Како да депонирате и повлечете средства користејќи MasterCard во онлајн казина

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Mastercard е еден од најдобрите начини на плаќање казино. Оваа платежна картичка им овозможува на онлајн коцкарите да прават сигурни и сигурни депозити и повлекувања во казино директно до и од банкарска сметка. Сепак, започнувањето во најдобрите казина кои прифаќаат депозити и повлекувања на Mastercard може да го збуни почетникот. Овој туторијал зборува за тоа како брзо да извршите плаќање на казино на Mastercard, плус неколку совети за депонирање и повлекување со користење на оваа платежна картичка.

Како да депонирате и повлечете средства користејќи MasterCard во онлајн казина

Како да депонирате средства користејќи MasterCard во онлајн казина

Процесот за правење депозити во MasterCard е релативно брз и лесен. Уште подобро, процесот е обично ист кога играње во врвните казина на Mastercard: Подолу се чекорите:

Чекор 1: Најдете реномирана онлајн казино што прифаќа плаќања со Mastercard

Индустријата iGaming има многу казино сајтови кои прифаќаат депозити на Mastercard. За да потврдите дали казиното поддржува плаќања со Mastercard, посетете ја веб-локацијата и отворете ја страницата „Плаќања“. Не ви треба регистрирана сметка за да ги видите опциите за плаќање. И, се разбира, разгледајте ги другите карактеристики како лиценцирање, SSL шифрирање, брзини на исплата и многу повеќе.

Чекор 2: Креирајте сметка во казиното MasterCard

Откако ќе најдете врвно онлајн казино на Mastercard, отворете го формуларот за регистрација и пополнете го со детали како вашето корисничко име, лозинка, датум на раѓање, е-пошта и многу повеќе. Секогаш давајте автентични информации за да избегнете компликации за време на процесот Познајте го вашиот клиент (KYC).

Чекор 3: Поврзете ја вашата MasterCard и депонирајте ги парите

Откако ќе ги наведете бараните детали, креирајте сметка за казино. Потоа, допрете го копчето за каса со нулта салдо и ќе ги видите сите достапни опции за плаќање во казиното. Изберете Mastercard како начин на депозит пред да ги внесете името, бројот, датумот на истекување и CVV (вредноста за верификација на картичката) во соодветните полиња. Откако ќе ја поврзете картичката со казиното, внесете го износот на депозитот и бонус кодот (доколку ги има). Депозитот треба да се кредитира веднаш.

Како да повлечете средства со помош на MasterCards во онлајн казина

Дали победивте кога игравте на најдобра онлајн казино игра по ваш избор? Сега е време да се обработи исплатата на казиното. Ова треба да биде брзо бидејќи вашата Mastercard е веќе поврзана со вашата сметка на казино.

Чекор 1: Изберете MasterCard како начин на исплата

Отворете ја благајничката страница на казиното што го покажува вашето расположливо салдо, а потоа допрете го копчето за повлекување. Оттаму, ќе ги видите достапните методи за плаќање, вклучително и Mastercard. Запомнете, можете да повлечете само преку Mastercard ако тоа е каналот за депозит.

Чекор 2: Внесете го износот за повлекување

Следно, ќе видите поле каде што ќе го внесете износот за повлекување од казиното Mastercard. Препорачливо е да го знаете минималниот лимит за повлекување за секој начин на плаќање пред да побарате исплата.

Чекор 3: Почекајте плаќање со Mastercard!

Сега мора да почекате неколку дена за да ја добиете исплатата на MasterCard откако ќе ја потврдите потврдата. Во повеќето казина, ова може да биде до 5 работни дена. Затоа, избегнувајте да барате исплати на Mastercard за време на викендите или празниците.

Завршете го процесот KYC

Повеќето регулирани онлајн казина бараат од играчите да ги потврдат деталите пред да завршат какви било повлекувања, а некои ги бараат овие детали пред секоја трансакција. Казиното Mastercard ќе побара копија во боја од вашата лична карта, пасош или возачка дозвола издадена од владата.

Исто така, ќе им треба доказ за престој користејќи неодамнешна копија од вашата банкарска сметка или сметка за комунални услуги. Затоа, усогласете се со тимот за поддршка на казиното за да ја потврдите вашата сметка и веднаш да ги добиете добивките од Mastercard. Во зависност од казиното на Mastercard, процесот може да потрае до 24 часа.

Совети за депонирање и повлекување средства со користење на MasterCard во онлајн казина

Сега кога знаете како да извршите трансакции во казино на Mastercard, време е да ви обезбедиме стратегии за ефективно да ја користите оваа опција за плаќање. Подолу се неколку испробани и докажани совети:

  • Играјте на регулирани казина на Mastercard: Ова е веројатно најважниот совет за коцкање преку Интернет користејќи Mastercard. Играчите треба да им веруваат на своите платежни картички само на онлајн казина кои гарантираат безбедност. Ова значи дека казиното треба да биде лиценцирано и регулирано од правно тело во ОК, САД, Канада, Малта, Курасао и многу повеќе. Исто така, казиното мора да понуди сигурна врска со валиден SSL сертификат. Не прави компромис за овие карактеристики.
  • Прочитајте ги условите за плаќање: Онлајн казина имаат различни услови за плаќање. Затоа, треба да ги прочитате условите за Mastercard во казиното пред да ја поврзете вашата картичка. Работата е во тоа што некои казина може да ги обработат плаќањата со Mastercard многу побрзо од другите. Дополнително, казиното ќе потврди дали има трошоци за повлекување на Mastercard.
  • Избегнувајте исплати за Mastercard за викенд/празнични: Оваа точка е релативно сам по себе, бидејќи повеќето банки не обработуваат плаќања за време на викендите. Вашиот Повлекување на казиното на Mastercard ќе бидат обработени следната недела ако го побарате во петок навечер. Затоа, доколку е можно, користете други опции како е-паричници, онлајн банкарство и криптовалути.
  • Не споделувајте детали за вашата картичка: Играчите никогаш не смеат да ги споделуваат деталите за нивните картички со странци во казиното. Всушност, повеќето казина би ги забраниле играчите кои споделуваат детали како броеви на картички и домашни адреси во системите за разговор во живо на игри. Запомнете, проверениот застапник за поддршка нема да бара дополнителни информации како што е вашиот Mastercard PIN, најблиските, билансот итн.

Како заклучок, користењето на Mastercard за коцкање онлајн не треба да биде сложено. Поврзувањето на вашата кредитна/дебитна картичка треба да трае неколку секунди, а депозитите преку Mastercard честопати се моментални. Но, секогаш не заборавајте да играте во безбедно и безбедно казино на Mastercard како оние препорачани од OnlineCasinoRank.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Може ли да користам Mastercard за депонирање и повлекување средства во онлајн казина?

Да, Mastercard им обезбедува на онлајн коцкарите еден од најбезбедните начини на плаќање во казино за депозити и повлекувања. Но, во повеќето случаи, играчите можат да се повлечат само преку методот на депозит.

Дали има некакви такси поврзани со користење на MasterCard за онлајн трансакции со казино?

Најдобрите онлајн казина на Mastercard ретко им наплаќаат на играчите за депозити и повлекувања на Mastercard. Сепак, вашата банка ќе ви наплати мала сума за правење депозити во казино Mastercard.

Колку време е потребно за депозитите на Mastercard да се појават на мојата сметка во казино?

Обично, депозитите на Mastercard веднаш ќе се одразат на вашата сметка на казино. Но, можеби ќе треба да почекате до 15 минути пред да контактирате со казиното или банкарската поддршка.

Може ли да повлечам средства од казиното користејќи дебитна картичка MasterCard?

Да, Mastercard поддржува двонасочни трансакции, што значи дека онлајн коцкарите можат да прават депозити и повлекувања. Додека депозитите на Mastercard се често моментални, повлекувањата може да потраат 3-5 работни дена за да се обработат.

Што треба да направам ако мојот депозит за MasterCard е одбиен во онлајн казино?

Пред сè, треба да потврдите дали имате доволно салдо за трансакции. Исто така, проверете дали вашата банка или издавач на картичка поддржува плаќања за коцкање. И на крај, контактирајте ја поддршката на банката или казиното за дополнителни прашања.

Кои се ограничувањата за повлекување за користење Mastercard во онлајн казина?

Не постои единствена големина за сите ограничувања за повлекување на Mastercard бидејќи казината имаат различни ограничувања за исплата. Затоа, прочитајте ги условите за плаќање со Mastercard на казиното за да ги знаете минималните и максималните лимити на трансакцијата.

MasterCard наспроти други начини на плаќање во онлајн казина

MasterCard наспроти други начини на плаќање во онлајн казина

Во текот на изминатите неколку години, порастот на онлајн казина ја зголеми потребата за безбедни начини на плаќање преку Интернет за сите видови трансакции. Овде, ќе погледнеме како MasterCard се спротивставува на некои од најпопуларните алтернативи, вклучувајќи виза, е-паричници, банкарски трансфери и криптовалути.

Mastercard Debit наспроти кредитни картички за онлајн депозити во казино

Mastercard Debit наспроти кредитни картички за онлајн депозити во казино

Колку повеќе онлајн казина таму, толку е поголема потребата за модерни безбедни начини на плаќање - за депонирање и повлекување готовина. Затоа, не е ни чудо што MasterCard е еден од најчестите начини за финансирање на сметки за игри, со оглед на глобалното прифаќање и пристапност на картичката.

Добрите и лошите страни на користење на Mastercard за онлајн казино

Добрите и лошите страни на користење на Mastercard за онлајн казино

Препорачливо е да се користат најдобрите начини на плаќање во казино кога играте онлајн казино игри за вистински пари. Mastercard е начин на плаќање со седиште во САД, лансиран во 1966 година за да нуди безготовински плаќања. Овие картички се поврзуваат директно со вашата банкарска сметка, овозможувајќи ви да правите безбедни трансакции со онлајн казино.

Награди и бонуси на Mastercard за корисници на онлајн казино

Награди и бонуси на Mastercard за корисници на онлајн казино

Повеќето онлајн казина нудат бонуси и награди за нови и постоечки играчи. Но, играчите често мора да направат минимален депозит за да го побараат бонусот, иако тоа не е случај со бонусите без депозит. И еден начин да се направи квалификуван депозит е преку Mastercard. Оваа платежна картичка е еден од најприфатените казино банкарски методи за поддршка на депозити и повлекувања. Така, во овој напис, ќе научите како да барате бонуси и награди во најдобрите казина кои прифаќаат депозити на Mastercard и неколку совети како да го искористите максимумот од овие награди.