Добрите и лошите страни на користење на Mastercard за онлајн казино

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Препорачливо е да се користат најдобрите начини на плаќање во казино кога играте онлајн казино игри за вистински пари. Mastercard е начин на плаќање со седиште во САД, лансиран во 1966 година за да нуди безготовински плаќања. Овие картички се поврзуваат директно со вашата банкарска сметка, овозможувајќи ви да правите безбедни трансакции со онлајн казино.

Но, додека некои играчи се среќни да плаќаат казино со Mastercard, други се скептични за недостатоците. Значи, како е да се игра во казина кои прифаќаат Mastercard? Овој водич ги разгледува двете страни на паричката!

Добрите и лошите страни на користење на Mastercard за онлајн казино

Добрите страни за користење на Mastercard за онлајн трансакции со казино

Има многу предности од користењето на Mastercard за плаќање на казино, од кои секоја е привлечна за различни играчи. Подолу се главните:

  • Универзален начин на плаќање: Една од главните предности на Mastercard во однос на другите безбедни начини на плаќање преку Интернет е универзално прифаќање. Оваа платежна картичка е лесно достапна на најдобрите онлајн казина ширум светот, обезбедувајќи им на гејмерите безбедни и удобни трансакции во секое време.
  • Поддржани се депозити/повлекувања: За разлика од другите опции за плаќање како Apple Pay и Paysafecard, играчите на Mastercard можат направи депозити и повлекувања без ограничувања. Ова нуди флексибилен начин за спроведување на трансакции со казино, имајќи предвид дека некои казина обработуваат исплати само преку методот на депозит.
  • Подобни за бонуси за депозит: Најдобар Казината на Mastercard им нудат на играчите бонуси за депозит како бесплатни вртења, бонуси за депозити и враќање на готовина. Некои казина може да ги ограничат депозитите на е-паричник да не се квалификуваат за бонусот бидејќи овие опции за плаќање го кријат идентитетот на играчот. Значи, ако сакате секогаш да се квалификувате за бонус за депозит, Mastercard треба да биде вашата банкарска опција.
  • Безбеден начин на плаќање: Казината на Mastercard нудат подобрена безбедност на плаќањето кога се коцкате преку Интернет користејќи напредни безбедносни карактеристики како што се технологијата за чипови EMV и автентикацијата на Mastercard SecureCode. Овие карактеристики ги штитат гејмерите од измами и неовластени трансакции. Покрај тоа, трансакциите со Mastercard лесно се следат бидејќи плаќањето е директно од вашата банкарска сметка.
  • Достапно во казина без регистрација: Дали знаевте дека некои онлајн казина не бараат од плаќачите детали за регистрација? Можете да уживате во таквата привилегија во врвните онлајн казина на Mastercard. Овие казина ќе ги користат вашите детали за Mastercard или Visa за да создадат профил, елиминирајќи ја потребата од тие мачни процеси за проверка на лична карта.

Недостатоци на користење на Mastercard за онлајн трансакции со казино

Предностите од играњето во казино на Mastercard не можат да се потценат. Сепак, овој метод на банкарство во казино има и неколку недостатоци што играчите мора да ги знаат. Тие вклучуваат:

  • Времетраење на одложено плаќање: Ова треба да биде главната причина да се избегнат плаќањата со Mastercard. На сајтовите за коцкање Mastercard обично им требаат 3 до 5 дена за да се обработат повлекувањата. И тоа без факторинг на празници и викенди. Тоа е долго време во споредба со Mastercard алтернативи за е-паричник како PayPal, Skrill и Neteller, кои често ги обработуваат плаќањата во рок од 24 часа.
  • Високи провизии за трансакции: Повеќето издавачи на Mastercard ќе ви наплатат одредена сума во проценти кога правите депозит во казино. Тоа не е сè; некои казина на Mastercard наплаќаат и надомест за исплати на Mastercard. Затоа, од витално значење е да ги прочитате условите за плаќање на казиното за да ги знаете надоместоците за трансакцијата за секоја банкарска опција.
  • Прекумерно трошење во казиното: Играчите кои користат Mastercard кредитни картички се склони кон прекумерно трошење и акумулирање на несакани долгови. Сосема очекувано, Комисијата за коцкање во ОК го забрани коцкањето со кредитни картички во 2020 година. Затоа, не позајмувајте огромни суми со вашата кредитна картичка Mastercard за да се коцкате.
  • Споделување на детали за картичката: Некои играчи не сакаат да ги споделуваат деталите за нивните картички со онлајн казиното Mastercard од безбедносни причини. Иако нема штета да се прави тоа во регулирани и шифрирани казина, повеќето нудат алтернативи како е-паричници, онлајн банкарство и криптовалути. Забележете исто така дека некои банки во земјите каде што коцкањето е нелегално нема да обработуваат Mastercard или Плаќања за виза казино.

Дали сте подготвени да започнете да играте во најдобрите казина кои прифаќаат Mastercard? Пријавете се на една од добро истражените опции од OnlineCasinoRank. Но, пред да ја користите оваа кредитна/дебитна картичка, запомнете дека на повеќето казина ќе им бидат потребни најмалку 3 работни дена да ги обработат исплатите. Освен тоа, тоа е прилично сигурен метод за банкарство на онлајн казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои се придобивките од користењето на Mastercard за онлајн трансакции со казино?

Прво, плаќањата со Mastercard лесно се наоѓаат, бидејќи скоро сите регулирани сајтови за коцкање ја поддржуваат оваа опција. Исто така, овој банкарски метод поддржува безбедни и лесни за следење трансакции бидејќи картичката директно се поврзува со вашата банкарска сметка.

Колку се безбедни трансакциите со онлајн казино со Mastercard?

Трансакциите со Mastercard обично се регулирани од банка, што значи дека е еден од најбезбедните начини на плаќање во казино. Но, сепак, погрижете се да вршите трансакции користејќи Mastercard на лиценцирана и шифрирана локација за коцкање.

Дали има награди за казино за користење Mastercard?

Да, најдобрите казино-страници на Mastercard им нудат на играчите бонуси за депонирање, како што се враќање на готовина, бонуси за депозит за совпаѓање, бесплатни вртења и повторно вчитај бонуси по плаќањето со помош на оваа дебитна/кредитна картичка. Но, не заборавајте да ги прочитате условите за бонус пред да го побарате бонусот за казино Mastercard.

Како можам да ги заштитам моите финансиски информации кога играм во казина на Mastercard?

Играјте само во казино на Mastercard со законска лиценца и шифрирање SSL (Secure Socket Layer) за да ја гарантирате вашата безбедност. Покрај тоа, не ги споделувајте деталите за вашата картичка со никого во казиното освен со проверен агент за поддршка. Дури и со тоа, агентот за поддршка не треба да бара PIN за вашата картичка.

Како играчите можат да знаат дали онлајн казино прифаќа плаќања со Mastercard?

Можете да ја проверите страницата за плаќања на казиното за достапните банкарски методи. Алтернативно, прочитајте го деталниот преглед на казиното на OnlineCasinoRank за да знаете сè што има за онлајн казиното.

MasterCard наспроти други начини на плаќање во онлајн казина

MasterCard наспроти други начини на плаќање во онлајн казина

Во текот на изминатите неколку години, порастот на онлајн казина ја зголеми потребата за безбедни начини на плаќање преку Интернет за сите видови трансакции. Овде, ќе погледнеме како MasterCard се спротивставува на некои од најпопуларните алтернативи, вклучувајќи виза, е-паричници, банкарски трансфери и криптовалути.

Mastercard Debit наспроти кредитни картички за онлајн депозити во казино

Mastercard Debit наспроти кредитни картички за онлајн депозити во казино

Колку повеќе онлајн казина таму, толку е поголема потребата за модерни безбедни начини на плаќање - за депонирање и повлекување готовина. Затоа, не е ни чудо што MasterCard е еден од најчестите начини за финансирање на сметки за игри, со оглед на глобалното прифаќање и пристапност на картичката.

Како да депонирате и повлечете средства користејќи MasterCard во онлајн казина

Како да депонирате и повлечете средства користејќи MasterCard во онлајн казина

Mastercard е еден од најдобрите начини на плаќање казино. Оваа платежна картичка им овозможува на онлајн коцкарите да прават сигурни и сигурни депозити и повлекувања во казино директно до и од банкарска сметка. Сепак, започнувањето во најдобрите казина кои прифаќаат депозити и повлекувања на Mastercard може да го збуни почетникот. Овој туторијал зборува за тоа како брзо да извршите плаќање на казино на Mastercard, плус неколку совети за депонирање и повлекување со користење на оваа платежна картичка.

Награди и бонуси на Mastercard за корисници на онлајн казино

Награди и бонуси на Mastercard за корисници на онлајн казино

Повеќето онлајн казина нудат бонуси и награди за нови и постоечки играчи. Но, играчите често мора да направат минимален депозит за да го побараат бонусот, иако тоа не е случај со бонусите без депозит. И еден начин да се направи квалификуван депозит е преку Mastercard. Оваа платежна картичка е еден од најприфатените казино банкарски методи за поддршка на депозити и повлекувања. Така, во овој напис, ќе научите како да барате бонуси и награди во најдобрите казина кои прифаќаат депозити на Mastercard и неколку совети како да го искористите максимумот од овие награди.