UK Gambling Commission

Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство е всушност одговорна за коцкањето во ОК. Тие го регулираат начинот на работење на коцкарските компании. Тие обично соработуваат со телата за лиценцирање за да се осигураат дека има непречен тек на бизнисот. Комисијата за коцкање првично започна да постои во 2005 година по усвојувањето на Законот за коцкање.

Освен што се занимаваат со казина на лице место и онлајн, тие ја регулираат и Националната лотарија. Други значајни казина што ги регулираат се 22Bet, 1XbET и Royal Panda. Овие онлајн казина се совршени и за почетници и за професионалци. Тие обезбедуваат почетни пари и бонуси за да се осигураат дека луѓето уживаат во нивното искуство со коцкање.

UK Gambling Commission

Најнови вести

Relax Gaming ја добива севажната лиценца UKGC
2021-07-19

Relax Gaming ја добива севажната лиценца UKGC

Кога станува збор за најпосакуваните лиценци за коцкање преку Интернет на глобално ниво, Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство стои висока. Како таква, Relax Gaming Group со седиште во Малта објави на 13 мај 2021 година, преку соопштение за печатот дека конечно обезбеди лиценца UKGC. Значи, што значи оваа критична пресвртница за еден од најпопуларните онлајн казино агрегатори?

UKGC го стега обрачот на слотови со покер оставен неповреден
2021-03-05

UKGC го стега обрачот на слотови со покер оставен неповреден

Светот на онлајн коцкањето постојано се развива, а обложувачите во ОК го знаат тоа доста добро. Неодамна, Комисијата за коцкање на ОК објави нови ажурирања на Законот за коцкање од 2005 година. Иако некои може да изгледаат нефер, ова е дел од пошироката шема за да се направи коцкањето во ОК побезбедно и поодговорно. Новите правила воведуваат ограничувања на брзината на центрифугирање и трајна забрана на функциите што ги слават загубите како победи и ја забрзуваат играта. Ајде да погледнеме појасно!

Entain води на патот со назначување прва жена извршен директор
2021-02-19

Entain води на патот со назначување прва жена извршен директор

Одамна помина времето кога коцкањето беше строго машка работа. Денес, светот на онлајн коцкањето доживува огромна промена. Индустријата привлекува повеќе жени менаџери и коцкари, а Entain ја назначи првата жена извршен директор досега. Но, што значи ова за иднината на коцкањето? Ајде да дознаеме!

Список на најдобри лиценци за коцкање во 2021 година
2021-01-18

Список на најдобри лиценци за коцкање во 2021 година

Ако сакате да се придружите на огромниот свет на онлајн казино игри, од клучно значење е да научите како да ги забележите најдобрите страници за коцкање. Тоа е затоа што треба да играте на фер, сигурна и сигурна платформа за да заработите пари. За среќа, повеќето реномирани онлајн казина се лиценцирани и регулирани од сигурни јурисдикции за коцкање. Значи, без разлика дали сакате да играте во ОК, САД, Канада или која било друга земја, овој напис ве запознава со водечките регулатори на онлајн казино.