UK Gambling Commission

Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство е всушност одговорна за коцкањето во ОК. Тие го регулираат начинот на работење на коцкарските компании. Тие обично соработуваат со телата за лиценцирање за да се осигураат дека има непречен тек на бизнисот. Комисијата за коцкање првично започна да постои во 2005 година по усвојувањето на Законот за коцкање.

Освен што се занимаваат со казина на лице место и онлајн, тие ја регулираат и Националната лотарија. Други значајни казина што ги регулираат се 22Bet, 1XbET и Royal Panda. Овие онлајн казина се совршени и за почетници и за професионалци. Тие обезбедуваат почетни пари и бонуси за да се осигураат дека луѓето уживаат во нивното искуство со коцкање.

UK Gambling Commission
mk Country FlagCheckmark

22BET

mk Country FlagCheckmark
До 600 долари
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување
Show less...
Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување

22Bet е казино кое дозволува спортско обложување и онлајн коцкање без да мора да се регистрирате. Казиното е основано во 2018 година, што не е така одамна, но сепак успеа да се издвои од другите казина и тоа е главната причина зад неговиот огромен успех.

1000 $ + 200 бесплатни вртења
Show less...
Прикажи повеќе

  NY Spins е платформа за онлајн игри основана во 2016 година од SuperPlay Limited казина. Се одликува со интерактивен интерфејс со позадина на Њујорк и примамлива тема.

  100 €/$ 1 бонус за депозит
  Show less...Прикажи повеќе
  Show less...
  Прикажи повеќе

   Казиното Duelz е основано во 2018 година како онлајн казино кое ги поканува коцкарите да уживаат во нивните омилени игри. Казиното, кое е во сопственост на SuprPlay Limited Casinos, има неколку игри како што се слотови, игри на маса, покер игри и игри во живо. Коцкарите можат да играат игри користејќи врвни провајдери на софтвер кои вклучуваат Play'n GO, NetEnt и Microgaming.

   100 супер вртења
   Show less...
   Прикажи повеќе

    Сопственост и управуван од SkillOnNet Limited, AHTI Games е едношалтерска локација за коцкање која функционира под јурисдикција на Органот за игри на среќа на Малта од 2018 година. Претпоставува наутичка тема со морскиот крал AHTI кој ги води играчите низ океанското кралство. Се одликува со висок валјак плус одлична графика во смирувачка сина позадина.

    100% до 1000 долари
    • Дневни Джакпот
    • Поддршка во живо достапна 24/7
    • 1000+ слот игри
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Дневни Джакпот
    • Поддршка во живо достапна 24/7
    • 1000+ слот игри

    Betvictor е казино кое порано било познато како Victor Chandler International Limited. Тие најпрво започнаа како онлајн спортско обложување, но подоцна, тие станаа онлајн казино. Компанијата беше основана од Вилијам Чендлер, а подоцна, таа беше пренесена на неговите пет сина.

    До 100 $/€ + 25 бесплатни вртења
    • Не е потребно пријавување
    • Pay N Play казино
    • Придобивки од ВИП статус
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Не е потребно пријавување
    • Pay N Play казино
    • Придобивки од ВИП статус

    PlayToro е онлајн казино што е управувано од SkillOnNet Ltd., чие работење е регулирано од страна на Органот за игри на среќа на Малта со лиценца издадена во 2018 година.

    До 1000 € + 200 бесплатни вртења
    • Пријателски на мобилниот телефон
    • Дарежливи бонуси
    • ВИП понуди
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Пријателски на мобилниот телефон
    • Дарежливи бонуси
    • ВИП понуди

    Лакленд е популарно онлајн казино кое работи во индустријата iGaming веќе неколку години. Во текот на своите активни години, Лакленд успеа да развие многу добра репутација како безбедно онлајн казино кое нуди некои од најдобрите казино игри на пазарот.

    До $200 + 100 бесплатни вртења
    • Инстант-игра, достапно на сите платформи!
    • Брз готовински депозит
    • Шифриран SSL
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Инстант-игра, достапно на сите платформи!
    • Брз готовински депозит
    • Шифриран SSL

    Пред да се приклучите на онлајн казиното HeySpin, можеби се прашувате што нуди тоа што е различно од другите онлајн казина. Па, HeySpin ви посакува добредојде на кориснички интерфејс. Желбата на секој играч е непречено да се движи низ страницата за казино. Покрај дизајнот, HeySpin ќе ви овозможи пристап до многу игри и добавувачи на софтвер.

    До $200 + 100 бесплатни вртења
    • Разиграно искуство со игри
    • 700+ игри и растење
    • Дарежлив бонус за добредојде
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Разиграно искуство со игри
    • 700+ игри и растење
    • Дарежлив бонус за добредојде

    Mr.play е едношалтерска страница за коцкање која се состои од казино и обложувалница. Таа е погодна за ентузијасти во казино кои исто така се во спортско обложување. Основана во 2017 година, потфатот е управуван од Aspire Global International LTD, но е во сопственост на Marketplay LTD. Mr.play е лиценциран и регулиран во ОК, Малта, Шведска и Ирска.

    До 720 € + 200 бесплатни вртења
    • Сигурна и сигурна платформа
    • Стотици забавни игри
    • Казино со женска тема
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Сигурна и сигурна платформа
    • Стотици забавни игри
    • Казино со женска тема

    Queenplay е меѓу новите казина основани во 2020 година. Потфатот е во сопственост и управуван од Aspire Global International LTD. Овој познат оператор на казино, меѓу другите казина, раководи и со казино Regent Play, Chilli Spins Casino, Bellis Casino DK, KaiserSlots казино и Barbados Casino. Казиното Queenplay е лиценцирано и регулирано од Органот за игри на среќа на Малта (MGA).

    До $800 + 100 бесплатни вртења
    • Бонуси со високи ролери
    • Достапна е 24/7 поддршка
    • ВИП бонус
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Бонуси со високи ролери
    • Достапна е 24/7 поддршка
    • ВИП бонус

    Regent Play е онлајн мобилно казино во сопственост и управувано од Aspire Global International LTD, истиот оператор зад Wixstars Casino, Atlantic Spins Casino, Trada Casino, PlayFrank Casino и ExtraSpel Casino, само да споменеме неколку. Основано во 2018 година, казиното работи според Правилата за далечинско игри на Малта под лиценца број MGA/CRP/148/2007.

    100% До 100 €
    • Дарежливи бонус понуди
    • Возбудливи промоции
    • 700+ игри
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Дарежливи бонус понуди
    • Возбудливи промоции
    • 700+ игри

    Hyper Casino е онлајн платформа за коцкање во сопственост на L&L Europe Limited. Основана е во 2018 година и оттогаш обезбедува безбедна средина за коцкање за играчите ширум светот. Се разбира, казиното е сертифицирано за правичност и безбедност од повеќе органи за игри. Во моментов поседува лиценца од Органот за игри на среќа на Малта и Комисија за коцкање на Обединетото Кралство.

    100 бесплатни вртења
    • Безбеден и безбеден
    • Брзи исплати
    • Квалитетни игри
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Безбеден и безбеден
    • Брзи исплати
    • Квалитетни игри

    Казиното „Квин Вегас“ беше лансирано во 2011 година и сега работи под лиценца на Органот за игри на среќа на Малта. Со онлајн казиното управува SkillOnNet Ltd и на играчите им нуди бројни игри, неверојатни бонуси и брзи банкарски методи. Сите понуди имаат за цел да им дадат на играчите вкус на авторски права што е тема на страницата за игри на Квин Вегас.

    100% до 120 € + 120 бесплатни вртења
    • Казино за спортско обложување
    • Широк спектар на софтвери
    • Високи бонуси
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Казино за спортско обложување
    • Широк спектар на софтвери
    • Високи бонуси

    И покрај тоа што 2009 година се смета за официјален почеток на она што сега е познато како TonyBet, казиното започна со работа уште во 2003 година, иако под друго име. Во тоа време, казиното беше управувано од брендот OmniBet, кој со текот на годините прерасна во титан на игри. Шест години по неговото основање, литванскиот покер професионалец Антанас Гуога, познат и како „Тони Џи“, го купи брендот.

    100 бесплатни вртења
    • Фер казино
    • Pay N Play казино
    • Нови и популарни игри
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Фер казино
    • Pay N Play казино
    • Нови и популарни игри

    Турбонино е онлајн казино основано во 2020 година. Тој е член на Skill On Net Limited казина. Нуди огромна колекција на казино игри како што се видео слотови, игри на маса и казино игри во живо. Работи со некои познати студија за игри како што се Play'n GO, Pragmatic Play и NetEnt. Онлајн казиното Turbonino е лиценцирано и регулирано од UKGC, MGA и Шведската Gambliauthority преку неговата матична компанија. Онлајн казиното Турбонино е уште еден неодамнешен влезен на пазарот за коцкање. Едноставно е дизајниран со импресивен интерфејс со едноставни контроли. На веб-страницата доминира сина боја со неколку допири на бела и виолетова. Повеќето онлајн казина се дизајнирани со сите играчи на ум. Онлајн казиното Turbonino се целосно оптимизирани за сите видови уреди. Достапен е во инстант игра и во мобилни верзии. Онлајн казиното Турбонино води ВИП програма на шест нивоа која нуди персонализирани награди како што се брзи исплати, повисоки лимити за депозити и месечни специјални понуди.

    До 250 € + 50 бесплатни вртења
    • Брзо повлекување
    • Разновидност на бонуси
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Брзо повлекување
    • Разновидност на бонуси

    CaptainsBet е онлајн казино основано во 2021 година и е прекрасна страница и за почетниците и за стручните играчи да пробаат нешто различно. Сите нови членови добиваат фантастичен пакет за добредојде од гејминг клубот.

    100% До 25 € + 25 бесплатни вртења
    • Широк спектар на игри
    • Широк спектар на игри
    До 100 € + 50 бесплатни вртења
    • Одлична ВИП програма
    • 4000+ игри
    • Безбедни повлекувања
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Одлична ВИП програма
    • 4000+ игри
    • Безбедни повлекувања

    Royal500 е ново онлајн казино лансирано во 2015 година. Тој е член на групата онлајн казина SkillOnNet Limited. Работи под мастер казино издадено на нејзината матична компанија од страна на Malta Gaming Authority. Royal500 Casino е уникатно и оригинално засолниште за игри со над 3000+ казино игри овозможени од водечки провајдери на софтвер. Постојат индивидуални наслови на казино во живо кои ги хостираат крупиите од реалниот живот.

    100% до 100 супер вртења
    Show less...
    Прикажи повеќе

     LuckyLouis е онлајн казино основано во пролетта 2018 година. Отстрани лист од американскиот хуморист Луис К.Ц. Маскотата на казиното, Лаки Луис, го носи товарот на казиното. Тој е во сопственост и управуван од Skill On Net PT Limited. Матичната компанија се наоѓа во Малта и работи под лиценца на Малта. Казиното LuckyLouis може да се пофали со едноставен дизајн надополнет со возбудливи казино игри и пристојни бонуси. Почетната страница ќе ви даде поглед на лобито на играта.

     100% бонус до 200 € + 100 вртења
     • Џекпот од 5,5 милиони долари
     • Брза исплата
     • стапка на победа од 98%.
     Show less...
     Прикажи повеќе
     • Џекпот од 5,5 милиони долари
     • Брза исплата
     • стапка на победа од 98%.

     MagicRed Casino првично беше лансиран во 2014 година под истиот бренд. По долгогодишно планирање и развој, казиното MagicRed беше рестартирано под ново управување. Тој беше натоварен со стотици казино игри заедно со бонус за натпревар за депозит и ВИП клуб во возбудливо казино за инстант играње. MagicRed Casino е во сопственост и управувано од Aspire Global International, компанија со седиште во Малта, која е целосно лиценциран оператор под органот за игри на среќа на Малта.

     100% до 1111 € + 300 бесплатни вртења
     Show less...
     Прикажи повеќе

      Казиното „Спин Рио“ напредува на енергичната и шарена карневалска тема во Бразил. Ова казино е во сопственост на Marketplay Limited и е веб-локација со бела етикета за Aspire Global International. Казиното Spin Rio може да се пофали со огромна колекција на казино игри и наслови на дилери во живо од некои од водечките развивачи на софтвер во индустријата.

       Luckster Casino е онлајн казино со ирска тема, лансирана во 2021 година. Логото на казиното е инспирирано од Leprechaun, минијатурен старец со набиена капа и кожна престилка во ирскиот фолклор. Се верува дека леприконите имаат моќ да исполнат до 3 желби. Лакстер Казиното има за цел да ги исполни желбите на играчите да имаат спортска книга и импресивно казино лоби под еден покрив. Тој е во сопственост на Marketplay Limited. Повеќето игри се напојувани од подружницата на Aspire Global International Limited, со игри достапни за играчите од Велика Британија управувани од AG Communications Limited.

       Прикажи повеќе
       Show less

       Најнови вести

       Дали играчите во казино треба да се фокусираат повеќе на ВИП програми отколку на стандардните бонуси?
       2023-02-04

       Дали играчите во казино треба да се фокусираат повеќе на ВИП програми отколку на стандардните бонуси?

       Бонусите за онлајн казино доаѓаат во различни форми и големини. Новите играчи на казино можат да добијат бонуси без депозит, бонуси за депозит и бесплатни вртења. Но, сајтовите за коцкање знаат дека лојалноста не е евтина во индустрија со остра конкуренција. Овие казина нудат ВИП награди и други програми за лојалност за да ги задржат лојалните играчи. Значи, што се ВИП програмите и како тие се споредуваат со стандардните бонуси за казино? Продолжете да читате за да научите!

       Relax Gaming ја добива севажната лиценца UKGC
       2021-07-19

       Relax Gaming ја добива севажната лиценца UKGC

       Кога станува збор за најпосакуваните лиценци за коцкање преку Интернет на глобално ниво, Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство стои висока. Како таква, Relax Gaming Group со седиште во Малта објави на 13 мај 2021 година, преку соопштение за печатот дека конечно обезбеди лиценца UKGC. Значи, што значи оваа критична пресвртница за еден од најпопуларните онлајн казино агрегатори?

       UKGC го стега обрачот на слотови со покер оставен неповреден
       2021-03-05

       UKGC го стега обрачот на слотови со покер оставен неповреден

       Светот на онлајн коцкањето постојано се развива, а обложувачите во ОК го знаат тоа доста добро. Неодамна, Комисијата за коцкање на ОК објави нови ажурирања на Законот за коцкање од 2005 година. Иако некои може да изгледаат нефер, ова е дел од пошироката шема за да се направи коцкањето во ОК побезбедно и поодговорно. Новите правила воведуваат ограничувања на брзината на центрифугирање и трајна забрана на функциите што ги слават загубите како победи и ја забрзуваат играта. Ајде да погледнеме појасно!

       Entain води на патот со назначување прва жена извршен директор
       2021-02-19

       Entain води на патот со назначување прва жена извршен директор

       Одамна помина времето кога коцкањето беше строго машка работа. Денес, светот на онлајн коцкањето доживува огромна промена. Индустријата привлекува повеќе жени менаџери и коцкари, а Entain ја назначи првата жена извршен директор досега. Но, што значи ова за иднината на коцкањето? Ајде да дознаеме!