да се запамети дека куќата секогаш има предност, така што ниту една Sic Bo стратегија не може да гарантира победа.

Која е најдобрата залог во Сик Бо?

Обложувањето на Мали или Големи е добар потег бидејќи веројатностите се неверојатно високи додека ризиците се мали. Се препорачуваат и комбинирани облози бидејќи шансите за победа се релативно високи додека работ на куќата е релативно низок.