Како да депонирате и повлечете со кредитни картички во онлајн казина

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Онлајн казина во денешно време прифаќаат различни методи за правење трансакции. Во текот на изминатите неколку години, крипто плаќањето стана многу популарно меѓу обложувачите, но кредитните картички сè уште остануваат еден од најдобрите начини на плаќање преку Интернет. Кредитните картички се еден од најбезбедните начини на плаќање што можете да ги користите за депозити и повлекувања на онлајн обложувалниците.

Ако никогаш не сте ја користеле вашата кредитна картичка за играње во вашето казино, ние од CasinoRank ќе ви ги дадеме сите детали што ви се потребни во овој водич. За среќа, има многу онлајн казино сајтови кои прифаќаат депозити со кредитни картички, така што имате слобода да го изберете оној што ви одговара.

Како да депонирате и повлечете со кредитни картички во онлајн казина

Поставување на вашата кредитна картичка за онлајн казино трансакции

За почеток, мора да ја подготвите вашата кредитна картичка за трансакции со казино, доколку никогаш претходно не сте ја користеле за тоа.

 1. Ако вашата картичка не е подобна за трансакции со казино, мора да ја контактирате компанијата со вашата кредитна картичка за да го дозволите тоа.
 2. Потоа, треба да проверите дали вашето казино бара проверка на начинот на плаќање.
 3. Доколку е потребно, пополнете ја проверката на кредитната картичка, што ќе ви овозможи безбедно да вршите депозити и повлекувања.

Правење депозит со кредитни картички во онлајн казина

Кога успешно ќе ја поставите вашата картичка за онлајн казино трансакции, можете да продолжите со правење на вашиот прв депозит.

 1. Изберете кој било онлајн казино прифаќа кредитна картичка плаќања и креирајте ја вашата сметка,
 2. Одете во делот "Баса".
 3. Изберете „Кредитна картичка“ како начин на депозит,
 4. Напишете го износот што сакате да го депонирате,
 5. Внесете ги сите потребни податоци за трансакцијата,
 6. Потврдете ја трансакцијата.

Повеќето онлајн казина ќе дадат бонус понуди за да ја надополните вашата прва сметка, па погледнете ги.

Повлекување добивки со кредитни картички во онлајн казина

Кога ќе почнете да играте и ќе соберете некој профит, ќе мора да ги соберете.

 1. Најавете се на вашата сметка на казино и одете во делот „Касиерка“.
 2. Одете во табулаторот „Повлекувања“,
 3. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете и сите други потребни информации,
 4. Потврдете го барањето за повлекување.

Пред да го побарате вашето прво повлекување во кое било казино, мора да поминете потврда за KYC. Онлајн казина бараат да го потврдат вашиот идентитет и адреса.

Заклучок

Кредитната картичка сè уште е една од најпосакуваните опции за правење депозити во казино и повлекувања. Сега, како што веќе го знаете секој чекор кон тоа, можете да изберете кој било од нив врвни казина од листата на CasinoRank и почнете да уживате во нив.

Плаќањата со кредитни картички во онлајн казина обично се многу безбедни, а надоместоците се ниски. Но, секогаш е подобро да се провери тоа двапати. За да ви помогне CasinoRank создаде листа на најдобрите онлајн казино сајтови за кредитни картички.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали е безбедно да се користи кредитна картичка во онлајн казино?

Користењето кредитна картичка е еден од најбезбедните начини на плаќање преку Интернет. Не само што платформата за коцкање ќе ги заштити вашите средства, туку и компаниите за кредитни картички имаат многу силни безбедносни мерки.

Дали има некакви ограничувања за износот што можам да го депонирам или подигнам со помош на кредитна картичка во онлајн казино?

Да, секое онлајн казино има одредени минимални и максимални ограничувања за депозити и повлекувања. Обично, тие се многу ниски, но секогаш е подобро да ги проверите вашите специфични ограничувања за плаќање на казиното.

Може ли да повлечам добивки со помош на кредитна картичка во онлајн казино?

Да, можете да ја користите вашата кредитна картичка за да вршите повлекувања во онлајн казина. Ова е всушност еден од најпреферираните начини на плаќање на сајтовите за казино во денешно време.

Дали има некакви придобивки од користењето кредитна картичка за депозити во онлајн казина?

Користењето кредитна картичка за правење депозити на онлајн казино е една од најбезбедните опции за плаќање. Исто така, можете да земете многу понуди за бонуси за користење на тој точен начин на плаќање.

Одење на глобално ниво: Како кредитните картички ги поедноставуваат прекуграничните трансакции со онлајн казино

Одење на глобално ниво: Како кредитните картички ги поедноставуваат прекуграничните трансакции со онлајн казино

Кредитните картички целосно го сменија начинот на кој го правиме меѓународниот интернет бизнис, а тоа е особено точно кога станува збор за играње на онлајн казино сајтови со кредитни картички. Кредитните картички го олеснија плаќањето за нештата и имаат неколку придобивки за гејмерите.

Повратни трошоци и спорови: Навигација со прашања со кредитни картички во онлајн казина

Повратни трошоци и спорови: Навигација со прашања со кредитни картички во онлајн казина

Секторот за онлајн коцкање има висока стапка на поврат на наплата и спорови со кредитни картички - и покрај тоа што нуди најбезбедни начини на плаќање и безбедносни мерки.

Програми за наградување со кредитни картички: максимизирајте го вашето искуство во казиното

Програми за наградување со кредитни картички: максимизирајте го вашето искуство во казиното

Во онлајн казината, сакате да извлечете колку што е можно повеќе корист од вашето време играјќи ги вашите омилени игри. Но, како е можно тоа да се направи додека трошите сопствени пари? Па, користењето програми за наградување на кредитни картички е еден начин да го направите ова. Многу играчи не се свесни за оваа тактика. Ако сте еден од нив, тогаш не грижете се.

Спречување на измама со кредитни картички: Заштита на вашите информации во онлајн казина

Спречување на измама со кредитни картички: Заштита на вашите информации во онлајн казина

Во последниве години, има драматично зголемување на бројот на луѓе кои играат во онлајн казина - со кредитни картички кои се на врвот на најкористените и најпопуларните начини на плаќање. Како резултат на тоа, има повеќе можности за кражба на кредитни картички, што е она што играчите на казино мора да го избегнуваат во секое време, особено кога играат сомнителни онлајн казина.